myPhone 9005TV Barry

myPhone 9005TV jest to stworzony przez polską firmę smartfon, stylizowany na telefon biznesowy. Został on wyposażony w pełną klawiaturę QWERTY, obsługę dwóch kart SIM oraz popularny w przypadku urządzeń myPhone’a odbiornik telewizyjny. Możemy uznać, że urządzenie te mogłoby spodobać się nie tylko użytkownikom biznesowym, ale też osobom oczekującym jak największej liczby dodatków multimedialnych.

Budowa

myPhone 9005TV ma bardzo ładną i odpowiednio spasowaną obudowę. Jej przednia część została standardowo wykonana z plastiku, zaś tylna jest dodatkowo pokryta cienką warstwą gumy, która wpływa dobrze na wytrzymałość oraz estetykę urządzenia. Zdziwiło nas zastosowanie trackballa, jako urządzenia sterującego.

Ekran zastosowany w myPhone 9005TV charakteryzuje się przekątną równą 2 cale oraz rozdzielczością 176x144. Jest on w stanie wyświetlić jedynie 64 tysiące kolorów, co jest wynikiem słabym i mówi nam, że obraz wyświetlany przez ten telefon nie będzie wyglądał najlepiej.

myPhone 9005TV ma całkiem bogate funkcje multimedialne. Producent urządzenia zdecydował się na zastosowanie kamery i oraz odbiornika telewizyjnego. myPhone został również wyposażony w gniazdo kart microSD. Jedyna funkcjonalność, której naszym zdaniem zabrakło to standardowe gniazdo słuchawkowe typu miniJack.

Możliwości

myPhone 9005TV nie wypada najlepiej pod względem wygody obsługi urządzenia. Mamy tu do czynienia z prostym i czytelnym menu, jednak ze względu na zbyt małe przyciski oraz zastosowanie niedokładnego trackballa używanie tego telefonu będzie katorgą, zwłaszcza dla osób obdarzonych dużymi dłońmi.

Ze względu na kiepską przeglądarkę internetową, słaby ekran oraz niewygodną obsługę urządzenia musimy przyznać, że myPhone 9005TV nie sprawdzi się podczas przeglądania zasobów internetu. Jeśli często korzystacie z tej funkcjonalności, powinniście zrezygnować z kupna tego telefonu.

Pod względem funkcji multimedialnych telefon kuleje. Brak radia i gniazda słuchawkowego to naszym zdaniem karygodne niedopatrzenie. Z kolei zdjęcia i filmy wykonane aparatem są bardzo słabej jakości. Sytuacje ratuje tu tylko odbiornik TV, który jednak ma problemy z zasięgiem, a co za tym idzie, jakością obrazu. Nie pomaga tu też wysuwana antena, po rozłożeniu której obraz poprawia się nieznacznie, psując przy tym całkowicie estetykę telefonu.

Dual Sim

myPhone 9005TV wypada dobrze pod względem funkcji Dual Sim. Możemy łatwo wybrać preferowaną kartę SIM zarówno podczas wykonywania połączeń, jak również podczas wysyłania SMSów oraz korzystania z zasobów internetu. Pod tym względem telefon spełnia zatem minimalne wymagania, lecz żałujemy, że nie zastosowano tu takich funkcji jak powiadomienie o drugim połączeniu przychodzącym czy umieszczenie fizycznego przycisku natychmiastowej zmiany karty SIM.

myPhone 9005TV Barry - funkcje Dual Sim

Dwa przyciski wybierania TAK

Przycisk zmiany karty SIM NIE

Jeden spis tel. dla dwóch kart TAK

Wyniki testów

myPhone 9005TV dobrze wypadł w testach Możliwości, nie spisał się jednak w testach Jakości. W kategorii Opłacalności osiągnął jeden z najgorszych wyników i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż mimo swojej dosyć wysokiej ceny, nie góruje on nad innymi konstrukcjami.

myPhone 9005TV - Czas uruchomienia telefonu

myPhone 9005TV Barry

myPhone 9005TV - wyniki testów

myPhone 9005TV - Wyniki testów

myPhone 9005TV Barry

myPhone 9005TV - wyniki testów

Czas pracy na baterii

myPhone 9005TV dostanie kilka ciepłych słów za działanie baterii. Na jednym ładowaniu może ona wytrzymać 4-5 dni, co jest bardzo dobrym wynikiem . Wszystko to przy prowadzeniu rozmów przez kilkadziesiąt minut dziennie.

Wnioski

myPhone 9005TV można określić jako telefon o ładnym i przemyślanym wyglądzie, który ma wiele wad. Do najważniejszych z nich należą bardzo uboga funkcjonalność multimedialna oraz niezwykle niska wygoda użytkowania. Co prawda pod względem czasu działania na baterii oraz działaniem funkcji Dual Sim, wypada on nieźle, jednak mimo to nie polecamy tego telefonu, jeżeli zamierzacie używać go do czegoś innego niż do dzwonienia i pisania SMSów.