myPhone 9025TV Moon

myPhone 9025TV jest jednym z topowych smartfonów wrocławskiej firmy myPhone. Kosztuje przy tym 349 zł, co jest ceną niespotykaną w kategorii najlepszych telefonów dowolnej marki. Urządzenie zostało wyposażony w klawiaturę QWERTY, metalową obudowę oraz rzadko spotykane funkcje, takie jak Dual Sim oraz możliwość odbierania TV, więc na pierwszy rzut oka prezentuje się co najmniej ciekawie.

Budowa

myPhone 9025TV został wykonany z niezwykłą dbałością, co możemy zauważyć już po kilku chwilach obcowania z urządzeniem. Materiały, z których została wykonana obudowa to szorowane aluminium oraz mocny plastik. Wszystko jest tu odpowiednio spasowane, więc nie powinniśmy się martwić o zbyt szybkie zużycie lub zniszczenie telefonu. Gdy dodamy do tego, że całość prezentuje się bardzo ładnie, momentami przypominając smartfony BlackBerry, widzimy, że polska firma wykonała kawał dobrej roboty.

Testowany dziś myPhone 9025TV został wyposażony w ekran o przekątnej 2,2 cala oraz rozdzielczości 320x240 pikseli. Jest on w stanie wyświetlić 262 tysiące kolorów, co może nam sugerować, że obraz widziany na smartfonie będzie całkiem ładny.

myPhone 9025TV prezentuje się całkiem ładnie, jeżeli chodzi o funkcje multimedialne. Oprócz standardowego wyposażenie, do których należą dwie kamery, radio i odtwarzacz mp3, znajdziemy tu też odbiornik telewizyjny, który jest rzadko stosowany przez innych producentów niż myPhone.

Telefon wrocławskiej firmy dobrze wypada pod względem standardów łączności. Co prawda myPhone 9025TV nie został on wyposażony w łączność 3G, jednak zamiast tego mamy tu Bluetooth i WiFi. Zwłaszcza ostatnia funkcjonalność przyda się nam podczas korzystania z internetu, głównie jeśli robimy to w miejscu, gdzie możemy znaleźć wiele punktów dostępowych, np. w dużym mieście.

Możliwości

myPhone 9025TV wypada całkiem nieźle pod względem obsługi urządzenia. Jest ona bardzo łatwa i intuicyjna. Zawdzięczamy to czytelnemu interfejsowi, bardzo dobrze wykonanym i odpowiednio ułożonym klawiszom oraz trackballowi, za pomocą którego poruszamy się po menu. Pozytywnie zaskoczył nas zwłaszcza ostatnio element. Pamiętamy, że był on już stosowany w smartfonie 9005TV, gdzie sterowanie nim było po prostu koszmarne.

Nie możemy również narzekać na internetowe możliwości telefonu. Co prawda pod tym względem nie dorównuje on urządzeniom wyposażonym w iOS oraz Android, lecz jak mimo to prezentuje się całkiem nieźle. Preinstalowaną przeglądarką jest bardzo dobra Opera Mini, która, głownie dzięki wygodnej klawiaturze, na myPhone 9025TV działa wyjątkowo dobrze.

Nie możemy też narzekać na funkcjonalność DualSim w myPhone 9025TV. Mamy tu możliwość wyboru odpowiedniej karty SIM przy każdej niezbędnej okazji, to jest przy nawiązywaniu połączenia, wysyłania wiadomości oraz łączeniu się z internetem. Brakuje nam tylko powiadamiania o drugim połączeniu przychodzącym podczas wykonywania pierwszego, dzięki czemu wiedzielibyśmy, w którym momencie mamy zawiesić trwającą rozmowę.

Kolejną mocną stroną telefonu myPhone 9025TV jest czas działania na baterii. Jeżeli korzystamy z telefonu w sposób typowy, czyli rozmawiając kilkadziesiąt minut dziennie, wytrzyma on nawet 4 dni. Jednak jeśli zdecydujemy się na długotrwałe korzystanie z WiFi, radia i telewizji, telefon będzie mógł rozładować się po jednym dniu.

myPhone 9025TV nie wypada najlepiej pod względem funkcji multimedialnych. Zdjęcia i filmy robione nim są średniej jakości, a odbiornik telewizyjny ma problemy z wyłapaniem sygnału, nawet po rozłożeniu ukrytej w telefonie anteny. Zaś możliwości radia i odtwarzacza mp3 ogranicza brak gniazda miniJack, do którego moglibyśmy podłączyć standardowe słuchawki.

Oceny

Telefon całkiem dobrze spisał się w testach Jakości i Możliwości. W testach opłacalności poszło mu gorzej, gdyż jest to jeden z najdroższych telefonów w rankingu.

Podsumowanie

myPhone 9025TV jest urządzeniem, które nas bardzo pozytywnie zaskoczyło. Bardzo dobrze wykonana obudowa, wygodna klawiatura, łączność WiFi, DualSim i odpowiedni czas działania na baterii i to wszystko za 349 zł. Żałujemy tylko, że nie ma tu łączności 3G, jednak mimo to jest to idealny telefon dla osób, które uwielbiają smartfony biznesowe, jednak niekoniecznie mają środki wystarczające do kupna najlepszych z nich.