iTunes 4 od podszewki

Digit przedstawia wszystkie funkcje iTunes 4, włącznie z funkcjami muzycznego sklepu internetowego Apple'a dostępnymi dla polskich użytkowników.

Digit przedstawia wszystkie funkcje iTunes 4, włącznie z funkcjami muzycznego sklepu internetowego Apple'a dostępnymi dla polskich użytkowników.

Program iTunes to jeden z najlepszych odtwarzaczy MP3 na rynku, a na pewno na platformie Macintosha. Pierwsza wersja tego programu była dość uboga w funkcje i odstawała od innych odtwarzaczy, takich jak świetny Sound Jam (który został podkupiony przez Apple'a).

Zobacz również:

Kliknij, aby powiększyćiTunes to jednak nie tylko maszynka do odtwarzacza MP3. Posiadacze szybkich łączy mogą posłuchać internetowych rozgłośni muzycznych. Wersja 4. programu została rozbudowana o możliwość zakupu nagrań ze sklepiku muzyczynego Apple'a (niestety, na razie jest to możliwe tylko w Stanach, aczkolwiek krążą informacje, że sytuacja zmieni się jesienią). Bardzo ciekawą funkcją jest udostępnianie kolekcji muzycznej zarówno w sieci lokalnej, jak i w Internecie.

W nowej wersji iTunes pojawił się konkurencyjny standard kodowania audio AAC, który według testów zapewnia lepszą jakość muzyki i mniejszy rozmiar pliku wynikowego w porównaniu z plikiem MP3 o analogicznych ustawieniach.

Do kodowania w AAC potrzebny jest również QuickTime 6.2!

Używanie iTunes nie jest skomplikowane, aczkolwiek niektóre ciekawe funkcje są dość głęboko ukryte.

Dlatego digit przedstawia iTunes 4 od podszewki.

Kliknij, aby powiększyćKliknij, aby powiększyć

<b>D</b> Tworzenie inteligentnych list odtwarzania jest bardzo proste. Użyj trzech rozwijanych list <b>1</b> do zdefiniowania warunków. Kliknięcie przycisków + lub - powoduje dodanie lub usunięcie reguły. Wiersz <b>3</b> umożliwia ograniczenie wyboru lub losowy wybór. Opcja Live updating <b>4</b> dokonuje automatycznej aktualizacji listy odtwarzania, na przykład, po dodaniu nowych utworów.Kliknij, aby powiększyćD Tworzenie inteligentnych list odtwarzania jest bardzo proste. Użyj trzech rozwijanych list 1 do zdefiniowania warunków. Kliknięcie przycisków + lub - powoduje dodanie lub usunięcie reguły. Wiersz 3 umożliwia ograniczenie wyboru lub losowy wybór. Opcja Live updating 4 dokonuje automatycznej aktualizacji listy odtwarzania, na przykład, po dodaniu nowych utworów.<b>F</b> Zaznacz opcję <b>1</b>, aby włączyć korektor. Na rozwijanej liście <b>2</b> możesz wybrać jeden z wielu typów korekcji. Suwak <b>3</b> pozwala na zmniejszenie lub zwiększenie relatywnej głośności pliku. Suwaki <b>4</b> po prawej stronie okna pozwalają na dopasowanie poszczególnych częstotliwości dźwięku do własnych upodobań.Kliknij, aby powiększyćF Zaznacz opcję 1, aby włączyć korektor. Na rozwijanej liście 2 możesz wybrać jeden z wielu typów korekcji. Suwak 3 pozwala na zmniejszenie lub zwiększenie relatywnej głośności pliku. Suwaki 4 po prawej stronie okna pozwalają na dopasowanie poszczególnych częstotliwości dźwięku do własnych upodobań.

<b>B</b> iTunes zapewnia dostęp do ogromnej liczby internetowych stacji radiowej w kilkunastu gatunkach - od ambientu, poprzez pop i rock, aż po jazz i muzykę klasyczną. Dwukrotne kliknięcie wybranej kategorii powoduje odświeżenie listy stacji. Wiele rozgłośni nadaje muzykę z różną jakością; wybór należy dopasować do posiadanego łącza internetowego.Kliknij, aby powiększyćB iTunes zapewnia dostęp do ogromnej liczby internetowych stacji radiowej w kilkunastu gatunkach - od ambientu, poprzez pop i rock, aż po jazz i muzykę klasyczną. Dwukrotne kliknięcie wybranej kategorii powoduje odświeżenie listy stacji. Wiele rozgłośni nadaje muzykę z różną jakością; wybór należy dopasować do posiadanego łącza internetowego.<b>E</b> Aby dodać okładkę płyty, zaznacz jeden lub kilka utworów, a następnie przeciągnij plik z okładką w lewy dolny róg okna iTunes. Możesz nawet przeciągać bezpośrednio z przeglądarki internetowej! Pamiętaj jednak, że okładka jest dopisywana do każdego pliku MP3 lub AAC, co może spowodować ich znaczne zwiększenie.Kliknij, aby powiększyćE Aby dodać okładkę płyty, zaznacz jeden lub kilka utworów, a następnie przeciągnij plik z okładką w lewy dolny róg okna iTunes. Możesz nawet przeciągać bezpośrednio z przeglądarki internetowej! Pamiętaj jednak, że okładka jest dopisywana do każdego pliku MP3 lub AAC, co może spowodować ich znaczne zwiększenie.