7 powodów, dla których warto zakochać się w Google Chrome

Wojna wśród producentów przeglądarek internetowych nabrała tempa po ukazaniu się najnowszego dziecka Google, czyli Chrome. Przedstawiciele amerykańskiego giganta twierdzą, że ich produkt jest szybszy, stabilniejszy i po prostu lepszy od konkurencyjnych. Przedstawiamy jednak bardziej szczegółową analizę nowej przeglądarki. Poniżej znajduje się 7 powodów dla których warto wypróbować Chrome. Minusy ukażą się na łamach naszego serwisu już niebawem.

Udostępniając nową przeglądarkę, Google wypowiedziało firmie Microsoft kolejną nieformalną wojnę. Tym razem amerykański gigant, znany do tej pory głównie z najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej, postanowił wkroczyć na rynek dla siebie nowy. Chrome ma być zdecydowanie lepszy od produktów konkurencyjnych. Czy jest to jednak prawda? Poniżej przedstawiamy siedem, naszym zdaniem, najważniejszych zalet nowej przeglądarki.

1. Przeglądarka się nie zawiesi

Jedną z większych zalet Chrome jest jego specjalna budowa (multiprocess architecture). W ogromnym skrócie chroni ona użytkownika przed zawieszaniem się całej przeglądarki w momencie wejścia na stronę sprawiającą problemy. Każda zakładka i każde okno programu działa bowiem w swoim własnym środowisku, tak więc jego błąd nie spowoduje konieczności zamknięcia wszystkich okien przeglądarki.

Zobacz również:



2. Chrome jest naprawdę szybki

Szybkość Chrome, podobnie jak stabilność, jest również skutkiem jego budowy. Jeśli użytkownik uruchamia wiele stron w jednym momencie, najwolniejsza z nich nie spowolni reszty. Innymi słowy, gdy jakaś strona będzie ładować się wolno to pozostanie ona w swoim wyizolowanych środowisku. Użytkownik będzie mógł w dowolnym momencie kliknąć na inne okno, które ładuje się szybciej. Dodatkowym plusem jest również wydzielenie procesów ładowania poszczególnych zawartości na jednej stronie. Na przykład, gdy będzie ona zawierać jakieś bardzo duże zawartości to zostaną one wyizolowane i ściągnięte w tle. Nie wpłynie to na szybkość ładowania innych elementów strony.

3. Przyjazny interfejs

Przeglądarka Chrome została tak zaprojektowana by użytkownik mógł niemal zapomnieć, że w ogóle z niej korzysta. Większość ekranu została przeznaczona na stronę internetową, czyli to co, de facto, jest w surfowaniu po sieci najważniejsze. Widoku nie zasłaniają nam dziesiątki kolorowych przycisków i ikonek.



4. Chrome sprawia, że wyszukiwanie staje się prostsze

Jednym z kluczowych rozwiązań przeglądarki Chrome jest tzw. Omnibox. To pasek wyszukiwania znajdujący się na górze ekranu. Pozwala na wpisanie adresu strony lub dowolnego terminu (jak również obydwu naraz), po to by automatycznie przenieść użytkownika w pożądane miejsce. Dodatkowo Omnibox posiada bardzo zaawansowaną funkcję uczenia się, która w znacznym stopniu wykracza poza standardową opcję auto uzupełniania. Gdy przeglądarka zauważy, że użytkownik często korzysta z konkretnych witryn, zaoferuje mu opcję łączenia się z nimi bezpośrednio z paska Omnibox.

117 komentarze

Dodaj komentarz

Emeryt

01-07-2014 16:07

Zawsze użtwałem Google Chrome ale ostatnio nie moge wgrać bo pisze że mam nie odpowiedni komputer.Nie spełnia warunków. A jeszcze 3 miesiące temu było wszystko ok.

~Gość

08-07-2009 17:18

czy to pujdzie pod lynuksem?

LKSLukasz

26-11-2008 09:12

nie wiem o wam chodzi że źle działa jest szybka ma dużo super opcji a w dodatku to wersja beta tylko czekam na właściwą

Obi Wan

23-09-2008 09:37

A ja używam i powiem jedno: jak na betę jes świetna!

Gorzki

20-09-2008 19:29

1. Jak na razie to się wiesza albo zatrzymuje nagle na dłużej dość regularnie. 2. Nie wiem gdzie ta szybkość bo jej nie widzę. Większość stron ładuje się powoli, nie wiem czemu. 3. Interfejs mi się podoba, choć nie rpzewyższa innych. 4. Omnibox jest rzeczywiście dobry 5. Jak na razie kontrola kart mi się mało przydała, a jedna zablokowana karta skutecznie zatrzymuje również działanie wszystkich pozostałych. 6. Strona startowa jest fajna 7. Incognito nie oceniam. Za to minu wielki, bo GC miało być przeglądarką świetnie obsługującą skrypty, a próba wrzucenia zaembedowanego filmiku z youtuba na pełny ekran kończy się strasznie długm oczekiwaniem. W sumie GC używam w tej chwili tyl;ko do sprawdzania gmaila ;P

nick...

18-03-2012 09:48

A powazna cstaja telewizyjna? Viasat explorer tez klamie? bylo o ufo na brazylia.niechca wywolac masowej paniki.gdybysmy dysponowali bronia przeciwko ufo to spokojnie by nam otym powiedzieli.Niekture to to adobe co kolega wspomnial ale sa i niewyjasnione,zatuszowane sprawy ? dlaczego??? odpowie ktos??? zamykam!

Miki

15-09-2008 05:13

Narazie nie ma o czym tu mówić chrome jest w stanie beta i dużo mu jeszcze brakuje do solidnej przeglądarki, ma wiele nie dopciągnieć i bardzo mało udogodniej, ale jak zaznaczam jest to faza beta i ciężko co kolwiek tu pisać. I jeśli firma Google weźmie sobie do serca głosy inernautów to naprawdę może to być przeglądarka która nie tylko rozłoży konkurencje na łopadki ale odskoczy od niej na bardzo długi dystans.

~Gość

12-09-2008 15:34

ja tam wolę operę :p

sebast

11-09-2008 15:55

Bzdury. u mnie wszystkie strony powoli się uruchamiają. Od 2 dni 4 razy restrartowałem przeglądarkę przez Menedżera Zadań. Oj, trzeba powrócić do Opery. I po co ją usuwałem?

~Gość

09-09-2008 15:09

Na wolnym, starym komputerze (128 MB RAM) u mnie Chrome chodzi szybciej niż Firefox, więc ten ostatni wyleciał.

Issaland

09-09-2008 04:55

Google Chrome zawiera Trojana.generic! Podobnie inne produkty od Googla: Picasa2 i Google Update. Jeśli chodzi o działanie Google Chrome to nie mam większych zastrzeżeń, mając na uwadze to, że jest to tylko wersja Beta owej przeglądarki. Chrome jest szybki i pozwala odwiedzać strony anonimowo ("incognito"). Nie podoba mi się natomiast jak wyświetla strony przy ich powiększaniu kombinacją klawiszy Ctrl+, które nieproporcjonalnie się wydłużają. Brak dodatków, np.takich jak Ad-Block, WOT lub McAFee Site Advisor, Google Customize powoduje, że poruszanie po sieci jest mniej pewne i bezpieczne. Google Chrome jest dużo cięższy od Firefoxa, zajmuje ponad 40 MB! Zapewne to kwestia czasu, aby naprawić te wszystkie niedociągnięcia i braki.

ryo

07-09-2008 12:03

Chrome grzebie mi coś na dysku, po 5 min. używania w taskmanager pokazuje chrome.exe 46.942.635 Odczyty we/wy w bajtach. Wyrzucam tego spyware.

mimo

07-09-2008 11:11

brak gestów myszy i możliwości wyświetlania ulubionych w kolumnach

pilaf

06-09-2008 19:30

Dosc google... Wszystko powoli sie googlizuje... Prawda jest taka, ze google wie co robisz w internecie. Jesli uzyjesz ich przegladarki to od tego czasu zaczyna sie sledzenie twoich poczynan. Juz nie chce wiedziec co przez ta przegladarke google bedzie wiedziec o mnie :D

Mac

05-09-2008 16:08

Nie powtarzajcie tych samych bzdet. Przecież nie wszystkie produkty Google''a to bety! Czy Picasa jest betą? A Google Earth? Albo Google Toolbar? Nie. Większość "instalowanych" produktów Google to przecież wersje stabilne. Ktoś na początku napisał zanim pomyślał, a teraz wszyscy tą głupotę powtarzają.

hal9000

05-09-2008 13:38

TOTALNY CHLAM!.....tak zreszta cale google!

r

05-09-2008 10:44

kiedy ukaże się druga część artykułu - ta o wadach chrome?

poniedzialkowy dol

05-09-2008 10:33

nie czaje was z tym adblockiem. czy naprawde ogniomurek nie moze blokowac reklam? agnitum jakos to robi :D testowalem chroma wlasnie na stronkach gdzie az powinno roic sie od reklam. nie zauwazylem zadnych. wszystko powycinane.

szymchuck

05-09-2008 10:03

nie należy zapominać o tym, że to spyware z funkcją przeglądania internetu ;] Wszak dodatkowo instaluje plugin do wszystkich przeglądarek badający co my tam sobie oglądamy w sieci

evildaro

05-09-2008 08:47

prawdę mówiąc dla posiadaczy starych kompów to spory ratunek w tej chwili przy 3 otwartych zakładkach GCH zjada mi 13 MB ramu(proc obciąża 0-3% przy bezczynności) a FF3 100MB ramu(proc do 70%) więc posiadając P4 1,4GHz macie różnicę sporą.Dodatkowo nie można oceniać jej z konkurencją bo to tylko BETA!!!Brak adblocka denerwuje...ale komfort pracy jakiś jest :) czekam na finala

~Gość

05-09-2008 08:27

Zawieszanie się tylko jednej zakładki tak? :) Wpiszcie w pasku Chrome''a about:%. I co? ;)

Dr.NO

04-09-2008 18:33

@sager A ty zauwaz ile dociaga z sieci, to tak jakbym powiedzial ze java zajmuje tez niecaly 1 MB, a rzeczywiscie 9-10MB - lol I cos ciekawego [[http://gizmodo.com/5045050/google-updating-chrome-eula-to-be-less-creepy]] Wiec cos musi byc na rzeczy z ta licencja :D.

sager

04-09-2008 18:14

zauważcie, że ta przeglądarka zajmuje 474kb.

Vanessa

17-07-2012 11:39

a kiedy przestaną byc bezpłatne to skroofnntujcie je z poradami z tąd online, darmowa wycena, mozliwosc targowania sie ale z roządkiem i pomoc w 24 godziny.

