myPhone 8825TV Vision

myPhone 8825TV jest bardzo ciekawą propozycją na rynku komórek. Jak większość telefonów sygnowanych logiem myPhone ma on możliwość działania z dwoma kartami SIM oraz odbiornik telewizyjny. Przy tym wszystkim jego klasyczny wygląd kojarzy się z dawnymi telefonami marki Nokia, może więc być dobrą propozycją dla osób szukających tradycyjnych konstrukcji wyposażonych w funkcjonalność Dual Sim.

Budowa

myPhone 8825TV ma obudowę wykonaną z mocnego plastiku oraz gumy. Całość jest bardzo dobrze spasowana, przez co możemy podejrzewać, że telefon zbyt łatwo nie ulegnie zniszczeniu.

myPhone 8825TV ma ekran o przekątnej 2,4" i rozdzielczości 220x176 pikseli. Jest on w stanie wyświetlić 262 tysiące kolorów, co jest w zupełności wystarczające w sprzęcie tej klasy.

myPhone 8825TV - specyfikacja techniczna

Możliwości

myPhone 8825TV, został wyposażony w aparat, radio i odtwarzacz mp3, którego funkcjonalność znacznie podnoszą gniazdo kart microSD oraz standardowe gniazdo miniJack, do którego podłączymy niemal każde słuchawki. Oprócz tego znalazł się tu też odbiornik telewizyjny, który choć w ofercie myPhone pojawia się bardzo często, to u innych producentów jest rzadkością.

myPhone 8825TV kuleje, jeżeli chodzi o łączność. Nie mamy tutaj 3G ani WiFi, producent zastosował jedynie Bluetooth. Mimo wszystko sądzimy, że tego telefonu nie będzie się zbyt często używać do korzystania z internetu, w końcu do tego służą dotykowe smartfony.

myPhone 8825TV Vision

W testach

myPhone 8825TV bardzo dobrze spisuje się, jeśli chodzi o wygodę korzystania z urządzenia. Mamy tu do czynienia z bardzo dużymi klawiszami i prostym menu, które spodoba się zwłaszcza osobom, które wcześniej korzystały z telefonów Nokia. Widać tu wyraźną inspirację urządzeniami tego producenta, co myPhone’owi działa tylko na plus.

Internet

myPhone 8825TV wypada tu wyjątkowo słabo. Wszystko przez to, że zastosowana przeglądarka internetowa jest bardzo powolna i niewygodna, a zainstalowanie chociażby Opery Mini jest niemożliwe ze względu na brak wsparcia aplikacji Java. Sytuacji pogarsza fakt, iż telefon nie wspiera 3G ani WiFi.

Multimedia

Funkcje multimedialne w telefonie myPhone 8825TV są bardzo ubogie. Zdjęcia wykonane wbudowanym aparatem są niezwykle brzydkie. Lepiej prezentuje się odtwarzacz MP3, głównie dzięki możliwości podłączenia słuchawek z wejściem minijack. Kiepsko wypada za to funkcja odbiornika telewizyjnego, gdyż niemal niemożliwe jest uchwycenie sygnału dobrej jakości, nawet po rozłożeniu anteny.

myPhone 8825TV Vision
myPhone 8825TV Vision

Dual SIM

Nie możemy też narzekać na funkcjonalność DualSim w myPhone 8825TV. Istnieje możliwość wybierania pierwszej lub drugiej karty SIM przy każdej niezbędnej okazji, czyli przy rozpoczynaniu połączenia, wysyłania wiadomości oraz łączenia się z siecią internetową. Chcielibyśmy jeszcze znaleźć tu powiadomienie mówiące nam w trakcie połączenia, że druga osoba próbuje się do nas dodzwonić. Wówczas moglibyśmy w odpowiednim momencie zawiesić pierwszą rozmowę, by rozpocząć drugą.

Czas pracy na baterii

myPhone 8825TV zasługuje na pochwałę, jeśli mówimy o czasie pracy na baterii. Wg naszych obserwacji podczas typowego użytkowania jest on w stanie działać nawet przez 6-7 dni, co naszym zdaniem jest wynikiem wystarczającym podczas codziennej eksploatacji.

myPhone 8825TV - zobacz wyniki testów

Wnioski

myPhone 8825TV to telefon prosty, w którym na siłę umieszczono funkcjonalność odbiornika TV oraz aparat. Naszym zdaniem użytkownikom bardziej spodobałoby się obniżenie ceny niż włożenie kilku dodatków bardzo słabej jakości. Mimo wszystko polecamy myPhone 8825TV osobom, które nie potrzebują skomplikowanego smartfona i szukają prostego telefonu DualSim głównie do dzwonienia i wysyłania SMSów. Zwłaszcza, jeżeli wcześniej korzystały ze starszych modeli Nokii. Wówczas poczują się jak w domu.

Zobacz inne testy telefonów Dual Sim