Panasonic DVD-RV32

Najtańszy model DVD Panasonica można kupić w supermarkecie nawet za ok. 800 zł.

Najtańszy model DVD Panasonica można kupić w supermarkecie nawet za ok. 800 zł.

Kliknij, aby powiększyćTo niewiele, zważywszy na możliwości, jakie oferuje to urządzenie. W stosunku do poprzednich budżetowych modeli poprawiła się jakość materiałów obudowy. Do testu trafił odtwarzacz w kolorze czarnym, które zwykle prezentuje się trochę gorzej od wersji złotych czy srebrnych. Co prawda nie jest to wyrafinowanie stylistyczne i materiałowe, jednak w tej cenie należy uznać je za zadowalające. Szuflada wysuwa się dość cicho i pracuje pewnie.

Napęd radzi sobie z plikami MP3, a także nagranymi płytami DVD-R i CD-R/RW. W droższych modelach Panasonic stosuje menu ekranowe podzielone na kilka pasków wypełnionych ikonami. Tu wykorzystano uniwersalny ekran konfiguracyjny, gdzie wyszukanie żądanych funkcji i informacji jest o wiele szybsze i prostsze. Mamy nadzieję, że rozwiązanie to zostanie wprowadzone i do droższych modeli. Wśród funkcji dodatkowych są: uwypuklanie dialogów, kilka trybów charakterystyki obrazu oraz symulacja dźwięku przestrzennego uzyskanego z dwu kolumn. Panasonic zaoszczędził wyraźnie na wyposażeniu tylnego panelu. W tej cenie można mu wybaczyć pewne niedostatki gniazd, jednak zastosowanie tylko cyfrowego wyjścia optycznego audio wydaje się pomysłem nietrafionym.

Zobacz również:

Typowy pilot dołączany do większości nowych modeli Panasonica. Dobry pod względem ergonomii, lecz bez podświetlania klawiatury. Przejęty z droższych serii urządzeń w swojej kategorii prezentuje się wręcz luksusowo.Kliknij, aby powiększyćTypowy pilot dołączany do większości nowych modeli Panasonica. Dobry pod względem ergonomii, lecz bez podświetlania klawiatury. Przejęty z droższych serii urządzeń w swojej kategorii prezentuje się wręcz luksusowo.Wyjście wideo typu Euro pozwala na poprowadzenie sygnału RGB do telewizora. Osoby, które nie zdążyły jeszcze skompletować zestawu kolumn do kina w domu, mogą dokupić subwoofer aktywny i podłączyć go bezpośrednio do odpowiedniego złącza w DVD. Obraz DVD jest bardzo dobrej jakości. Szczególnie można pochwalić go za kontrast i brak śladów kompresji.

W swojej kategorii cenowej pod tym względem model ten ma niewielu dorównujących mu poziomem konkurentów. Nieco inaczej wygląda sprawa dźwięku, który w kinie domowym jest na poprawnym poziomie, lecz przy odsłuchach stereofonicznych nie zachwyca brzmieniem. To jednak zrozumiałe przy tej cenie.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 999 zł

Dystrybutor Panasonic, http://www.panasonic.pl

Wymiary 43 x 7,4 x 25,6 cm

Funkcje profile obrazu, odtwarzanie MP3, uwypuklanie dialogów, wzmocnienie basu

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, wyjście cyfrowe optyczne, wyjście analogowe audio, wyjście na subwoofer aktywny