Mareczek

04-09-2008 18:06

Przeglądarka w swej prototypowej wersji robi dobre wrażenie.Myślę że jeśli by ją dopracować to ma szanse zagniezdzić się w milionach pecetów.Zawsze kiedy do gry wchodzi nowy gracz zyskują internauci.Ja życzę sukcesu na miarę lisa.

nick...

12-08-2012 02:25

I think other web-site proprietors shuold take this website as an model, very clean and wonderful user genial style and design, as well as the content. You're an expert in this topic!

nick...

14-08-2012 07:48

Young men do compouters today the way young men once did cars. Is it a ccnncideioe that the auto industry began its long decline when our young men switched their attention away from cars?

aniolp

04-09-2008 16:48

Nie mogę znaleść dość ważnej dla mnie funkcji "Wyślij łącze pocztą e-mail" ???

nick...

14-08-2012 09:17

Yes, of course, you can take 20 or more tcnosartians a day, it does not require $ 25K, was enough to start with $ 500, just choose a forex broker who allows a small lots/deals.

johny test

04-09-2008 16:30

Narzekacie, że to wersja beta i czekacie aż ukaże się coś stabilnego. No to życzę powodzenia naiwniacy, bo google nie wypuścił prawie żadnego produktu, który nie jest betą (przykładem może być taki gmail).

Ch@

04-09-2008 15:42

Moim zdaniem gogle chrome jest do bami w zupełności zgadzam się z opiniami że bazuje na starych przeglądarkach nie ma w niej potrzebnych funkcji zecydowanie pozostaje przy firefoxsie, ponieważ obecnie na rynku to on jest najlepszy. A Gogle chroe prrędzej czy pózniej pójdzie do lamusa,-.

nick...

12-08-2012 01:47

Notice that Firefox UI can be fully customized bay CSS sytels that can be downloaded from userstyles.org. Many sytels change the appearence of the browser to make it take less screen space than any other browser can.However, for netbooks I would still stick to chrome because of the lightness of the software, more suited to netbook performance.

nick...

12-08-2012 01:48

Notice that Firefox UI can be fully customized bay CSS sytels that can be downloaded from userstyles.org. Many sytels change the appearence of the browser to make it take less screen space than any other browser can.However, for netbooks I would still stick to chrome because of the lightness of the software, more suited to netbook performance.

lol

04-09-2008 14:56

Wątpię by wewnętsznie różnił się jakoś mocno w stosunku do FF. Mam głópie wrażenie że to jest tak samo jak FF na XULRunnerze zrobione + wcieptolone okienko do przeglądania od Gecko tylko że pewnie z nadpisanymi pewnymi metodami (niekoniecznie dzięki temu posiadają większą funkcjionalność)

fox

04-09-2008 13:36

Takie samo nieporozumienie jak Opera 9.5 .Spróbujcie ściągnać pdf-a bez zainstalowanego Acrobata ... totalne nieporozumienie/opera 9.5 bez cachu - niewypał/.Może kiedys za parę lat będę tego używał jak ktoś weźmie samo dobre z innych przeglądarek.

inzynier

04-09-2008 13:00

widze ze Developerow z Opera Software troche boli ze Chrome przez kilka dni bedzie mial wiecej uzytkownikow niz Opera zbierala przez kilka lat :P Faktem jest ze Opera jest ladniw w tyle za Google chrome :) pozdro

etam...

04-09-2008 12:09

u mnie strony wczytują się dużo wolniej niż w firefoxie, i wiesza się (cała przeglądarka, a nie tylko jeden proces) na niemal wszystkich stronach, na które przez nią wchodziłem (włączając w to onet.pl, i pcwk). ta przeglądarka to nieprzydatny gadżet, który może się poszczycic jedynie dobrym marketingiem - podobnie, jak iphone ;)

Dr.NO

04-09-2008 12:06

@Rebe Jest tez licencja po Polsku. Ogolnie to nie wiem czym sie zachwycac? Widze ze 95% userow to klikacze - Next Next.... A licencji to nie laska czytac ? Druga sprawa, komunkikaty bledow, wywoluja wielkie poczucie radosci, szkoda ze Microsoft nie zrobil tak ze swoim BSOD, ciekawe ile czasu ludzie by sie cieszyli, z tak pieknych "zartobliwych" tekstow. FX(1) -> OPERA(2) -> SAFARI(3) -> IE(4), to moi faworyci na dzien dzisiejszy. Ciekawe, moze to bedzie tematem numeru przyszlego? Google zmienia Internet i wielki test Browserow - hehe.

nick...

19-07-2012 02:14

It's a relief to find semonoe who can explain things so well

xyz

04-09-2008 12:04

Proponuje przeczytać licencję na tą przeglądarkę jaką akceptujecie. Jak to przeczytałem to ja podziękuję i nigdy więcej tego nie zainstaluję.

nick...

19-07-2012 03:53

I'm impressed you should think of soemhting like that

Karolllstg

04-09-2008 11:55

Mi wszystkie przegladarki działaja szybciutko to tylko zalezy od łącza :) i od programiku :)

Beast

04-09-2008 11:17

Trochę off topic - znacie może jakąś dobrą alternatywną wyszukiwarkę? Bo nie mogę znaleźć nic lepszego niż NetSprint, któremu i tak do googla trochę brakuje :/

adamo

04-09-2008 11:09

moim zdaniem nie ma lepszej przeglądarki na moim laptopie chodzi dużo szybciej niż inne ani razu się nie zawiesiła jestem z niej bardzo zadowowlony

poniedzialkowy dol

04-09-2008 10:41

wczoraj sie nim pobawilem chwilke i wrazenia sa takie ze jest szybszy. znacznie szybszy niz ff. ladniej renderuje stronki. ma ten sam silnik co safari ale nie robi tego glupiego bledu co produkt appla (chodzi o wprowadzanie danych jak storona sie nie skonczyla jeszcze ladowac - safari obcinalo wprowadzana fraze a chrome nie) testowalem na stronach jaki zwykle w domu otwieram i hmmm zadnych reklam nie zauwazylem.... aaaahaa to zaleta agnituma ;-) ogolnie pozostanie w swerze raczej ciekawostek do poki nie pojawia sie gesty myszki. bez tego nie siadam do przegladarki

Rebe

04-09-2008 10:38

Śliczna, lekka, niezawodna i inne dusery, ale tak sobie licencję przeczytać, a szczególnie ten fragment: "By submitting, posting or displaying the content you give Google a perpetual, irrevocable, worldwide, royalty-free, and non-exclusive license to reproduce, adapt, modify, translate, publish, publicly perform, publicly display and distribute any content which you submit, post or display on or through, the services. This license is for the sole purpose of enabling Google to display, distribute and promote the services and may be revoked for certain services as defined in the additional terms of those services." i już mniej się radować przychodzi.

Cisco Kid

04-09-2008 10:36

Punkt pierwszy guzik prawda. Potrafi się wykrzaczyć i to bardzo ładnie.

deer

04-09-2008 10:26

Chrome jest wolny. Od firefoxa bez adblocka jest wolniejszy ponad 2 razy z adblokiem wiekszość stroni na ff i tak sie szybciej otwiera.Przeglądarka to jeden wielki spyware+adware po usunięciu google installer zostaje i dalej radośnie próbuje się łączyć z internetem wywalcie to w cholerę... A największy minus to gigantyczne wykorzystanie procesora co w FF operze i IE jest minimalne.

mega

04-09-2008 10:04

a dla mnie DNO jak poustawiam ff lub operę to wygląda tak samo :P faktycznie brak adbloka irytuje , co z tego że beta jak reklamy latają jak szalone ,polski słownik jest ale nie działa dobrze (piszę ,bo ktoś pisał że nie ma) reszta dziala tak sobie i tak sobie wygląda :)

ap

04-09-2008 09:14

Brak blokowania reklam, brak możliwości bardziej prrecyzyjnych ustawień - a najgorsze jest, że nie zadziałał deinstalator i musiałem czyścić dysk i rejestr "ręcznie". Nie - jeszcze gorsze jest to, że za rok moja ulubiona Opera będzie za Chrome.

Adam Pietrasiewicz

04-09-2008 09:12

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Google całkowicie zlekceważyło kwestie dostępności przeglądarki dla osób niewidomych - nie współpracuje ona z ŻADNYM programem udźwiękowiającym.

marek

04-09-2008 09:09

juz pierwszy punkt jest nieprawdziwy. mi przegladarka zwiesila sie juz kilka razy przy wiekszej ilosci stron z ajaxem

Asceta

04-09-2008 09:02

Widze, ze siedza tu hardcoreowi testerzy. ja bym sie nie odwazyl logowac do jakiegokolwiek banku przegladarka w wersji beta, zanim dokladnie sie dowiem co i gdzie wysyla. Co do samego chrome: swiat reklam wiecznie zywy. bez mechanizmu blokujacego jestesmy narazeni na atak epilepsji od kakafonii popupow. Kozystajac z FF ai adblocka zapomnialem jak wyglada walka o przeczytanie czegokolwiek wartosciowego. Z finalnymi wnioskami poczekajmy na final relese.

flashpl

04-09-2008 08:44

prędkość kiepska reklamy pływają aż oczy bolą, źle współpracuje z myszką - nie przewija płynnie strony jak na razie bardzo kiepsko

electron

04-09-2008 08:12

poczytajcie lepiej umowę licencyjną :/

w

04-09-2008 07:23

u mnie się wiesza i nie potrafi wyświetlić żadnej strony

Mandaryn

04-09-2008 07:16

Dla mnie podstawową wadą jest to, że nie mogę przegladarki zainstalować w innej lokalizacji. Program chce być mądrzejszy od użytkownika?! Toż to rodem z Microsoftu!

hfjghj

04-09-2008 07:11

gj to takie safari w wersji google?

italins_do_it_better

04-09-2008 02:14

Ładnie wygląda, ale bez AdBlocka od razu wylot z mojego kompa... Dodam tylko, że po otwarciu gdzieś 40 różnych kart zżarło wszystkie moce przerobowe procesora (mam jednordzeniowca) i 2GB RAMu, do tego stopnia że nie dało się już nawet otworzyć folderu na pulpicie, a przez 3-4 minuty zamuliło tak, że nie mogłem nic zrobić poza przesuwaniem kursora po ekranie... Firefox w tym momencie rulez. Google Chrome = głęboka BETA, nie polecam!!

nick...

12-08-2012 17:39

by tchariya I would rcnommeed Opera over FF or Chrome on OSX .man Opera is very very fast. I ran some tests and found Safari and Chrome to be the fastest web browsers on the OSX. Definitely faster than

nick...

14-08-2012 06:23

Chrome OS is sort of a very basic operating ssyetm based on Linux. i wish that google make an operating ssyetm just like Windows XP that would compete with Microsoft

Plichu

03-09-2008 23:28

Jak czytam te komentarze "google was szpieguje" to mi się śmiać chce, przecież chrome ma być w założeniach przeglądarką o otwartym kodzie więc nie ma mowy o tajnych przesyłach informacji do servera google LUDZIE MYSLCIE TROCHE ZANIM PRZEGLADARKE ODPALICIE Aha a jak czytam komenty typu blak adblocka i płacz to już wogóle łezka się w oku kręci <lol> ludzie to pierwsza beta całkiem nowego produktu a wy już narzekacie że pluginów niema!<lol2>

Seb

03-09-2008 23:09

Chrome niestety nie nadaje się do codziennego użytku. Brak czegoś takiego jak addblock dyskwalifikuje ja na starcie. I nie oszukujmy się ta przeglądarka nigdy nie będzie blokować reklam bo google żyje z reklam. Jak dla mnie szajs a nie przeglądarka. U mnie FF chodzi o wiele szybciej niz Chrome, bo nie ładuje reklamowych flashy.

BB

03-09-2008 22:50

Jest jeszcze jeden mankament z ta zajebista przegladarka. Jak ktos chce dac prawo GOOGLE to robienia sobie statystych z naszego zycia w necie to do dziela. Szczgoly w linku. [[http://tapthehive.com/discuss/This_Post_Not_Made_In_Chrome_Google_s_EULA_Sucks]] Fajna licencja tak pozatym :].

~Gość

03-09-2008 22:30

bardzo boli brak czytnika rss, w tej "nowoczesnej" przeglądarce

~Gość

03-09-2008 22:29

bardzo boli brak czytnika rss..

nick...

12-08-2012 02:19

Thanks for taking time for sharnig this short article, it was excellent and also informative. It’s my first time i visit here. I found a great deal of informative stuff in the article. Keep it up. Thank you.

nick...

14-08-2012 07:19

Hi Lorena.Buzz Equity looks like an interesting tool. After a quick riveew, it seems to me that it's quite similar to Social Mention. As we don't exactly...

Jmmx

03-09-2008 22:12

a mi sie udalo uswiadczyc takiego oto komunikatu "Kurza Twarz! google chrome sie zawiesil. uruchomic ponownie?" wiec zawiesic sie da, a to ze jest to moja ulubiona obecnie przegladarka (dajcie na linuxu ja wkoncu xD ) to inna sprawa

Tom

03-09-2008 22:05

Mam instalować kolejnego szpiega w moim komputerze ?? :)) Nie, dziękuję.... Nie wiecie że i tak Google Was szpieguje ?? A Wy jeszcze chcecie im to ułatwić ??? ;)

spider

03-09-2008 22:04

brak blokowania skryptów i nachalnych reklam.

nomad

03-09-2008 21:56

Testuję Chrome od wczoraj wieczora oraz czytam tu i ówdzie, co się o niej pisze wśród użytkowników i takie oto nasunęły mi się uwagi: 1. Wieloprocesowość - ogólny plus (w tym możliwość korzystania z Menedżera zadań [Shift+Esc]) - choć akurat tu jeszcze się czasem wiesza i tak (choćby na krótko). Problemy z wieszaniem są jednak znane i figurują na stronie Chrome jako Known Issues :) 2. Omnibox - duży plus, choć podobieństwo z paskiem w FF3. Niemniej jednak wygodne. 3. Najczęściej używane - rozwiązanie Opery, w którym można te 9 stron sobie samemu wybrać jest chyba lepsze, ale może to kwestia przyzwyczajenia. Dobrze, że są linki do ostatnich zakładek. Szkoda, że ostatnio zamknięte strony znikają tak szybko... 4. Możliwość utworzenia skrótu na pulpicie/menu start/pasek szybkiego uruchamiania - to jest coś, co moim - i nie tylko, bo takie komentarze czytałem - jest ukrytym celem i rewolucyjnym posunięciem Google. Wygląda to tak jakby tworzyło się skrót do strony internetowej. Ale efekt jest taki, że odnosi się wrażenie (i to wrażenie jest tu ważne), że uruchamia się osobną aplikację. Okno, w którym się bowiem ta strona otworzy nie wygląda jak okno przeglądarki, ale jak okno osobnej aplikacji (bez Omnibaru i menu itp.). Chodzi o to, by przyzwyczaić użytkowników do korzystania z aplikacji sieciowych w podobny sposób jak korzysta się z programów uruchamianych z twardego dysku. Jeżeli dołożymy do tego funkcjonalność Google Gears, to okaże się, że w przyszłości nie będziemy potrzebować instalować wielu aplikacji - będziemy korzystać z nich przez sieć. Podobne kroki widać w Adobe. 5. Interfejs. Jasny i przejrzysty - po to, by "nie przeszkadzał" - czyli, by zacierał granicę między tym, co uruchamiamy z dysku, a tym, co uruchamiamy w sieci...

ArtiLevi

03-09-2008 21:41

Nie Rozumie ustawienia stron startowych otwiera na kartach a nie w okienkach Jak to robi wspaniela OPERA cos ntu nie tak narazie KLAPA . Nadaje sie Dzieciom DO Piaskownicy . Owszem jest tak prosta ze Spartanska. Mimo wszysko debiut 90 % OK. jak porownam z Klapa Roku IE8 (ci to dali ciala (microsofto)bubel roku slimak ze szok))

9828199

03-09-2008 21:28

ad. 2. - najwolniejsza strona (pod jakim względem?) spowalnia inne? no co za bzdury? czyli jak wchodzę na jakąś stronę która wcale się nie ładuje w przeglądarce innej niż Chrome, to znaczy, że już żadna inna strona mi się nie załaduje, tak? Niech się autor zastanowi, co wypisuje! Ponadto takie rozwiązania zdaje się nie mają limitu jednoczesnych połączeń, a więc jednocześnie przeglądarka staje się świetnym programem do zafloodowania serwerów! No mistrzostwo! Tego nie ma w innych przeglądarkach faktycznie! ad. 3. A w jakiej aktualnej przeglądarce jest inaczej? Czy jest jakaś, która ma dziesiątki przycisków, których nie mozna wyeliminować? Bo ja chyba niedoinformowany jestem. ad. 4. nic nowego względem FF w tym nie zauważam. ad. 5. pomijając wydzielanie do nowego okna, to w FF też sobie można karty układać. No i z tych 7 zalet zostały mi tylko 3... O ile one faktycznie są zaletami czy innowacjami.

sielakos

03-09-2008 21:13

hmmm... M$ nauczył ludzi, że wersja beta jest wersją stabilną (vista i inne syfy) dlatego tak marudza, ale to nie jest jeszcze finalna wersja wiec nie rozumiem tych buntow. przegladarka wedlug mnie ma przyszlosc i warto poczekac na finalna wersje. slownik jest, choc niedopracowany. u mnie szybsza od ff3

jaa

03-09-2008 21:11

hahaha- to zassałem zainstalowałem... brrrr... to golas - jak swięty turecki, jezeli IE7 zaistaluje golutkiego, to tez tak szybko chodzi, po dodatku PRO juz spowalnia. Chrome, operze do pięt nie dorasta, nawet jednego procenta jej mozliwości i wygody nie ma. Nie wyobrażam sobie jak można serfowac po necie bez uzywania np. gestów myszy :)

dj_oko

03-09-2008 21:00

Hehehe... Idea wielkiego powrotu a) jeden pasek do wszystkiego(adres + wyszukiwanie)? first seen at: Internet Explorer 5.5 (i długo nie miało sobie równych, a opcji chyba nikt nie zauważył) b) oddzielne procesy i oddzielne dodatki? first seen at: Internet Explorer 5.0 (ok, zgodzę się, to nie zawsze działało) tak mi tylko przyszło do głowy :>

reader

03-09-2008 20:58

Min. 2 powody dla, których nie warto wskakiwać do łóżna na pierwszej randce z nieznajomą przeglądarka: Google Chrome vulnerable to carpet-bombing flaw | Zero Day | ZDNet.com Chrome Free Coupwns Google Chrome Browser 0.2.149.27 Automatic File Download Exploit Linki do znalezienia w Google (sic!)

m_gol

03-09-2008 20:46

@ helol: Wyszukiwarka :)

cod471

03-09-2008 19:03

brak adblocka,brak subskrypcji kanałów rss,brak drugiego okna wyszukiwania z możliwością wyboru alternatywnej wyszukiwarki,eurobook,szybkość wyszukiwania podobna do firefoxa z 12 dodatkami .....bez rewelacji.....jak narazie

helol

03-09-2008 18:02

Witch: A które produkty Googla nie są beta?

megabajt

03-09-2008 17:59

Jak na bete nie jest zle, nie oczekujmy cudow. Faktycznie irytuje brak adblocka, ale sprawe zalatwia Privoxy. Polecam, odkrylem program wlasnie przy Chromie. [[www.privoxy.org]]

nick...

12-08-2012 10:33

Thank you for another esitaesnl article. Where else could anyone get that kind of information in such a complete way of writing? I have a presentation incoming week, and I am on the lookout for such information.

nick...

14-08-2012 07:41

If you want to learn something insenettirg about gender differences, you should take a look at the . Page 123 should retain your attention.Ever heard that men don't communicate as well as women? Or that women are less attracted by math?True or urban legends? PISA gives a hint.

aewq

03-09-2008 17:19

Przepraszam ale mam wrażenie ze nie wszystkie artykuły sa tutaj bez stronne czy producenci wam płaca za pozytywne artykuły na ich temat idg ??

~Gość

03-09-2008 16:32

W Chrome podoba mi się wieloprocesowość kart i pluginów (np. flash), jeśli coś odmawia posłuszeństwa, po paru sekundach można zablokować proces i później zainicjować go od nowa. Zużycie pamięci jest znacznie mniejsze, po otwarciu kilkudziesięciu kart Chrome nadal pracuje stabilnie, a po zamknięciu kart odzyskujemy całą pamięć. Chrome renderuje za pomocą WebKit-a, który jest najszybszym systemem renderujący wśród przeglądarek, w dodatku WebKit jako jedyny przechodzi Acid3 test z wynikiem 100/100 ([[http://en.wikipedia.org/wiki/Acid3]]). Również JavaScript, przetwarzany przez silnik V8, jest niemal dwukrotnie szybszy od najmocniejszych rozwiązań konkurencji. Poważnym brakiem Chrome jest brak wtyczek oraz stara wersja WebKit-a - nadal szybki, ale Acid3 test z wynikiem 63/100. Jednak jak na pierwszą wersję beta jest całkiem nieźle, prawie jak RC1, choć Gmail też jest beta, a funkcjonalność temu zaprzecza, na + oczywiście. Zobaczymy jak zaprezentują się przyszłe wersje, zwłaszcza RC.

garfield777

03-09-2008 16:15

Całkowicie zgadzam się z użytkownikiem ''edek''...brak adblocka jest koszmarem, i między innymi, dlatego, że w nowej przeglądarce Google brak jakichkolwiek wtyczek zwiększających funkcjonalność, część użytkowników szybko nie przesiądzie się na Chrome''a. Do 7 zalet bez trudu można dopisać przynajmniej tyle wad, dlatego sam tekst można określić jako tendencyjny.

nick...

09-04-2013 10:22

Hi got the same problem, but not you're ellexcent php skills.Where excactly should I put the session write close? 0);return $isCrawler;}if(!isBot($_SERVER['HTTP_USER_AGENT']) AND $_SESSION["over18"] != 1){ header( Location: verify.php?redirect= . $PHP_SELF);}?>

nick...

12-04-2013 05:40

us5R4l xyshitpiaaur

lukasznaw

03-09-2008 15:57

Nie pasuje mi. W Firefoxie włączałem kolejne karty double-click (pasek kart pozostawiony cały czas na wierzchu), natomiast w Chrome double-click oznacza odfullscreenowanie przeglądarki. Drobiazg, a drażni.

XXX

03-09-2008 15:54

Onet to wchodzi po minucie lub wcale .... inne strony podobnie

max

03-09-2008 15:48

re igel: porażka to jest strona millennium, a nie ta przeglądarka. Zobacz ile razy lądowała na osiołkach.

Vexator

03-09-2008 15:45

2 powody by odkochać się zaraz po zainstalowaniu: po przejściu z firefoxa zasypany zostałem tonami popapów, banerów i innych reklam, których nie da się zaplokować w prosty sposób sprawdzanie pisowni, które 50% wyrazów uważa za błędne, nie daje się ani wyłączyć, ani nie pozwala na dodanie wyrazów

~Gość

03-09-2008 15:45

Ma problem z prostymi skryptami, np. często spotykany rozwijany link źle działa w chromie. Właściwie tylko dlatego ją wyłączyłem. Celowy zamiar aczkolwiek trudno mi się przyzwyczaić - pasek ładowania.

igel

03-09-2008 15:41

Na początek porażka - nie otwiera się strona banku Millennium. Komunikat "Błąd 110 (net::ERR_SSL_CLIENT_AUTH_CERT_NEEDED): Nieznany błąd". Sprawdziłem na IE i Mozilli - nie ma problemu

hanka

03-09-2008 15:34

Produkt smialo mozemy nazwac Chromowane Gowno... mam nadzieje ze poprawia

MatKus

03-09-2008 15:32

Nie licząc szczegółów, że juz nawet produkty mikrosoftu mają więcej opcji konfiguracji, niż Chrome, nie licząc szczegółu, że zainstalowało się toto gdzieś i tyle, nie licząc szczegółu, że uzyskanie pomocy jest tu równie łatwe, jak w przypadku innych produktów Google (czyli graniczy z cudem), że nie ma jak zblokować reklam, to na dodatek masa stron nie działa na tym. Wniosek? Ot, kolejna przeglądarka, która jako webmaster muszę trzymać na dysku żeby sprawdzić, czy strona, którą robię, działa. Po za tym nie będę uruchamiał.

nick...

18-03-2012 06:16

? ? ? , megashare ? file noadlowd ? ? ?? ? ? ? ? ? ? noadlowd ?? ?? ? ? noadlowd ?? ? ? ?? ?? . ? ? ? google chrome, firefox, safari ?? ? browsers change ? ? ? ? ? ? ? ? ??? ?? ? . ? ? ?? universal noadlowder, internet noadlowder, ,MajorShare Rapidshare Downloader, flashget, free noadlowd manager, IJL Vid Jdownloader ? ? ? noadlowder ?? ??? ? ? ? ? ??? ? ? ? ? ? . ?? ? noadlowder ?? ? ?? ? ? ? hard disk ? ?? ? ? ?? ? ? ?? . ?? ? ?? ? ? ?? ? ?? ? ? ?? ? . ??? ? ? ? megashare file ?? ? ? ? ? ? noadlowd ? ? ??? ? ? noadlowder ?? ? ? ?? ? ? ? ? ? ? ? ?? ? .

marcin

03-09-2008 15:30

naprawdę nie mogę zrozumieć tych zachwytów... w szybkosci dzialania nie widac roznicy, pojawia się sporo dziwnych "kwiatków" (np. brak checkboxów na niektórych serwisach), nie ma wtyczek (tak, chodzi głównie o adblocka). a co najgorsze (powód do natychmiastowego usuniecia chrome) - komp zaczął działać koszmarnie wolno (łapie tymczasowe "zawieszki" - bardzo duże obciążenie procesora), w skrajnym przypadku komp zawiesił się zupełnie...

nick...

12-08-2012 18:15

Chrome OS is just another radbenred Linux GUI, it would be much better if Google came up with an OS that would directly compete with Windows. o

nick...

14-08-2012 04:58

I have installed Chrome OS on one of my notoebks and the performance of Chrome OS is just okay. there is nothing fancy or very special about it. It was just a sort of GUI version of linux or something. .

nick...

09-04-2013 12:24

if anyone takes a hit from Chrome gttnieg released it will be Firefox; much of IE's users are people who don't want to be bothered with downloading another browser, so is suspect Microsoft is relatively safe

ramones59

03-09-2008 15:08

No nie wiem... ale natychmiast odinstalowałem.! Paskudnie wygląda i mało użyteczna... :( Nawet Safari mi bardziej pasuje i została na stałę z IE7,FF3,Opra9 i Safari na moim HP.

