Prawo jazdy

Program przeznaczony jest przede wszystkim dla osób przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy, chociaż młodzi kierowcy, już z dokumentem uprawniającym do prowadzenia pojazdów, też znajdą tu wiele ciekawych informacji.

Kliknij, aby powiększyćProgram przeznaczony jest przede wszystkim dla osób przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy, chociaż młodzi kierowcy, już z dokumentem uprawniającym do prowadzenia pojazdów, też znajdą tu wiele ciekawych informacji. Przy pierwszym uruchomieniu programu rzucają się w oczy wyświetlane reklamy oraz licencja uniemożliwiająca (bez dodatkowych opłat) wykorzystanie aplikacji do celów dydaktycznych w ośrodkach szkolenia kierowców. Sam program sprawia bardzo korzystne wrażenie: ładna oprawa graficzna, muzyka w tle i prosta obsługa zachęcają do nauki. Najważniejszą chyba częścią programu jest zbiór 10 zestawów testowych, które mogą być wykorzystane zarówno do nauki, jak i sprawdzenia swojej wiedzy.

Testy zostały przygotowane naprawdę starannie - w pytaniach dotyczących pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach możemy wybrać jedną z 3 kamer, które pokazują sytuację na drodze w różny sposób. Podczas odpowiadania na pytania testowe można zauważyć pewne nieprawidłowości przesuwania kursora myszy, które nie występują na innych ekranach programu. Szkoda też, że program nie wyświetla jednoznacznych wyników testu i nie ma opcji zapisywania wyników na dysku (w celu np. porównania postępów w nauce). Oprócz klasycznych testów, a także zestawu znaków drogowych wraz z objaśnieniami, w programie znajdziemy też pełny tekst kodeksu drogowego i poradnik kierowcy. Te dwie ostatnie pozycje mogą okazać się przydatne głównie dla młodych kierowców. Kodeks drogowy, choć trudny w lekturze, jest przydatny, gdy chcemy sprawdzić konkretne przepisy, a poradnik kierowcy zawiera wiele istotnych porad, związanych z eksploatacją pojazdu, usuwaniem najczęstszych usterek i typowymi sytuacjami na drodze.

Zobacz również:

Rodzaj program edukacyjny

Producent Grand

informacje http://www.play.com.pl

cena 19 zł