Coś nowego w tradycji

Piotr Welk ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom obronił w lutym 1998 roku w pracowni wybitnego artysty prof. Waldemara Świerzego.

Piotr Welk ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom obronił w lutym 1998 roku w pracowni wybitnego artysty prof. Waldemara Świerzego.

Twórczość Piotra Welka oscyluje wokół tradycyjnie pojmowanego projektowania graficznego. Zajmuje się plakatem, książką, czasopismami oraz sztukami propozycyjnymi, takimi jak malarstwo i rysunek. W plakacie Piotr stosuje idee estetyki tradycyjnej. Jednak w przeciwieństwie do wielu tradycjonalistów sprawnie wykorzystuje w pracy komputer. Jak twierdzi, ważne jest, żeby nie ulec magii sprzętu i by komputer nie zdominował osobowości i stylu, lecz wzbogacił go. Idea przyjaznej niezależności narzędzi i twórczości jest jakby żywcem wyjęta z tradycji polskiej szkoły plakatu.

Zobacz również:

W rysunku i malarstwie Piotr Welk szuka własnego znakowania, własnej wizji obrazowania rzeczywistości. Widać, że jednocześnie przyjmuje postawę emocjonalną i postawę zimnego, inteligentnego obserwatora. Dzięki temu rusunki i obrazy mogą przemawiać refleksyjnie i precyzyjnie.

Plakat promujący akcję Kliknij, aby powiększyćPlakat promujący akcję "Jazz na starówce" 1998Ilustracja do projektu realizowanego później w 3DKliknij, aby powiększyćIlustracja do projektu realizowanego później w 3D
Plakat na wymyślony Warszawski Salon Samochodowy 1998Kliknij, aby powiększyćPlakat na wymyślony Warszawski Salon Samochodowy 1998Plakat do wymyślonej akcji Kliknij, aby powiększyćPlakat do wymyślonej akcji "Mówić po polsku"
Plakat dla akcji Gazety Kliknij, aby powiększyćPlakat dla akcji Gazety "Rodzic po ludzku" 1998Ilustarcja z czasów AkademiiKliknij, aby powiększyćIlustarcja z czasów Akademii