Przełączająca się klawiatura (Windows Vista)

Na niektórych komputerach Vista przejawia pewną bardzo uciążliwą cechę (i to już od wersji beta 2). Mianowicie: zdarza jej się, że klawiatura przełącza się z trybu "Polski (programisty)" na "Polski (214)". Jak temu zapobiec?

Zaproponujemy wam rozwiązanie brutalne, ale skuteczne. Aby pozbyć się uciążliwej "funkcji", należy wejść do Start | Panel sterowania | Zmień język wyświetlania | Zmień klawiatury, a następnie usunąć wszystkie układy klawiatur oprócz "Polski (programisty)".



Spowoduje to wyłączenie paska języka wyświetlanego obok okna systemowego, ale też zapobiegnie problemom z przełączającą się klawiaturą.

Zobacz również:

15 komentarze

Dodaj komentarz

haha

05-04-2014 17:55

Wystarczy wejsc panel sterowania/opcje reggionalne/jezykowe w ogolnych zmienic polski programisty na domyslny zastosowac i juz :) nic nie usuwac :)

justyna

29-06-2009 21:33

Agata mam ten sam problem co ty, mam laptopa kupionego w Anglii z angielska vista, wgralam spolszczenie do visty ale dalej nie mam polskich znaków. co robic?

ewka

12-03-2009 14:27

mój problem polega na tym że wszystkie klawisze działają dobrze przy wsztstkich czynnościach, tylko w world mam zamienione z na y, y na z, i inne , nie wiem co się stało, nie umiem tego przestawic, pomocy :)

agata

13-04-2008 21:01

Moj problem polega na tym ze potrzebne mi polskie znami w angielskiej Viscie i angielskiej klawiaturze... POMOCY!!

Atis

29-12-2007 15:34

Witam. Znam rozwiązanie ta to...przynajmniej u mnie to działa :) Wchodzisz do menu start>programy>akcesoria>ułatwinia dostepu> i uruchamiasz "klawiature programową" Poprostu wyłącz "num lock" (nlk) bedzie wyłączony jak jest na taki szary kolor...jak jest granatowy to jest włączony. I wszystko :) Pozdrawiam :)

Fabio

13-11-2007 13:37

Hej ja mam problem podobnej natury a mianowicie nie przełacza mi się klawiatura to jest ok mam wszystkie polskie znaki ą ż ź ś ó ł ń oprucz ć musiałem teraz to kopiowac z worda. dodam tylko że mam notebooka polskie znaki wpisuje sie poprzez przytrzymanie klawisza ALT GR tak wiem to banalne ale wszystkie litery działają oprócz c. Prosze o pomoc Pozdro Fabio arekppp@interia.pl

Atis

30-08-2007 19:32

Czy mogl by mi ktos pomoc? Problem polega an tym, ze ktos mi przesatwil klawiature w laptopie. Zameinily sie klawisze w taki sposob: m-0 , j-1 , k-2, l-3 , u-4 , o-5 itd. prosze o info na maila arek_kusicielek@wp.pl

Lazarov

20-01-2007 11:43

Jeśli ktoś chce pisać na wielu układach klawiatur, czyli nie może ich wyrzucić, niech spróbuje tego W Win XP (u mnie na SP2, ale pewnie w SP1 jest tak samo) - odpalamy właśnie to okienko które pokazane jest na screenie: Panel sterowania => Opcje regionalne i językowe => zakładka "Języki" => klikamy "Szczegóły" => "Ustawienia klawiszy" i mamy okienko w którym są zdefiniowane skróty klawiaturowe, które można edytować albo usunąć. Pozdrawiam. BTW> Miałem ten problem korzystając z PhotoImpacta, ale jak się zorientowałem wynikał on z tego, że korzystałem ze skrótów typu ctrl + shift + v więc być może w Corelu też nie przełącza się to "samo z siebie", tylko przy wywołaniu skrótu ;)

kartusa

18-01-2007 14:51

@x^k: tu wcale nie chodzi o kombinację ctrl+shift windows (a właściwie niektóre programy dizałające po nim) lubią sobie czasem pozmieniać układ klawiatury. A co do tej porady, to stosuję ją od czasów Win95

x^k

18-01-2007 11:16

o ludzie ! To jest gozej niz idiotyczna porada !!!! Ten kto to pisal naprawde nie przemyslal tego co pisze, a co wazniejsze zupelnie nie zapoznal sie z powodem przelaczania sie ukladu klawiatury, ktorym jest kombinacja ctrl+shift ! Wystarczy kliknac we wlasciwosci i wylaczyc ten skrot ! ehhh porazka...

marcin

18-01-2007 11:07

buahaha, nowy windows stare problemy, lol, widac ze m$ naprawde nie lubi odrabiac zadan domowych.. heh.. no pieknie pieknie ;) ten problem stary jak swiat ciagnie sie za nimi od windowsa 98 i widze ze na viscie sie nie skonczy.. kiedy oni w koncu dojrzeja do tego by dodac tam opcje "nie przelaczaj ukladu klawiatury"...lol

easy

18-01-2007 08:56

Dziurb - nie irytuj się. Choć ta porada jest stara jak conajmniej Windows 95, to jednak jest wciąż aktualna co do niektórych sytuacji. Jeśli piszesz w niemieckim i jeszcze cyrylicą to pozbądź się tylko angielskiego układu, bo to na ten zestaw występuja przełączenia. Wszystkie znaki angielskie zawierają się zarówno w polskim jak i niemieckim układzie klawiatury.

ws

18-01-2007 07:46

Mam ten sam problem w XP SP2 używając Corel 11. Klawiatura już w czasie pracy przełącza się samoczynnie na En i nie mam polskich znaków z tym, że znaczek Pl pozostaje wyświetlany na pasku! Usunięcie innych zainstalowanych klawiatur uniemożliwi mi pracę. Pomaga restart i ponowne uruchomienie Corela - zwykle klawiatura PL powraca. Czasem dopiero za drugim razem. I to miałem już przed uaktualnieniem IE do IE7. Ale pamiętam, że w W98SEPL we współpracy z Corelem (jeszcze w wersji 8) też czasem to występowało.

dziurb

18-01-2007 05:03

dla mnie ta porada jest idiotyczna, ponieważ czasem musze pisac w trzech językach (angielski i niemiecki i oczywiście polski)... a czasem i cyrylicą..

damu

17-01-2007 23:06

Używam XP SP2 i miałem też ten problem. Prawdopodobnie problem powoduje IE7 lub jakiś najnowszy patch. Pozostawienie klawiatury "Polski (programisty)" nie pozostawiło szans na przełączenie.