Mogło być lepiej

Panasonic GD95 jest pierwszym reprezentantem odnowionej linii telefonów komórkowych elektronicznego potentata.

Panasonic GD95 jest pierwszym reprezentantem odnowionej linii telefonów komórkowych elektronicznego potentata.

Kliknij, aby powiększyćPodobnie jak inne modele z tej serii, ma duży, czytelny wyświetlacz pozwalający na wygodniejsze przeglądanie Internetu za pośrednictwem protokołu WAP. W obsłudze przeglądarki i aparatu pomaga także przycisk nawigacyjny podobny do miniaturowego joysticka. Niestety, duży ekran to także spore rozmiary samego aparatu, a przede wszystkim za mała klawiatura.

Zobacz również:

Pod względem funkcjonalności GD95 nie zachwyca: wybieranie głosowe, dyktafon, kalkulator, konwerter walut i kalendarz (tylko z widokiem miesięcznym) to dziś standardowe wyposażenie niemal każdej komórki. Gadżety w rodzaju trzech kolorów podświetlania ekranu (biało-niebieski, zielony i pomarańczowy) czy dzwonków polifonicznych (kilka dźwięków jednocześnie, co daje bardziej rozbudowane melodie, ale dzwonek nie jest tak dobrze słyszalny jak w typowym rozwiązaniu) nie zrekompensują braku rozszerzonej książki adresowej, która pozwala tylko na standardowe wpisy typu nazwa plus numer, polskiego słownika T9 czy profili (różnych ustawień melodii i głośności dzwonka w zależności od otoczenia). Na dodatek SMS-ów nie można wysyłać do kilku odbiorców jednocześnie; nie da się też użyć numeru podanego w SMS-ie. Funkcję licznika znaków pełni ekran, mieszczący dokładnie 160 elementów.

Do dużych plusów GD95 należy natomiast wygodna funkcja głośno mówiąca, obsługa internetowej poczty elektronicznej SMTP/POP3 i niewielka waga (84 g). Minusem zaś jest krótki czas pracy litowo-jonowej baterii - w naszym teście około 3 dni.