myPhone 3380 Midnight

myPhone 3380 jest to jeden z najtańszych telefonów dostępnych na rynku. Można go kupić już za 149 zł, co jest bardzo atrakcyjną ceną, zwłaszcza że został on wyposażony w funkcjonalność DualSim. Właśnie dlatego może on być czarnym koniem na rynku budżetowych telefonów. Sprawdźmy, czy ma na to faktyczne szanse.

Budowa

myPhone 3380 nie został wykonany z najwyższej jakości podzespołów, jednak na tle innych telefonów kosztujących mniej niż 200 zł nie wypada źle. Przód został wykonany z plastiku, zaś tylna obudowa telefonu została pokryta warstwą gumy. Obudowa jest odpowiednio spasowana i przy zachowaniu umiarkowanej ostrożności powinna wytrzymać co najmniej dwuletni okres eksploatacji telefonu.

Telefon myPhone 3380 został wyposażony w ekran o przekątnej 2" oraz rozdzielczości 176x220, który może wyświetlić maksymalnie 65 tysięcy kolorów. Ekran się wydaje kiepski, jednak musimy pamiętać, że w telefonach tej klasy zazwyczaj znajdujemy jeszcze mniejsze wyświetlacza o podobnych możliwościach.

myPhone 3380 jest urządzeniem budżetowym, jednak nie zostało ono zupełnie pozbawione funkcji multimedialnych. Znajdziemy tu aparat o rozdzielczości 0,3MPx, radio oraz odtwarzacz mp3, który będzie w stanie odtworzyć pliki mp3 z naszej karty pamięci microSD.

Możliwości

Obsługa myPhone’a 3380 jest bardzo łatwa i wygodna. Telefon odpowiednio szybko reaguje na przyciskanie dobrze wykonanych i odpowiednio dużych klawiszy, zaś menu jest proste i intuicyjne. Niemal każdy będzie w stanie bez problemu obsłużyć ten telefon, łącznie z dzieckiem i osobą starszą.

Telefon myPhone 3380TV wypada dobrze, gdy bierzemy pod uwagę funkcjonalność DualSim. Przy wszystkich podstawowych czynnościach, takich jak dzwonienie, wysyłanie SMSa czy łączenie się z internetem możemy wybrać, z której karty SIM chcemy skorzystać. Szkoda tylko, że producent nie zdecydował się na zastosowanie takich funkcji jak możliwość zawieszenia jednego połączenia i odebranie drugiego i nie zastosował fizycznego przycisku natychmiastowej zmiany karty SIM. Rozwiązania te przyjął Samsung i musimy przyznać, że są one bardzo wygodne.

myPhone 3380 wyjatkowo dobrze wypada pod względem czasu pracy na baterii. Ze względu na bardzo prostą budowę nawet 5 dni. Co prawda inne telefony w tej klasie cenowej mogą wytrzymywać nawet tydzień, jednak naszym zdaniem i tak testowany telefon wypada tu wystarczająco dobrze do wygodnego użytkowania go.

Testowany myPhone 3380 nie prezentuje się dobrze pod względem multimediów. Zdjęcia wykonane aparatem są po prostu bardzo brzydkie, to samo tyczy się filmów Żałujemy, że telefon nie został wyposażony w gniazdo minijack, co pozwoliłoby słuchać z niego muzyki za pomocą standardowych, ogólnodostępnych słuchawek.

Oceny

myPhone 3380 wyśmienicie wypadł w teście Opłacalności, uzyskał też solidne średnie noty w kategoriach Jakości oraz Możliwości. Potwierdza to zatem naszą tezę, iż jest to tani i dobrze wykonany telefon, przeznaczony tylko dla osób, które (poza DualSim) oczekują tylko najprostszych funkcji.

Podsumowanie

myPhone 3380 dzięki obsłudze DualSim, dobrze wykonanej obudowie oraz bardzo niskiej cenie jest urządzeniem, które z powodzeniem może konkurować z budżetowymi konstrukcjami Samsunga, LG i Nokii. Polecamy dla każdego, kto musi używać dwóch kart SIM i nie przywiązuje większej wagi do bogatych funkcji multimedialnych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: