GIMP Portable 2.8.0

GIMP Portable (GNU Image Manipulation Program) to przenośna wersja darmowego programu do edycji grafik i zdjęć. Wśród wielu funkcji znajdziemy miedzy innymi tworzenie kompozycji.

Liczba pobrań: 901
Cena/licencja: Freeware
Producent/dystrybutor
GIMP.org
Rozmiar: 50.57 MB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

GIMP Portable (GNU Image Manipulation Program) to przenośna wersja aplikacji służącej do edycji grafiki (czyli retuszowania zdjęć, authoringu, tworzenia kompozycji z grafik, itd.). Aplikacja ma ogromne możliwości, które można dodatkowo rozszerzać poprzez niesamowitą ilość dostępnych wtyczek i nakładek. Prezentowana wersja nie wymaga instalacji na dysku.

GIMP pozwala na skorzystanie z wielu potężnych funkcji znanych z innych, rozbudowanych aplikacji do obróbki zdjęć. Wśród nich wymienić trzeba takie, jak na przykład praca na warstwach (layers), możliwości skalowania, tworzenie prostych animacji, obsługa wielu filtrów itp. Program uruchamia się w postaci klasycznego obszaru roboczego (puste okno, które wypełnia się pierwszym możliwym obrazem. Paski z zestawami akcesoriów i przycisków mogą zostać zakotwiczone w Pulpicie, co oznacza, że nie zostaną przykryte przez okno żadnego z edytowanych plików. W najnowszej wersji programu dodano opcję tryb pojedynczego okna. Wprowadzono także grupowanie warstw oraz ulepszono narzędzia służące do edytowanie tekstu.

Ocena:
Twoja ocena: