The Dude 3.6

The Dude to paczka do zarządzania siecią, która zbiera informacje dotyczące dostępnych usług w sieci lokalnej oraz informowaniu, kiedy stają się one niedostępne.

Liczba pobrań: 1450
Cena/licencja: Freeware
Producent/dystrybutor
MikroTik
Rozmiar: 3.7 MB
Chcesz dodać program?
Link nie działa?
Napisz do nas!

The Dude to darmowa, dostępna w polskiej wersji językowej, aplikacja do monitoringu, wykrywania urządzeń i generowania map sieci. Jej zaletą jest automatyczne tworzenie diagramu sieci. Algorytm wykrywania działa dość dobrze. Liczba w pełni rozpoznanych urządzeń nie odbiega od konkurencji jednak lista wykrytego sprzętu jest zwykle dłuższa. Wystarczy jedynie samodzielnie go opisać. Program ma sporo opcji ręcznego dodawania urządzeń. Interfejs programu nie bazuje, jak większości pozostałych, na serwerze WWW i przeglądarce internetowej. Odbiega od standardowych programów ale sposób obsługi jest wygodny. Nie oferuje żadnych funkcji inwentaryzacji oprogramowania ani pomocy technicznej. Monitoruje za to usługi i alarmuje gdy pojawią się jakieś problemy.

The Dude ma słabą stronę - to grafika i ikony używane do tworzenia diagramów. Są one po prostu nieciekawe i mało przejrzyste. Program pozwala za to stosować własne tła i dodawać urządzenia użytkownika.

Ocena:
Twoja ocena: