HP ScanJet 2200c

Przetestowaliśmy w redakcyjnym laboratorium pochodzący z najnowszej serii domowo-biurowy skaner HP oznaczony symbolem 2200c.

Przetestowaliśmy w redakcyjnym laboratorium pochodzący z najnowszej serii domowo-biurowy skaner HP oznaczony symbolem 2200c.

Maksymalna optyczna rozdzielczość wprowadzanego do komputera obrazu wynosi 600 dpi. Głębia kolorów, z jaką skaner odczytuje zdjęcia lub grafiki, osiąga 42 bity.

Zobacz również:

Kliknij, aby powiększyćHP 2200c jest średniej wielkości, bez problemu można go umieścić na biurku. Ma łącze USB, które zapewnia szybki transfer danych do peceta. Standardowy skan - zdjęcie o wielkości 10x15 cm wykonane zostało w rozdzielczości 300 dpi w 68 sekund (czas skanowania wstępnego wyniósł 19 sekund).

Skaner ma dwa przyciski szybkiego dostępu do automatycznego uruchamiania aplikacji skanującej - HP Precision LTX - oraz bezpośredniego wydruku skanowanego dokumentu. Jest to wygodny sposób obsługi urządzenia, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.

Bardziej zaawansowani w posługiwaniu się skanerem użytkownicy mogą skorzystać z dostępnych w oprogramowaniu standardowym funkcji korekcji obrazu takich jak regulacja poziomów i barw. Po analizie jakości skanów według zwykle branych przez nas pod uwagę kryteriów (ostrość, odwzorowanie barw, poziom zakłóceń, zdolność do rejestrowania szczegółów obrazu w jasnych i ciemnych polach oraz czas skanowania) HP 2200c oceniamy jako średnio dobry.

Rodzaj: skaner płaski A4

Producent: Hewlett-Packard, www.hp.com

Informacje: Hewlett-Packard Polska, www.hp.pl

Cena: 445 zł