Przygody Prosiaczka Kwika

Prosiaczek Kwik to wspaniała gra dla dzieci, obfitująca w niebezpieczne przygody, bajkowy świat zwierząt oraz wiele innych atrakcji stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych. Szczegóły w naszej recenzji.

Dzielny i sprytny Prosiaczek Kwik mieszka wraz ze swoimi przyjaciółmi w Cudownej Wiosce. W pięknym, baśniowym miejscu ukrytym w lesie. Pewnego dnia wszystko się zmieniło. Mieszkańcy miasta zachorowali, a cały las stał się suchy i jałowy. Katastrofę spowodowali ludzie niszczący środowisko naturalne. Jest tylko jeden ratunek, należy zdobyć Magiczną Perłę, którą ma Wodna Wróżka, mieszkająca w Oceanie Marzeń. Żeby tam dotrzeć musisz przejść przez bajkowy las, w którym czyhają na ciebie liczne niebezpieczeństwa. Tylko najsprytniejsi dadzą sobie radę. Czy jesteś gotów aby stanąć twarzą w twarz przeciwko złu? Czy dobro zwycięży? I wreszcie czy dzielny Kwik osiągnie swój cel? Odpowiedź na to i inne pytania poznacie kupując najsłodszą – w chwili obecnej – grę na rynku.

Prosiaczek Kwik skonstruowany został z myślą o najmłodszych, dlatego też wszystko zostało maksymalnie uproszczone. Menu główne zawiera cztery opcje. Pomoc – Leśna Wróżka opowiada o roli wszystkich przedmiotów, z których możesz skorzystać. Owoce mądrości – gdy nie odpowiesz prawidłowo na pytanie któregoś z napotkanych po drodze zwierząt, stracisz jeden owoc wiedzy (gdy stracisz wszystkie owoce zaczynasz grę od początku). Początek gry – wystarczy najechać kursorem na drzwi aby rozpocząć swoją przygodę. Biblioteka Wiedzy – zawiera cztery książki. Pytania w dwóch pierwszy dotyczą zwierząt lądowych. Pytania w trzeciej książce dotyczą ptaków, a ostatnia książka zawiera pytania na temat zwierząt morskich. Warto dodać, że nie są to żadne infantylne quizy w stylu: „Jakiego koloru jest żaba?” W większości zagadki są bardzo interesujące, dzięki czemu znacząco wpływają na rozwój psychiki naszych milusińskich.

Zobacz również:

Podróż po baśniowej krainie odbywa się na zasadzie ustawicznego klikania. Jeśli nie odpowiesz na jakieś pytanie lub nie zdobędziesz odpowiednich przedmiotów, nie będziesz mógł(-a) pójść dalej. W każdej chwili możesz powrócić do Biblioteki Wiedzy aby się douczyć. Ponadto do naszej dyspozycji oddano mapę na której zaznaczono wszystkie ważniejsze miejsca, dzięki czemu znika problem orientacji w terenie. Może nie jest to żadne rewolucyjne rozwiązanie (motyw powszechnie występujący w niemalże wszystkich produkcjach tego typu) ale znacząco wpływa na poziom rozgrywki. Pisząc „znacząco” mam na myśli dodatnio :)

Jeśli chodzi o oprawę audio-wizualną trudno wymagać cudów, tym bardziej, że jest to produkt przeznaczony głównie dla dzieci. Prosta szata graficzna ma też swoje plusy. Najważniejszym z nich są małe wymagania systemowe – nie każdego z nas stać przecież na P4 z Voodoo3.

Prosiaczek Kwik to wspaniała gra dla dzieci, obfitująca w niebezpieczne przygody, bajkowy świat zwierząt oraz wiele innych atrakcji stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych. Jeśli więc szukasz prezentu dla swojego dziecka, Kwik będzie idealnym wyborem. Za stosunkowo niewielką kwotę otrzymujesz doskonałą grę z której twoje dziecko na pewno się ucieszy.