Wideo, grafika i dźwięk na jednej scenie

Wideo, grafika i dźwięk w Macromedia Directorze.

Wideo, grafika i dźwięk w Macromedia Directorze.

<font color="#FF0000">1. Po kliknięciu przycisku NEW MOVIE określamy w panelu PROPERTY INSPECTOR rozmiar sceny oraz kolor tła.

Kliknij, aby powiększyć

<font color="#FF0000">2. Nasz film składa się z czterech krótkich klipów wideo, pliku dźwiękowego oraz grafiki tytułowej, które po zaimportowaniu pojawiają się w palecie INTERNAL CAST i stają się członkami obsady (CAST MEMBERS).

Zobacz również:

Po przeciągnięciu do okna STAGE tworzą obiekty zwane SPRITES, czyli właściwych aktorów filmu.

Kliknij, aby powiększyć

<font color="#FF0000">3. Podobnie jak w przypadku zaimportowanych czy tworzonych w Directorze elementów graficznych, pliki wideo umieszczane są w zwykłych kanałach okna SCORE, a żeby odtwarzane były w całości, reprezentujący je SPRITE musi zajmować odpowiednią liczbę klatek (SPRITE SPAN). Po zaznaczeniu i chwyceniu ostatniej klatki sprite'a rozciągamy go na wymaganą odległość.

Kliknij, aby powiększyć

<font color="#FF0000">4. Aby sekwencje wideo następowały po sobie i przenikały się w określonych miejscach, musimy ustawić początek i koniec odtwarzania klipów wideo w odpowiednich klatkach filmu. Możemy zaznaczać i przesuwać sprite'y w kanałach okna SCORE albo w zakładce SPRITE palety PROPERTY INSPECTOR wprowadzić numery początkowych i końcowych klatek filmu przeznaczonych do odtworzenia klipu wideo (w naszym przykładzie sprite "hand" trwa od 52 do 192 klatek). Zakładka SPRITE pozwala poza tym zmieniać rozmiary sprite'a (przycisk SCALE), jego pozycję na scenie, kolor tła i tryb przenikania z klatkami pozostałych członków obsady.

Kliknij, aby powiększyć