Murphy

03-09-2008 15:03

@bobi: Z moich obserwacji wynika że Google jak dotąd żadnego finalnego produktu nie wydała. Tak że nie wiadomo czy i Chrome nie będzie betą to końca jego żywota tak jak to jeest jak na razie z np. GMail. Zawsze przecież łatwiej wykręcić się jak coś nie będzie działać. W końcu to przecież Beta, prawda? ;)

~Gość

03-09-2008 14:31

@bobi a mi odwrotnie :)

rx

03-09-2008 14:29

Zasadniczo oprócz wieloprocesowej architektury nie ma niczego, czego nie możemy znaleźć czy w Firefox''ie czy też Operze. A nie jestem przekonany czy to jest do końca zaleta. Za to ma ogrom braków. Więc dla mnie nie ma sensu...

q

03-09-2008 14:25

nie działa żadna testowana strona https, w tym: mbank, mail.google.com, netia online, i kilka innych

qsol

03-09-2008 14:15

dokladnie jak u Pana Edka. wywalilem bo nie ma Adblocka i na pasku nie ma przycisku powrot do strony startowej!!! jak sie to pozmienia chetnie wroce

bobi

03-09-2008 14:15

Ludzie zastanówcie się co piszecie... Ściągneliście bete i psioczycie na wszystko, to niekompletny produkt, a jego nowe opcje są genialne. Ta strona startowa i tryb incognito. Macie to w jakiejś innej?! A co do szybkości u mnie zdecydowanie najszybciej odpala stronki, szybciej od FF3.0 i IE7 czy Opery.

keidii

03-09-2008 14:06

Niestety coraz częściej pojawiają się artykuły zapychacze ...

Doda

03-09-2008 13:55

Artykul wart 0 (czyt. zero). Zwykla reklama bez kszty prawdy. Celem przegladarki bedzie po prostu wysylanie dodatkowych informacji do Google o odwiedzanych stronach i czasie spedzonym na stronie oraz wersja na urzadzenia mobilne. A funkcjonalnosc przegladarki Google Chrome dno jak na bete przystalo.

starszygazda

03-09-2008 13:54

U mnie szybkość otwierania się stron bez zastrzeżeń ale dwukrotnie nastąpiło zawieszenie się przeglądarki i musiałem niestety robić restacik(przeglądarki)

fungus

03-09-2008 13:34

ładny interfejs i tyle ... na "kurniku" nie pograłem, prędkości łącza na numionie" nie zmierzyłem. braki, brak, brak ... a mnie trafił szlag i zrobiłem Unistall.

nick...

12-08-2012 02:37

Great post. I’m a normal vitisor of your blog and appreciate you taking the time to maintain the nice site. I'll be a frequent vitisor for a really long time.

nick...

14-08-2012 09:10

REVOKE the trust and have an ATTORNEY draw up a NEW trust that does what you actually want the trust to do. If the eiintxsg trust does not already allow whatever it is, you CAN'T just add ANY language to allow it.

nick...

09-04-2013 13:40

Did you get any of the thundersnow? I have some friedns from years ago when we lived in northern Missouri and they had the thundersnow! Also, the university I used to work at didn't even close during the blizzard. Craziness!

Witch

03-09-2008 13:32

Trzeba wziąć pod uwagę to, że program jest w wersji beta, więc porównywanie z gtowymi produktami jest troszkę głupie. Poczekajmy na final, wtedy będzie można porównywać.

pqnk

03-09-2008 13:25

Moim zdaniem GCH się rozwinie do tego stopnia, że wyprzedzi FF. Szkoda tylko że nie mozna pogrzebać w babechach bo jest samo exe a nie chce się edytować exe:-( Poczekamy zobaczymy czy będą add-0ns''y i pluginy... W skali od 1 do 7 GCH ma 5=.

grafmarr

03-09-2008 13:24

Rozumiem, że następny tytuł o Chrome będzie brzmiał "X powodów, dla których nie warto jeszcze instalować Google Chrome" (gdzie X to właściwa liczba, obecnie znacznie większa od 7). Przeglądarka jest niedopracowana, oparta na starej wersji WebKita i do pełnej funkcjonalności dużo jej brakuje. Jeśli zaś chodzi o szybkość ładowania stron wcale nie jest szybsza np. od Safari.

heimat

03-09-2008 13:18

wystarczy spojrzeć na onet w FF3 i chrome... prawego paska z gadżetami nie uświadczysz...

Bundy

03-09-2008 13:16

Testowałem chroma dzisiaj. Wcale nie jest taki szybki - przynajmniej gdy wchodzi się na stronę za pierwszym razem. Z kolei lista 9 najczęściej odwiedzanych stron jest denerwująca. Przydałaby się opcja blokowania wpisów i ręczna ich edycja - tak jak jest w operze. Jeśli idzie o zarządzanie pamięcią to też żadna rewelacja. To po prostu firefox z uboższym interfejsem - nie ma nawet sprawdzania pisowni.

~Gość

03-09-2008 13:16

wedłóg moich testów wp.pl w chrome otwiera sie 7 sek, w FF 5 sek, a w Operze 3 sek, ""wiec nie wiem co jest szybsze"" ;/ pomijam IE ale tam jest podobnie jak w chrome

edek

03-09-2008 13:15

główny powód przez który przeglądarka wyleciała po 2minutach? brak adblocka:)