myPhone 8920TV MarkPro

myPhone 8920TV to telefon polskiej firmy myPhone. Jest to dosyć ciekawa konstrukcja, gdyż mimo klasycznej budowy, znajdziemy w nim ekran dotykowy. Oprócz tego urządzenie to zostało wyposażone w WiFi oraz dosyć egzotyczną funkcjonalność, którą jest odbiornik TV. Widząc, iż znajdziemy w nim również typowe dodatki takie jak radio, aparat i odtwarzacz mp3, musimy przyznać, że może to być bardzo dobry telefon kosztujący zaledwie 320 zł. Po testach przekonamy się, czy nasze przypuszczenia się potwierdzą.

Budowa

myPhone 8920TV od razu po rozpakowaniu prezentuje się naprawdę dobrze. W oczy rzuca się bardzo ładna obudowa, która jest dobrze spasowana. Mimo to podchodzimy do niej z pewną rezerwą, gdyż uważamy, że plastik, z którego została ona wykonana nie jest najlepszej jakości i może łatwo uszkodzić się lub porysować po dłuższym użytkowaniu telefonu. Dotyczy to również szybki chroniącej ekran, która niestety nie została wykonana ze szkła hartowanego.

Testowany telefon został wyposażony w ekran o rozdzielczości 240x320 pikseli i przekątnej 2,4 cala, który może wyświetlić maksymalnie 262 tys. kolorów. Oprócz tego wyświetlacz posiada funkcje dotykowe, dzięki którym praca z myPhone 8920TV ma być przyjemniejsza. Niestety mamy tu do czynienia z technologią oporową, która nie należy do najbardziej komfortowych rozwiązań.

MyPhone 8920TV z całą pewnością można uznać za telefon multimedialny. Oprócz standardowego aparatu, radia i odtwarzacza MP3, znajdziemy tu odbiornik telewizyjny oraz przednią kamerkę. Nie mogło tu też zabraknąć gniazda na kartę microSD, na której będziemy mogli trzymać swoje pliki. Żałujemy tylko, że telefon nie został wyposażony w gniazdo minijack, które pozwoliłoby słuchać radia lub muzyki za pomocą standardowych słuchawek. Testowany myPhone obsługuje łączność WiFi, co obniży koszt korzystania z internetu, zwłaszcza w dużych miastach.

Możliwości

myPhone 8920TV bardzo dobrze wypadł jeśli chodzi o wygodę obsługi. Mamy tu do czynienia z prostym i czytelnym interfejsem, którego bez problemu będzie w stanie używać każdy. Oprócz tego mamy możliwość sterowania telefonem za pomocą jeszcze bardziej intuicyjnego ekranu dotykowego. Co prawda jest on dosyć słabej jakości, jednak nie zapominajmy, że jest to jedynie dodatek, który ma za zadanie ułatwić nam pracę.

Telefon myPhone 8920TV wypada dobrze również jeśli chodzi o funkcje dual sim. Przy wyborze połączenia, wysyłaniu SMSów oraz łączeniu się z internetu możemy wybrać, z której karty SIM chcemy skorzystać. Telefon spełnia zatem absolutne minimum, jednak żałujemy, że producent nie zdecydował się na zastosowanie takich funkcji jak możliwość zawieszenia jednego połączenia i odebranie drugiego lub wbudowany fizyczny przycisk natychmiastowej zmiany karty SIM.

myPhone 8920TV całkiem nieźle spisuje się pod względem baterii. Dzięki temu, że nie mamy tu do czynienia ze smartfonem wyposażonym w ogromny ekran, telefon jest w stanie wytrzymać nawet około tygodnia. Mówimy tu oczywiście o sytuacji, gdy rozmawiamy przez kilkadziesiąt minut dziennie. Jeśli będziemy cały czas oglądać telewizję lub słuchać radia, telefon oczywiście rozładuje się o wiele szybciej.

myPhone 8920TV kuleje jeśli chodzi o funkcje multimedialne. Zdjęcia wykonane aparatem są słabej jakości, filmy kręcone nim również, a wbudowany odbiornik TV nie zawsze funkcjonuje jak należy. Bardzo ciężko jest złapać dobry sygnał, co skutkuje bardzo słabą jakością wyświetlanego obrazu. Sytuacji znacząco nie poprawia wysunięcie anteny, która dodatkowo szpeci telefon.

Oceny

Telefon dobrze wypadł w testach Jakości i Możliwości. Gorzej mu poszło w kategorii Opłacalności, choć i tutaj nie otrzymał wyjątkowo złych not.

Podsumowanie

myPhone 8920TV na pierwszy rzut oka wydawał się bardzo ciekawym urządzeniem. Nie sprawdził się jednak jako urządzenie multimedialne, przez co możemy go polecić tylko osobom, które szukają taniego, stosunkowo dobrze wykonanego telefonu DualSim i będą z niego głównie dzwonić, zaś z innych funkcji korzystać niezwykle rzadko.