iiyama B1706S

Aktualnie najmniejszy monitor w ofercie iiyamy. Został wyposażony w matrycę o przekątnej 17-cali o rozdzielczości 1280x1024. Proporcje długości boków tego panelu wynoszą 5:4 czyli w porównaniu do większości oferowanych na rynku paneli (głównie panoramicznych 16:9) jego kształt jest najbardziej zbliżony do kwadratu. Chociażby z tego względu monitor nadaje się bardziej do prac biurowych niż oglądania filmów.

Jest to obecnie najmniejszy monitor w ofercie iiyamy. Został wyposażony w matrycę o przekątnej 17-cali o rozdzielczości 1280x1024. Proporcje długości boków tego panelu wynoszą 5:4 czyli w porównaniu do większości oferowanych na rynku paneli (głównie panoramicznych 16:9) jego kształt jest najbardziej zbliżony do kwadratu. Chociażby z tego względu monitor nadaje się bardziej do prac biurowych niż oglądania filmów.

Budowa

Pod względem wzorniczym model B1706S nie wyróżnia się niczym szczególnym - jest typowym przedstawicielem solidnie wykonanych ale też stylistycznie przeciętnych paneli tego producenta. Użytkownik może obracać panel na boki (o 170 stopni w lewo lub prawo), pochylać o 20 stopni oraz użyć obracania w płaszczyźnie panelu (90-stopniowy pivot). Panel można podnosić i opuszczać o 11 cm. Monitor łączy się z komputerem na dwa sposoby: analogowym łączem D-Sub oraz cyfrowym DVI-D (z obsługą HDCP).Model został wyposażony w głośniki - jakość emitowanego przez nie dźwięku jest dość przyzwoita.

Testy

Obraz charakteryzuje się dobrą ostrością oraz dobrym kontrastem – przed kalibracją przy domyślnym poziomie jasności (223 cd/m2) dało się uzyskać kontrast 868:1 (3008:1 przy uaktywnionym trybie dynamicznym ACR). Po wykonaniu kalibracji i ograniczeniu jasności do poziomu około 150 cd/m2 kontrast spadł do 712:1. Dobre oceny monitor uzyskał także za odwzorowanie barw – parametr Delta E po kalibracji wynosi 5 (przed kalibracją 18).

Niestety w teście odwzorowania szarości można zaobserwować spore odchylenie od ideału, co jest szczególnie widoczne w najciemniejszych obszarach gradientu 0-255. Barwy neutralne są tam odwzorowywane jako zielonkawe.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: