myPhone 6600 Free

myPhone 6600 Free jest to kolejny telefon DualSim w ofercie wrocławskiej firmy myPhone. Jest to urządzenie o budowie klasycznej, które wśród innych telefonów wyróżnia się zastosowaniem całej metalowej obudowy. Czyni to z tego niepozornego telefonu dosyć ciekawą propozycję, która ma szansę spodobać się zwolennikom wytrzymałych urządzeń.

Budowa

myPhone 6600 Free przy pierwszym kontakcie wyróżnia się przede wszystkim zastosowaną obudową. Została ona wykonana w całości z metalu, co jest godne pochwały, gdyż pozytywnie wpływa to na wygląd i wytrzymałość telefonu. Producenci budżetowych telefonów do tej pory dosyć rzadko decydowali się na taki zabieg.

Testowany myPhone 6600 ma ekran o przekątnej 2,2" i rozdzielczości 240x320 pikseli. Wyświetla on przy tym 262 tysiące kolorów, dzięki czemu obraz przez niego wyświetlany powinien być stosunkowo ładny.

Za to pod względem funkcji multimedialnych myPhone 6600 kuleje, gdyż znajdziemy tu jedynie standardową funkcjonalność, do których należy aparat fotograficzny, odtwarzacz mp3 i radio. Niestety producent nie zdecydował się na zastosowanie gniazda minijack, które pozwoliłoby do telefonu podłączyć lwią większość słuchawek dostępnych na rynku. Znalazło się za to gniazdo kart pamięci microSD, na której będziemy mogli przechowywać swoje pliki.

Możliwości

Po spojrzeniu na obsługiwane standardy łączności, możemy dostrzec, że nie jest najlepiej. myPhone 6600 Free nie obsługuje 3G, ani WiFi. Znajdziemy tu jedynie Bluetooth w wersji 2.0, tak jak w większości budżetowych konstrukcji.

Obsługa telefonu

myPhone 6600 Free wypada świetnie pod względem wygody obsługi telefonu. Jednak nie ma w tym nic dziwnego, trudno byłoby zrobić nieintuicyjny telefon posiadający klasyczną budowę i bardzo ograniczoną funkcjonalność. Dzięki dużym klawiszom z obsługą tego urządzenia poradzi sobie nawet osoba starsza.

Multimedia

Multimedia w myPhone 6600 to jedynie dodatek, co bardzo dobrze widać. Co prawda odtwarzacz muzyki i radio są wykonane poprawnie, jednak wbudowany aparat charakteryzuje się tragiczną jakością zdjęć. Może lepiej było zrezygnować z tej funkcjonalności?

Internet

Jeśli chodzi o internetowe możliwości myPhone 6600, to pod tym względem nie jest najlepiej. Co prawda telefon ma stosunkowo duży ekran i wygodne klawisze, jednak zastosowana przeglądarka internetowa jest kiepska. Na szczęście urządzenie obsługuje Javę, co daje nadzieje na zainstalowanie bardzo dobrej Opery Mini.

Dual Sim

myPhone 6600 za to sprawdza się podczas używania go z dwoma kartami SIM. Odpowiednią kartę SIM można wybrać zawsze w razie potrzeby, to jest przy nawiązywaniu połączenia, wysyłania wiadomości oraz łączeniu się z internetem. Brakuje nam tylko powiadamiania o drugim połączeniu przychodzącym podczas wykonywania pierwszego, dzięki czemu wiedzielibyśmy, w którym momencie mamy zawiesić trwającą rozmowę. Musimy też pochwalić telefon za wspólną książkę telefoniczną dla obu kart SIM, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z odnalezieniem żadnego kontaktu.

Czas pracy na baterii

Testowany dziś telefon nie należy do najwydajniejszych i najbardziej rozbudowanych konstrukcji, więc spodziewaliśmy się długiego czasu działania na baterii. Podczas normalnego użytkowania myPhone 6600 Free ten będzie mógł wytrzymać nawet tydzień, co według nas jest bardzo dobrym wynikiem.

Oceny

myPhone wypadł bardzo dobrze w teście Jakości, Możliwości i Opłacalności. Nigdzie nie zabłysnął, ale też nie zawiódł. Jest to konstrukcja porządna i solidna. Wpływ na to miały wytrzymała obudowa, wygodna obsługa, dobre działanie funkcjonalności Dual SIM oraz ubogie funkcje multimedialne.

Podsumowanie

myPhone 6600 Free jest produktem, który pokazuje, że telefony, które kiedyś były topowe, teraz są jedynie niszą, z której będzie mogła utrzymać się mała firma. Nie oznacza to, że jest to konstrukcja zła. Co prawda ma kiepski aparat, nie nadaje do łączenia się z internetem, a ze względu na brak gniazda miniJack nie będzie nam służyć jako odtwarzacz mp3, jednak z całą pewnością spodoba się osobom, dla których możliwość dzwonienia jest główną i najważniejszą funkcją telefonu, nie zaś dodatkiem do najnowszych gier, dotykowych ekranów oraz ciągłego połączenia z internetem. Jeśli szukasz prostego urządzenia z wytrzymałą, metalową obudową, jest to produkt, nad którym powinieneś się zastanowić.