Alchemia obrazu

Stwórz magię z warstwami Photoshopa.

Stwórz magię z warstwami Photoshopa.

<b>Wiele blend</b> Javier Roca wykorzystał narzędzia Photoshopa, służące do blendowania warstw w celu łączenia i zlewania kształtów oraz kolorów w kompozycji Kliknij, aby powiększyćWiele blend Javier Roca wykorzystał narzędzia Photoshopa, służące do blendowania warstw w celu łączenia i zlewania kształtów oraz kolorów w kompozycji "Cierń".Tworzenie w programie Adobe Photoshop rysunków z wieloma warstwami może być ryzykowne. Łatwo uzyskać obraz, który wygląda jak zestaw nie pasujących do siebie płaskich elementów. Aby go poprawić i osiągnąć zadowalający efekt, pomocne może być wykorzystanie narzędzi Photoshopa, służących do blendowania warstw. Dzięki nim możesz zmienić sposób, w jaki współgrają ze sobą piksele w kolejnych warstwach. W końcowej pracy poszczególne elementy nie będą istniały niezależnie od siebie, tylko będą naturalnie zrośnięte.

Javier Roca, artysta z Santa Barbary, przez wiele lat pracował nad metodą tworzenia kompozycji przez łączenie oddzielnych elementów. Pracę nad obrazem "Cierń" rozpoczął od zebrania zdjęć z wielu źródeł: starych książek, gotowych kolekcji zdjęć oraz biblioteki własnych grafik dwu- i trójwymiarowych.

Zobacz również:

Po zebraniu wszystkich elementów nadał pracy organiczny wygląd przez użycie narzędzi Photoshopa do blendowania warstw, takich jak Multiply, Darken and Lighten, w połączeniu z różnymi filtrami. Warstwy zostały zwielokrotnione, a ich rozdzielczość zmieniona, żeby uzyskać iluzję głębi obrazu. "Cierń" jest czwartym obrazem w pięcioczęściowej serii zainspirowanej średniowiecznym poglądem, że alchemicy mogą zmieniać ołów w złoto. Mówiąc krótko, obrazy pokazują oczekiwanie, frustrację i bezowocność działania. (Aby zobaczyć całą serię, przeczytaj internetową wersję tego artykułu pod adresem: www.macworld.com/1999/07/create/.)

W trakcie tworzenia obrazu artysta korzystał z programów Adobe Illustrator 5, Photoshop 4 oraz MetaCreations Infini-D 4, pracujących na komputerze Power Macintosh 8500/120 z podłączonym zewnętrznym dyskiem twardym 4 GB oraz skanerem 300 dpi.

Brooke C. Wheeler jest twórczynią kolumny "Modern-Media Girl" na stronie WWW Macworlda (www.macworld.com), przedstawiającej kreatywnych ludzi, którzy tworzą interesujące prace na swoich Macach. Javier Roca robi interfejs programów dla firmy MetaCreations.

<HR>

<CENTER>

Kliknij, aby powiększyćKliknij, aby powiększyć
Kliknij, aby powiększyć
</CENTER>

Roca najpierw zebrał wszystkie elementy. Siatka z alfabetem i cyframi oraz figury geometryczne zostały zeskanowane ze starych książek. Artysta stworzył trójwymiarowy żyroskop, błyszczącą metaliczną spiralę i trzy wektory w Infini-D, a następnie wyeksportował je w formacie PICT. Wykonał tarczę zegara słonecznego z literami w Illustratorze, a następnie zrasteryzował ją.

Zarys dłoni i zdjęcie promieni X zostały wzięte z płyty CD z gotowymi zdjęciami.