Microsoft Silverlight 5.1.20513.0

Microsoft Silverlight - Wtyczka służąca do tworzenia i prezentacji bogatych aplikacji internetowych z poziomu przeglądarki internetowej.

Liczba pobrań: 1737
Cena/licencja: Freeware
Producent/dystrybutor
Microsoft
Rozmiar: 6.95 MB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

Microsoft Silverlight to wtyczka służąca do tworzenia i prezentacji bogatych aplikacji internetowych z poziomu przeglądarki internetowej. Silverlight to technologia, wcześniej znana jako Windows Presentation Foundation/Everywhere (WPF/E), która wykorzystuje języki XAML (eXtensible Application Markup Language) i JavaScript. Ma ona umożliwiać tworzenie aplikacji RIA oraz prezentowanie ich bezpośrednio w przeglądarce internetowej bez względu na posiadany przez użytkownika system operacyjny.

Microsoft Silverlight generuje grafikę korzystając z bibliotek DirectX. Główny ciężar renderowania interfejsu programu spoczywa nie na procesorze, ale na karcie graficznej. Microsoft przekonuje więc, że rozwiązanie to nie tylko ułatwia proces tworzenia aplikacji RIA, ale też przyspiesza ich działanie w porównaniu z konkurencyjnymi technologiami. Kolejna wersja programu przynosi poprawki funkcjonalności i likwidację zauważonych bugów.

Ocena:
Twoja ocena: