Skype - 10 dodatków, które zmienią rozmowy internetowe

Rozmowy Skype przez komórkę, zmiana obrazu z kamery na twarz wampira, centrum konferencyjne na ekranie 40-calowej "plazmy", nagrywanie rozmów, automatyczne odbieranie połączeń - to tylko niektóre z funkcji, jakie oferują wtyczki do popularnego komunikatora Skype. Jeśli jesteś już użytkownikiem tego programu, może warto zapoznać się z jego dodatkowymi możliwościami? Jeśli jeszcze nie miałeś okazji korzystać z telefonii internetowej, to może czas najwyższy wejść w XXI wiek? Prezentujemy również darmowe aplikacje, które nie zrujnują twojego budżetu, ale zmieniają rozmowy internetowe.

Niedawna aktualizacja komunikatora Skype i wprowadzenie nowych usług sprowokowały nas do prezentacji ponad dziesięciu ciekawych dodatków, które mogą zmienić oblicze rozmów internetowych. Wersja 3.1 to wprowadzenie możliwości zarabiania pieniędzy przez komunikator. Funkcja Skype Prime, umożliwia oferowanie i korzystanie z porad innych użytkowników, łącząc się z nimi za specjalne, wyższe stawki. Każdy użytkownik może "sprzedać" swoją wiedzę i umiejętności poprzez Skype. Druga innowacja - Skype Find, to kolejny krok w stronę przeobrażania Skype w serwis społecznościowy. Funkcja ta umożliwia bowiem wprowadzenie do bazy danych ulubionych klubów, sprawdzonych usługodawców, słowem wszystkiego, co uważamy za godne polecenia (bądź odradzamy z korzystania). Jedno kliknięcie zakładki Skype Find i już widzimy rekomendacje naszych znajomych.

Wielu czytelników zapewne stwierdzi, że dodatki do "superkomunikatora" to niepotrzebne śmieci, często wymagające płatnej rejestracji, jednak naszym zdaniem warto wiedzieć o takich wtyczkach i od czasu do czasu pozwolić sobie na chwilę zapomnienia - pokaż swoim znajomym twarz wampira zamiast obrazu z kamery, przygotuj sobie centrum konferencyjne i szpieguj znajomych.

Zobacz również:

CrazyTalkKliknij, aby powiększyćCrazyTalkCrazy Talk for Skype to wtyczka, która przeznaczona jest dla posiadaczy kamerek internetowych, choć bez tego sprzętu też można się obejść. Już za około 50 zł można kupić tani model, który sprawi, że nie tylko usłyszysz swojego rozmówcę, ale będziesz mógł zobaczyć jego twarz na ekranie monitora. Jeśli twoi znajomi lub rodzina mieszkają daleko, jest to chyba najlepsza forma komunikacji, bo widać mimikę twarzy, można nawiązać kontakt wzrokowy i uśmiechnąć się do siebie. Czasem jednak warto wprowadzić nieco urozmaiceń, np. awatary. Dla tych którzy nie wiedzą co to takiego, niech wystarczy wyjaśnienie, że jest to animowana grafika wektorowa pojawiająca się zamiast twarzy użytkownika w oknie rozmowy wideo. Zabawne, wstrętne lub budzące mdłości postaci rysunkowe poruszają ustami, śledzą wzrokiem kursor myszy, ale nie to jest najlepsze... Do użytku oddano zestaw emotikon, które wyrażają (jakże by inaczej) emocje. Możesz podziwiać, jak bobasek zanosi się spazmatycznym śmiechem, płacze, klaszcze albo wymiotuje zieloną substancją! Program jest darmowy, jednak oferuje zaledwie kilka postaci. Na stronie producenta znajduje się więcej awatarów, jednak sztuka kosztuje 2 dolary. Darmowy pakiet wystarczy, aby twój rozmówca został zupełnie zaskoczony. W aplikacji możesz dowolnie przełączać pomiędzy widokiem z kamery internetowej i awatarem.

SeeStorm for SkypeKliknij, aby powiększyćSeeStorm for SkypeInnym przykładem takiego programu jest SeeStorm for Skype. Dzięki niemu możesz wygenerować trójwymiarowe postaci, które zastąpią widok z kamery internetowej. O ile Crazy Talk może działać tylko u jednego rozmówcy, to ten program wymaga instalacji na obydwu komputerach. Z drugiej strony nie jest wymagane posiadanie kamery internetowej, bo obraz jest generowany sprzętowo. Niestety wiąże się to ze sporymi, jak na komunikator, wymaganiami - rekomendowana konfiguracja to Pentium4 3 GHz. Do dyspozycji użytkownika oddano również mniejszą liczbę emotikon, które mogą wyrażać uśmiech, złość, zmartwienie, aprobatę lub zaprzeczenie. Warto zauważyć, że program nie wykorzystuje pasma internetowego do przesyłania obrazu, co może zainteresować osoby posiadające wolne łącza.

Skype ForwarderKliknij, aby powiększyćSkype ForwarderIleż razy marzyłeś o tym, aby połączyć rozmowę przez Internet ze zwykłym telefonem? Jeśli ani razu, to wiedz, że istnieje taka opcja, m.in. dzięki narzędziu Skype Forwarder. Ta bramka pozwala na komunikację głosową w dwóch kierunkach - do i od twojego usługodawcy telekomunikacyjnego. Program potrafi również pełnić funkcję automatycznej sekretarki zarówno dla sieci telefonicznej jak i połączeń internetowych. Dzięki prostocie instalacji i łatwości obsługi jest to narzędzie nawet dla mało zaawansowanych użytkowników. Program kosztuje 19,95 USD i wymaga instalacji modemu telefonicznego.

Pamela for Skype (wersja podstawowa) to dodatek do popularnego komunikatora internetowego, który rozszerza jego funkcję o automatyczną sekretarkę, usługę VideoMail (dzwoniący mogą zostawiać wiadomości wideo), automatyczne odpowiedzi tekstowe. Wtyczka oferuje wsparcie dla usługi VoiceMail, ulepszone zarządzanie rozmowami oraz bardzo prostą obsługę. Program posiada również płatne i bardziej rozbudowane wydania.

Skype RecorderKliknij, aby powiększyćSkype RecorderZgodnie z nazwą, bezpłatny dodatek Skype Recorder umożliwia nagrywanie rozmów prowadzonych za pomocą komunikatora. Do jego funkcji zaliczyć można pełną automatyzację (tzn. w tym trybie nie musisz wciskać przycisku "record" lub "stop"), kompresję dźwięku do popularnego formatu MP3 z możliwością ustawienia dodatkowych parametrów oraz tryb szpiegowski. Ta ostatnia funkcja pozwala nagrywać rozmowę bez powiadamiania rozmówcy o zapisie. Należy jednak pamiętać, że w Polsce jest to naruszenie prawa. Niedawna aktualizacja wprowadziła kilka nowości, m.in. współpracę z komuniaktorami Google Talk oraz Yahoo Messenger. Użytkownicy niezarejestrowani mogą nagrać jedynie pięciominutowy fragment rozmowy.

PrettyMay for SkypeKliknij, aby powiększyćPrettyMay for SkypePrettyMay for Skype to inny przykład programu do nagrywania i późniejszego odtwarzania rozmów Skype. Aplikacja posiada funkcję automatycznej sekretarki (odpowiada na wiadomości głosowe oraz tekstowe). Podobnie jak inne tego typu programy, PrettyMay kompresjuje dźwięk do formatu MP3. Do funkcji dodatkowych należy odtwarzanie dźwięków w trakcie rozmowy Skype, powiadomienia pocztą elektroniczną lub SMS-em o nowej wiadomości VoiceMail, możliwość sterowania z telefonu komórkowego.

Czy chciałbyś mieć namiastkę prawdziwej sekretarki, na którą cię nie stać lub żona nie pozwala jej "trzymać" w domu? Kompromisem jest darmowy program Audio ID for Skype, który zaanonsuje głosowo (sic!) kto do ciebie dzwoni. Dzięki niemu już nie musisz się odrywać od ulubionych zajęć, aby usłyszeć od kolegi "co słychać?", bo będziesz wiedział, że ten gość nie ma ci nic ważnego do powiedzenia. Z drugiej strony już nie przegapisz ważnego połączenia od znajomej, która akurat potrzebuje pomocy silnego mężczyzny... Program wymaga instalacji syntezatora mowy SAPI (Microsoft's Speech Application Program Interface).

mcePhone for SkypeKliknij, aby powiększyćmcePhone for SkypeJeśli jesteś posiadaczem systemu Windows Vista i masz zainstalowany komponent Media Center, to z pomocą aplikacji mcePhone for Skype 2.0 możesz zmienić swój system w centrum telekomunikacji, zachowując efektowny wygląd. Narzędzie współpracuje ze wszystkimi słuchawkami telefonicznymi Skype, a informacje są wyświetlane na ekranie telewizora. Rzecz jasna nie musisz korzystać z myszy i klawiatury, bo wystarczy pilot. Menu programu przypomina sterowanie odtwarzaczem DVD lub tunerem telewizji satelitarnej, więc jest to idealne rozwiązanie dla "kanapowych leniwców", osób mających kłopoty z obsługą komputera czy wreszcie poszukiwaczy nowinek i udogodnień. Nie trzeba chyba dodawać, że wszystkie funkcje oferowane przez Skype, są tutaj dostępne. Program kosztuje 19,90 USD.

Teraz będzie niestabilnie, choć ciekawie - VOX for Skype to niewielka wtyczka do komunikatora, która może mieć wielką przyszłość. Dzięki niej po uruchomieniu Skype'a możesz korzystać z sieci Internet do przesyłania głosu za pomocą telefonu komórkowego. Nie jest wymagane nawiązywanie połączeń za pomocą portu podczerwieni, kabla lub innych technik. Wystarczy, że zadzwonisz na numer VoxLib z komórki (rozmowa lokalna), a operator automatycznie przekieruje rozmowę na twój pecet. Dzięki temu możesz wygodnie, z każdego miejsca dzwonić za granicę płacąc za rozmowy lokalne. Jedynym warunkiem, który musisz spełnić, jest pozostawienie włączonego komputera w pracy lub w domu. Z telefonu komórkowego możesz także zarządzać swoją pocztą głosową Skype (VoiceMail), odbierać wiadomości o nieodebranych połączeniach oraz wysyłać SMSy do osób z listy kontaktów Skype. Na razie program jest bezpłatny i wciąż w fazie testów. Rozwój technologii bezprzewodowych i implementacja WiFi w telefonach dla "śmiertelników" prawdopodobnie położą kres temu projektowi, jednak na razie jest to ciekawa alternatywa dla mobilnych użytkowników.

Na koniec zostawiliśmy paski narzędzi, które zainstalowane w przeglądarce lub programie pocztowym pozwalają na sterowanie komunikatorem, bez konieczności odrywania się od aktualnych zadań. Integracja z klientem e-mail ułatwia dopasowanie kontaktów pocztowych do książki komunikatora, podgląd obecności innych użytkowników, rozpoczęcie rozmowy lub czatu bez otwierania głównego programu komunikacyjnego. Z kolei w przeglądarce WWW dzięki temu dodatkowi, komunikator automatycznie rozpoznaje telefony i kontakty Skype umieszczone na stronach internetowych. Po kliknięciu w odnośnik można od razu rozpocząć rozmowę.

25 komentarze

Dodaj komentarz

~jak to pobrać

18-04-2015 21:05

jak to pobrać

Brokennn

05-07-2014 23:40

lobe

adikupaaa

24-03-2014 16:10

DZIWKI PICZKII

adikupaaa

24-03-2014 16:10

DZIWKI PICZKII

Tajemniczy Mściciel

14-12-2013 12:54

Bardzo przydatny artykół, tyle że innym przydały by się linki.

1111

26-01-2013 04:40

podajcie 1 jeden link !!!

1111

26-01-2013 04:39

jak pobrać te dodatki ??????????????? konkretny link a nie co klikniesz to otwierasz ;/

~lila

09-05-2010 14:01

a ja na skype umiem zrobić (heidy)

zuza

09-03-2008 19:50

Mam pytanko. Jak już stworzyłam postać w Crazy Talk for Skype to co zrobic, zeby przy romowie na skypie nie byla widoczna ja tylko to zdjecie ktore w tym programie zrobiolam??? Prosze powiedzcie bo bardzo bym chciala wiedziec

Robson

27-03-2007 00:22

aha jeszcze jedno nagrywanie=podsłuch a wiec jest nie legalne i w swietle prawa nie moze byc traktowane jako dowód w sprawie :)

Robson

27-03-2007 00:18

Adam - skąd sie urwałeś ? Kodeks cywilny uzupełnia przepisy dotyczące praw w konstytucji, dla przykładu to ze w konstytucji jest napisane ze mozna mowić co chceta nie oznacza ze bezkarnie mozna kogoś bluzgać.

Weronka

05-02-2012 22:46

Robert to ty? tu Werka z klasy sp.59 gDAŃSK

Adam

21-03-2007 09:31

Panie Robercie Widzę, ze zna się Pan na prawie. Zapytałem jaki art czy paragraf zabrania nagrywać a Pan podał w pierwszym punkcie. 1. Kodeks cywilny Czyli jak rozumiem cały az do art. 1087 . Jest tego sporo. Proponuje jak Pan , który zna prawo dołożyć jeszcze Kodeks Pracy, Kodeks Rodziny, Kodeks Spółek i oczywiście tez Kodeks Karny. Tez oczywiście wszystko w całości . Tam tez zakazują ale czego ???. Odnośnie prawa autorskiego to Rywin powinien dostać spore gaże za publikowanie i sprzedaż na stadionie CD z jego rozmowa z Michnikiem. Konstytucja - rozdział drugi powiada Pan, hmmm. No tak jest tego 50 art. i kazdy o tym mówi. Jak ci obrońcy bronili Rywina nawet konstytucji nie znają a to gapy !!! Powinni się zwrócić do Pana Roberta on wszystko wie !!

marmez

20-03-2007 16:06

Na prawie sie nie znam. ale ten dodatek do nagrywania Pamela Record informuje rozmówcę (mówi) ze rozmowa zaczyna być nagrywana, i wysyła też w chacie informacje o tym. czyli jak sie komuś nie podoba to może sie rozłączyć. proste :)

Robert ¦.

19-03-2007 15:30

@tylko nagrywać - zapraszam do lektury podstawowych aktów prawnych obowiązujących w Polsce: 1. Kodeks cywilny 2. Ochrona wizerunku, adresata korespondencji i tajemnicy źródeł informacji; prawo autorskie z dnia 4 lutego 1994 r.(Dz. U. z 2000r. Nr 80 poz. 904). 3. Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r.(Dz. U. z 1997r. Nr 133 poz. 883 z późniejszymi zmianami). Konstytucja (rozdział 2) Chyba jest różnica pomiędzy nagrywaniem propozycji korupcyjnej, a wykorzystywaniem prywatnej korespondecji do własnych celów, prawda?

tylko nagrywać

19-03-2007 14:08

A gdzie jest to prawo, ze jest nagrywanie zakazane? Jest gdzieś jakieś prrawo, ze nie wolno nagrywać tylko gdzie ono jest? Dajcie znać, to szybko pobiegnę do Rywina ( niech wywali swoich obrońców) i mu przekaże, ze niepotrzebnie siedzi. A może to Michnik jest ten przestępca, że nagrał ???? No tak ale z jakiego prawa czy lewa ????? :):):):):):) Coś ktoś mówi w nie wie !!! Prosimy przykłady - paragrafy !!!

dantex

19-03-2007 08:21

A dlaczego nikt nie pisze o np voipdiscount. Program ten pozwala po zasileniu za 30 zł na rozmowy przez 4 miesiące za darmo na telefony stacjonarne łącznie 80 godzin a za 20 groszy na tel komórkowe za minutę. Jeśli ktoś jest zainteresowany chętnie zaznajomię go z funkcjonalnością tego programu 601781463 lub dantex@o2.pl Nikt o tym nie mówi, dlaczego ??. Proszę tego nie traktować jako reklamę , ale jako próbę uwidocznienia i uświadomienia jak tanie mogą być rozmowy przez internet na telefony stacjonarne w polsce i nimalże na całym świecie

aciuh

18-03-2007 22:28

no tak, dzis latwo jest rozpoznac informatycznego lamera od informatyka, bo ten pierwszy uzywa standardowego GG a drugi czegokolwiek innego :) Standardowe GG to programistyczny bubel, przynajmniej z punktu widzenia uzytkownika.

popdruid

18-03-2007 21:24

Albo jest jeszcze gorzej - sekta robi mi wróżbę, na podstawie wpisów w newsroomie na mojej stronie www... W której giną ludzie np. ... A przynajmniej jest to często przerażający akt wandalizmu... Tak, tak - wiadomo, że moje wypowiedzi to raczej rozrywka i filozofia z różnego rodzaju aspektami socjologicznymi niż czysta informatyka... Bezwzględnymi i perfekcyjnymi profesjonalistami którzy wiedzą o czym mówią są oczywiście sekciarze... O czym świadczą wróżby które mi robią... To bezwzględni i niebezpieczni ludzie zdolni do wszystkiego - jak każdy były współpracownik WSI... No... Jak już zwracać uwagę na moje komentarze to tak, żeby nie sugerować, że się jest młoda i heteroseksualną kobietą... Bo to jak wyrok śmierci...

