Hercules fortissimo III 7.1

Hercules Gamesurround Fortissimo III 7.1 jest zgodny z DD EX i może współpracować z ośmioma kolumnami.

Hercules Gamesurround Fortissimo III 7.1 jest zgodny z DD EX i może współpracować z ośmioma kolumnami.

Hercules to producent, który wyrósł z kart dźwiękowych. Dopiero po odniesieniu sukcesu w tym segmencie firma rozpoczęła produkcję innych urządzeń multimedialnych, w tym opisywanych już na naszych łamach znakomitych kombajnów graficznych ATI All-in-Wonder. Fortissimo III 7.1 to najnowsza karta dźwiękowa bazująca na procesorze DPS Cirrus Logic SoundFusion CS4624.

Zobacz również:

Model ten spełni wymagania graczy (jest zgodny ze standardami tworzenia wrażeń przestrzennych EAX 1 i 2), jednak pełnię swych możliwości zaprezentuje dopiero w rozbudowanym systemie pecetowego kina domowego. Urządzenie jako jedno z nielicznych na rynku pozwala na dekodowanie dźwięku do 8 kanałów, czyli pracę w konfiguracji 7.1 (ma certyfikat Dolby Digital EX). Do zestawu dołączono specjalną wersję programowego odtwarzacza filmów DVD - PowerDVD XP EX, która pozwala na podłączenie dodatkowych tylnych kanałów (2 kolumn) centralnych. Korzystanie z pełnego zestawu kolumn jest również możliwe podczas słuchania muzyki z płyt CD czy plików MP3.

Kliknij, aby powiększyćW stosunku do konkurencji Hercules lepiej rozwiązał kwestię podłączenia dodatkowych kolumn tylnych. Służy temu dodatkowe gniazdo minijack, wystarczy więc podpiąć do niego zwykłe kolumny stereofoniczne oprócz posiadanego już wcześniej zestawu 5.1. W ten sposób nie jesteśmy zmuszeni do kupna modelu kolumn, który jest kompatybilny jedynie z naszą kartą. Zestaw testowy stworzony m.in. z kolumn 5.1 Logitech Z-640 i stereofonicznych kolumienek Philipsa wzbudzał podziw szerokością tworzonych pól dźwiękowych. Dodatkowe kanały tylne to nie zbędny "bajer", lecz doskonałe wypełnienie dziury w tylnej ścianie dźwięku.

Na uwagę zasługuje doskonale przygotowane, proste w obsłudze oprogramowanie. Uruchomienie żądanej konfiguracji kolumn zajmuje dosłownie chwilę, co jak wiemy przy sprzęcie innych producentów nie jest sprawą oczywistą. Zaskakująco niska jest również cena produktu i aż 36-miesięczna gwarancja.

Informacje

Typ karta dźwiękowa

Cena 310 zł

Dystrybutor Veracomp, http://www.veracomp.com.pl

Funkcje dekodowanie DPL I, DD 7.1 EX, EAX 2.0

Złącza analogowe do podłączenia komputerowego typu 7.1, cyfrowe optyczne, liniowe, mikrofonowe