pCloud

Mniej znane usługi wcale nie są mniej ciekawe. pCloud jest tego idealnym przykładem.

  • Cena: Darmowy
  • 10 GB darmowej przestrzeni dyskowej
  • 256 bitowe szyfrowanie AES dla wszystkich plików
pCloud

pCloud jest tradycyjną usługą przechowywania danych w chmurze, która nie oferuje żadnych dodatkowych pakietów biurowych, ani innych treści, które są dostępne w przypadku zestawów od Microsoftu, Google oraz Amazon'u. Zamiast tego szwajcarska firma trzyma się tego, na czym zna się najlepiej. pCloud przechowuje pliki w sposób bezpieczny, pewny, niezawodny i oferuje dostępność do danych na wszystkich nowoczesnych urządzeniach.

Darmowa wersja oferuje 10 GB przestrzeni dyskowej, ale 3 GB muszą być odblokowane poprzez wykonanie dodatkowych zadań takich, jak pobranie aplikacji mobilnej, przesłanie plików do chmury lub udostępnienie plików znajomym zarejestrowanym w usłudze.

pCloud nie oferuje żadnych ograniczeń dotyczących rozmiary przesyłanego pliku, więc użytkownicy mogą spokojnie przechowywać swoje filmy w 4K Ultra HD lub inne duże pliki. Na dodatek usunięte pliki można przywrócić w przeciągu 30 dni. Bezpieczeństwo jest dla pCloud bardzo ważną kwestią, dzięki czemu usługa posiada pięć kopi każdego pliku, które rozproszone są na różnych serwerach, które korzystają z 256 bitowego szyfrowania AES. Dodatkowo szyfrowanie stosowane jest również po stronie klienta, co oznacza, że wysyłane dane są już zaszyfrowane przed opuszczeniem urządzenia.

pCloud nie posiada polskojęzycznej witryny, co może odstraszać niektórych użytkowników. Usługa zostać wykupiona na dwa różne sposoby - za stałą opłatą lub na zawsze. W przypadku wyboru subskrypcji można zdecydować się na pakiet Premium oferujący 500 GB za 47,88 Euro rocznie lub pakiet Premium Plus oferujący 2 TB przestrzeni dyskowej za 95,88 Euro rocznie.

Cechą charakterystyczną pCloud jest możliwość wykupienia przestrzeni dyskowej na zawsze za jednorazową opłatą. Pakiet Premium oferujący 500 GB kosztuje w takiej konfiguracji 175 Euro, a pakiet Premium Plus oferujący 2 TB przestrzeni dyskowej 350 Euro.

pCloud

Podsumowując, pCloud zna się na rzeczy. Ta usługa przechowywania danych w sieci nie posiada może wielu dodatkowych funkcji, ale jest szybka, stabilna i bardzo bezpieczna. Wyróżnikiem jest też możliwość wykupienia przestrzeni dyskowej na zawsze za jednorazową opłatą.

Zarejestruj się w pCloud tutaj.