Zaprojektuj budowlę z klocków LEGO

Miłośnicy budowania z klocków już nie muszą udawać troski o swoje dziecko, żeby swobodnie nacieszyć się kolorowymi częściami. Niedawno ukazała się aplikacja LEGO Digital Designer 2.0, która pozwala zaprojektować dowolną budowlę na ekranie komputera w pełnej grafice 3D.

Kliknij, aby powiększyćPo zainstalowaniu programu w systemie Windows XP lub Mac OS X użytkownik ma do dyspozycji trójwymiarową planszę, na której może dowolne umieszczać kolorowe elementy. Interfejs aplikacji jest przyjazny i nawet kilkuletnie dzieci powinny dać sobie z nim radę. Duże kolorowe ikony są atrakcyjne i przyjemnie jest wracać do tego programu. Główne okno posiada tryb budowy, podglądu (obiekty są umieszczone na kolorowym tle), trybie instruktażowym (animacja pokazuje jak powinny wyglądać poszczególne kroki budowy). W górnej części okna dostępna jest opcja sprawdzenia ceny całego modelu, wysyłania projektu do firmy LEGO oraz zamówienia wszystkich klocków w sklepie internetowym.

Na początku pracy dostępnych jest kilka modeli startowych, które można rozbudowywać - ciężarówka, samolot, platforma kolejowa, tory, poduszkowiec, okręt, samochód terenowy, plan domu czy helikopter. W osobnych oknach są wyświetlane klocki, które można użyć do budowy oraz zasobnik z kolorami, obracaniem poszczególnych elementów oraz łączeniem poszczególnych części. Wszystko zostało wykonane w grafice trójwymiarowej, więc można dowolnie obracać placem budowy, przybliżać, oddalać i przesuwać.

Program jest bezpłatny, jeśli nie liczyć niewielkiej reklamy prezentującej najciekawsze projekty użytkowników, które możesz kupić. Korzystając z tej aplikacji dziecko może uczyć się obsługi bardziej skomplikowanych interfejsów graficznych a jednocześnie dobrze się bawić. Na koniec można wydrukować projekt i nie trzeba wszystkiego chować do pudeł.

Pobierz plik dla systemu Windows lub Mac OS X.

Zobacz galerię

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.

14 komentarze

Dodaj komentarz

~KiedysBedeDuza14

06-03-2010 21:07

Symulator nawet nawet wolałabym klocki realne... ma ktoś do sprzedania klocki lego z lat 80'' i 90'' ?? bardzo mi zależy! pisać na maila

nobowe klocuszki

22-03-2008 16:23

Super tylko, że teraz tego ciulostwa sie nie da ściągnąc

Bodzio

26-11-2007 08:16

Program fajny, wczoraj zainstalowała się aktualizajca ( i mam więcej klocków :P). Minus to to, że mam (nie wiem dlaczego) zablokowany dostęp do internetu (poprostu mówi mi "...cannot access the Internet") i nie mogę np. wysłać projektu do lego :/ Na oficjalnej stronie programu , na FAQ znalezli ten błąd, ale mówią, że jak tak jest to raczej się tego nie naprawi. ;(( P.S. Zrobiłem już parę fajnych rzeczy :)

Piotr

16-06-2007 16:11

Jest to rzeczywiście świetny program bo w praktyce ludzie muszą najpierw coś zaprojektowac (tak jak to jest w przypadku samochodów), a później wykonać-uczy to odpowiedzialności. Te filmiki na stronie twojrobot.pl są rzeczywiście świetne.nie wiezdiałem, że sie robi takie kursy budowy robotów.

jaga

05-05-2007 17:59

Potwierdzam kursy firmy twojrobot.pl są naprawdę świetne. Jednym słowem warto warto warto

karolina

11-04-2007 11:43

Ja poza tym, że kupiłam to to wysłałam swojego synka na kurs programowania i budowania robotów z klocków lego.Mały był zachwycony, polecam innym rodzicom. stronka twojrobot.pl

heh

01-04-2007 17:56

cos w ogole dziala na vista? ;P

Shad

01-04-2007 00:44

uwaga ludzie. jeżeli się wam ta gra wiesza zainstalujcie quick time w wersji 7 albo wyższej i będzie śmigać (sprawdzone).

swiezy

31-03-2007 22:51

@ ojojo [[http://ldd.lego.com/download/]] Minimum System Requirements for PC Operating system: Windows XP. CPU: 800 MHz processor or higher Graphics card: 32 MB graphics card (DirectX 8.0 or higher compatible) RAM: 256 MB Hard Disk Space: 100 MB Recommended System Requirements for PC Operating system: Windows XP SP 2. CPU: 2 GHz or faster processor Graphics card: 256 MB graphics card RAM: 512 MB Hard Disk Space: 100 MB

hermez102

31-03-2007 20:35

Spodziewalem sie , ze jest to powazny portal , a wy zajmujecie sie zabawkami... DZIEKI WIELKIE :D Jestescie super :) :D Ile to juz lat minelo od czasu, gdy ja sam budowalem :)

ojojo

31-03-2007 20:34

Jakie to ma wymagania? Bo na laptopie mi się wiesza..

Michal

31-03-2007 17:36

To teraz LEGO będzie mógł zwolnic projektantów ;D

Tokamak

31-03-2007 16:29

Wygląda lepiej niż dotychczasowe programy tego typu, ale brak symulacji psuje zabawę :(

pafnucy

31-03-2007 16:04

Super że jest, ale kiepskie to bo niema symulacji fizycznej, trybików i całej reszty.