Jaguar dla każdego

Chcielibyście mieć jaguara szybko i tanio? Oczywiście! - każdy odpowie.

Chcielibyście mieć jaguara szybko i tanio? Oczywiście! - każdy odpowie.

Jak go otrzymać? Najłatwiej, posługując się prawie wyłacznie filtrami Photoshopa. Jest to jeden z wielu sposobów na zrobienie imitacji skóry jaguara, takiej jaką widzimy na nowym pudełku systemu X wersji 10.2

Rys. 1Kliknij, aby powiększyćRys. 11. Najpierw musimy zrobić jaguaropodobną skórę. W tym celu otwieramy nowy dokument RGB. Robimy nową warstwę i wypełniamy ją bielą. Używając filtru Stained Glass (ze zbioru Texture), kreujemy pierwszy wzór.

Zobacz również:

Rys. 2Kliknij, aby powiększyćRys. 22. Następnie używamy Invert (Command-I lub Ctrl-I na PC) i stosujemy filtr Photocopy (ze zbioru Sketch). Skóra jest jeszcze zbyt regularna i nie przypomina centków jaguara.

Rys. 3Kliknij, aby powiększyćRys. 33. Filtrem Pointillize (ze zbioru Pixelate) rozbijamy regularność wzoru. Proponuję ponowienie kilku prób, aby zbytnio nie rozbić wzoru na luźne kropki, tylko żeby układały się one w kółeczka. Mamy jeszcze niewłaściwe kolory i zanim przejdziemy do następnego etapu, proponuję ustalić kolor na wierzchu (foreground) na prawie czarny R:10, G:6, B:0, a kolor pod spodem (background) na kolor pomarańczowy R:225, G:164, B:59.

Rys. 4Kliknij, aby powiększyćRys. 44. Teraz używamy filtru Stamp (ze zbioru Sketch) i nagle nasze centki zaczynają już nieco przypominać te ze skóry jaguara. Co prawda, dużo im jeszcze brakuje do dobrej imitacji natury, ale dzięki kilku zabiegom osiągniemy w końcu zamierzony efekt.