popdruid

18-03-2007 19:20

grrrrr: Udawaj mężczyznę jak komentujesz, bo zainteresowanie kobiety działa na sekciarzy jak płachta na byka... I potem flekują mnie komentarzami takimi jak ten Myselfa... :-))

popdruid

18-03-2007 19:14

Myself: Zaprawdę powiadam ci - jakkolwiek skończy Interia i GG ty będziesz mieć miejsce w nowej firmie, która przejmie majątek tych dwóch pierwszych, po kontrolowanej upadłości, aby uniknąć płacenia kar i odszkodowań... Jak tak dalej pójdzie to zostaniesz nadszyszkownikiem... :-)) A ha: nie piszę BZDURY tylko BYZYDURY... Niby taki spostrzegawczy i oblatany a takiej różnicy nie widzi... :-)) GG i Interia to takie dwa "sztandarowe" oprodukty w tym kraju, ukradzione samodzielnie przez Polaków dla Polaków, w związku z czym tylko je mam przed oczami... Możliwe że są też inne... grrrrr: To z tym "zapożyczonym" kodem to głośna sprawa i wciąż wyjaśniana... :-))

Myself

18-03-2007 15:23

@popdruid Czasami po przeczytaniu artykułów dotyczących różnych działów zaglądam na komentarze i co tam widze!! Że jedną z pierwszych osób, które się udzielają, jesteś ty!! Często wypisujesz jakieś głupoty, które raz, że wyssane są z palca (jak choć troszkę dotyczą tego co napisał autor artykułu to tyle dobrego), to odnoczę wrażenie, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Według mnie kolego gadasz od rzeczy nie mal zawsze!! Biorąc pod uwagę tego news''a zdaję sobię sprawę, że mało wiesz o komunikatorach. Jakie dwa komunikatory!! GG i Interia?? Może tak jeszcze np Tlen, który jest także dość popularny ze względu choćby na dodatkowe pluginy pozwalające go konfigurować, a także za nienajgorszą jakość rozmów głosowych. Jest także AQQ i kilka innych ciekawych komunikatorów. Wspomniałeś jeszcze o Mirandzie, o której też gdzieś przeczytałeś, że zapewne jest to alternatywa dla gg. Ale analizując twoją wypowiedź: "bo na razie jak nie chcemy mieć do czynienia ze złodziejami to zostaje tylko OpenSource "MIRANDA"... " wnioskuję, że do tej aplikacji też masz jakieś ale (co oznaczają te 3 kropki ...). Myślę, że jeżeli chodzi o komunikatory to jest dość duży problem, jeżeli chodzi o wybór, którego używać. Także zanim cokolowiek napiszesz, zastanów się kilka razy bo twoje "wypociny" to totalna bzdura!!!

grrrrr

18-03-2007 09:36

Ja używam jak narazie AQQ. Zrezygnowałam z gg bo to zaczęło sie robić beznadziejne -chodzi o zżeranie pamięci przez ten program. Wiecej do neigo neiwróce. czytając ten artykuł o gg i stefku to mnie zszokował !! o tym ja pojęcia niemialam !!

yghor

17-03-2007 11:44

no tak niezły kombajn się robi... ciekawe kto skusi się na płatne avatary? chyba zainstaluje jakąś starsza wersję bo niedługo Skype bęidze przypominał Vistę... no i podniesienie cen SkypeOut nie jest mile widziane niestety...

tlz

16-03-2007 13:48

Ładnie opisujecie dodatki do Skype, ale może zainteresujecie się poprawnością językową polskiego interfejsu tego komunikatora. To co zobaczyłem na stronie [[http://skypepopolsku.webpark.pl/compare.html#]] wprawiło mnie w osłupienie. Jak tak popularny komunikator może pozwalać na taki blamaż. ludzie, którzy proponują alternatywne tłumaczenie są mistrzami w porównaniu z tym co jest w samym programie. Zobaczcie sami.