The Sting: Kariera gangstera

Jedni krzyczą piosenki i wyjeżdżają na Eurowizję, inni robią blokady i piastują coraz ważniejsze stanowiska państwowe. Matt Tucker to także karierowicz, choć jego zawód nie cieszy się uznaniem społeczeństwa.

Jedni krzyczą piosenki i wyjeżdżają na Eurowizję, inni robią blokady i piastują coraz ważniejsze stanowiska państwowe. Matt Tucker to także karierowicz, choć jego zawód nie cieszy się uznaniem społeczeństwa.

Myślałem, że babcia Corleone jest prawie ślepa, tymczasem wiedźma ma sokoli wzrok i zdążyła mnie dostrzec. Muszę poprawić plan misji i jeszcze raz wyczyścić ten kwadrat ze wszystkich fantów.Kliknij, aby powiększyćMyślałem, że babcia Corleone jest prawie ślepa, tymczasem wiedźma ma sokoli wzrok i zdążyła mnie dostrzec. Muszę poprawić plan misji i jeszcze raz wyczyścić ten kwadrat ze wszystkich fantów.Po wyjściu z pudła chciałem dowieść, że nie straciłem wprawy w otwieraniu kas pancernych i zamków. Sinclair kazał mi poćwiczyć. Od razu wyczułem, że ma na oku poważną robotę. Sprawa wyjaśniła się nazajutrz, gdy ujrzałem nagłówki gazet krzyczące: Szaleniec włamuje się do Cytadeli Światła. Obok widniało zdjęcie Sinclaira prowadzonego przez gliniarzy. Musiałem zatem radzić sobie sam.

Zobacz również:

Złodziejski fach

Matt Tucker usiłuje powrócić na szczyt złodziejskiej hierarchii. Droga kariery wiedzie poprzez coraz bardziej spektakularne włamania. Zabawa jest podzielona na etapy, na których obrabiasz sklepy, kina i fabryki. Cel misji jest prosty: dostać się do środka i wynieść łup. Uważasz, by nikt cię nie zobaczył ani nie usłyszał. Unikasz strażników i dbasz, aby poziom hałasu nie przekroczył wartości krytycznej. Po opróżnieniu sejfów i pancernych kas, wpychasz do worka wszystko co zmieści się do samochodu. Paser nie pogardzi żadnym fantem.

Ten błazen to jeden z twych kompanów. Ma czerwony nos, ale zna się na robocie. Za pomoc nie chce taniego wina, lecz żąda udziału w łupach.Kliknij, aby powiększyćTen błazen to jeden z twych kompanów. Ma czerwony nos, ale zna się na robocie. Za pomoc nie chce taniego wina, lecz żąda udziału w łupach.Włam i Rozbój SC

Zdobyte środki inwestujesz w firmę - łom i siekierę zastępujesz skuteczniejszymi narzędziami pracy. Warto sprawić sobie duże auto, do którego upchniesz większy łup i kilku kompanów. Ci ostatni to starzy znajomi Matta. Za pomoc żądają udziału w łupach, ale czasem ich umiejętności są nieodzowne. Na szczęście gdy zwiększa się poziom zdolności bohatera, Matt coraz sprawniej radzi sobie z zabezpieczeniami.

Dobry komiks

Akcja gry toczy się w fikcyjnym trójwymiarowym miasteczku stylizowanym na lata pięćdziesiąte. Klimat budują opalane węglem sterowce i stylowe czarne limuzyny. Rozgrywka jest podzielona na etapy, w których obrabiasz kilka celów. Koniec etapu wieńczy kolejna odsłona przygód Matta i jego przyjaciela Sinclaira. Czasem podczas gry oglądasz komiksowe przerywniki.

Zmarnowane miasto

Rozgrywka w The Sting przypomina grę logiczną. Plansze są coraz trudniejsze, ale niestety zbyt do siebie podobne. Do tak prostej gry nie przystaje grafika. Zarówno komiksowa opowieść, jak i fikcyjne wirtualne miasteczko mają klimat godny dobrej przygodówki. Potencjał wirtualnego city jest jednak w ogóle nie wykorzystany. W grze najważniejsze są bowiem włamania, a długie spacery ulicami szybko stają się udręką. Kara 100 okrążeń wokół miasta dla programisty, który zapomniał dodać opcję przyspieszania czasu!

Piotr Nowakowski