inkBOOK Lumos

inkBOOK Lumos kusi przydatnymi gratisami oraz ofertą dostosowaną specjalnie dla polskiego konsumenta.

inkBOOK Lumos sprzedawany jest w pakiecie z 60 dniową subskrypcją Legimi oraz dedykowanym etui. Czytnik ebooków został zaprojektowany specjalnie z myślą o dedykowanej aplikacji Legimi, która pozwala uzyskać dostęp do 25000 ebooków i audiobooków.

inkBOOK Lumos

inkBOOK Lumos

Urządzenie wyposażono w ekran e-ink Carta Flat Glass Solution o rozdzielczości 800 x 600 pikseli. Panel jest dotykowy i oferuje podświetlenie, które jest zapewnianie przez 8 diód LED umieszczonych pod ekranem. Użytkownik może dostosowywać zarówno jasność, jak i temperaturę podświetlenia do własnych potrzeb.

Czytnik ebooków inkBOOK Lumos wspiera wszystkie popularne formaty z ePUB, MOBI, DOC oraz PDF na czele. Co ciekawe inkBOOK Lumos pracuje pod kontrolą zmodyfikowanego systemu operacyjnego Android 4.2 Jelly Bean, dzięki któremu możemy skorzystać między innymi z Tłumacza Google. Niestety minusem tego rozwiązania jest mniejsza żywotność baterii, niż u konkurencji.

inkBOOK Lumos napędzany jest przez 2 rdzeniowy procesor Cortex A9 z 512 MB pamięci operacyjnej. Na pokładzie nie zabrakło łączności Wi-Fi oraz przycisków ułatwiających nawigację.

Producent udostępnia funkcję wysyłania książek bezpośrednio na czytnik, która działa podobnie do Send to Kindle.