Domowe studio wideo

Zestaw firmy HDP Electronics pozwala na obróbkę obrazu za pomocą komputera PC.

Zestaw firmy HDP Electronics pozwala na obróbkę obrazu za pomocą komputera PC.

W skład kompletu wchodzą dwie karty: wejściowa i wyjściowa. Pierwsza to konwerter sygnału analogowego na cyfrowy (niezbędny dla oprogramowania). Karta oparta jest na układzie Bt 848 i wyposażona dodatkowo w tuner TV. Możemy do niej także podłączyć zewnętrzne źródło wideo poprzez gniazdo cinch lub Y/C urządzeń zgodnych ze standardami VHS, VHS-C, S-VHS, Video8 i Hi8.

Kliknij, aby powiększyćDo obróbki tak otrzymanych danych służy druga karta zwana wyjściową. Faktycznie jest to samodzielna karta graficzna, wzbogacona w akcelerator 2D/3D z procesorem Virge GX2 firmy S3. Jest ona wyposażona w 4 MB szybkiej pamięci SGRAM. System umożliwia przyłączenie dwóch magnetowidów (lub magnetowidu i kamery), z których jeden służy jako źródło sygnału, drugi zaś do nagrywania docelowego filmu.

Zobacz również:

Zaletą zestawu jest działanie bezpośrednie bez konieczności zapisywania olbrzymich plików wideo na twardym dysku. Do dyspozycji użytkownika są programy: Edytor Strony, Video Kreator, TV Pilot, TV Lab oraz wersja demonstracyjna znanego edytora wideo SCALA. W zestawie znajduje się także wiele przydatnych aplikacji do tworzenia efektów 3D, które można wykorzystać do budowania stron WWW. Potencjalnych nabywców ucieszy bogactwo funkcji zestawu F/X 3D MIXer.

Może on spełniać funkcje genlocka, digitalizera, a także miksera, wykorzystując znaną z telewizji technikę Blue-Box. Za jego pomocą jesteśmy w stanie tworzyć napisy i wbudowywać je w sekwencje filmowe, a także wstawiać efekty 2D oraz 3D. Obrabiany obraz ma format 4:2:2 w rozdzielczości 720x576. Zestaw pozwala na odbiór telewizji, a także teletekstu z prędkością do 1000 stron na minutę. Znajdują się w nim także instrukcje w języku polskim oraz komplet kabli. Wymagania sprzętowe Video F/X 3D to komputer z procesorem Pentium 90 MHz, 16 MB RAM, dwa sloty PCI i Windows 95. Komplet kierowany jest głównie do osób zajmujących się filmowaniem uroczystości. Ułatwia tworzenie atrakcyjnych sekwencji filmowych.