Dell MP2100

Najnowszy biurowy projektor Della wydał się nam na tyle interesującym produktem, że postanowiliśmy przetestować go pod kątem instalacji kina domowego.

Najnowszy biurowy projektor Della wydał się nam na tyle interesującym produktem, że postanowiliśmy przetestować go pod kątem instalacji kina domowego.

Projektor do prezentacji doskonały także do kina - o ile nie przeszkadza nam efekt tęczy.Kliknij, aby powiększyćProjektor do prezentacji doskonały także do kina - o ile nie przeszkadza nam efekt tęczy.Nie spodziewaliśmy się cudów, a jednak... Projektor kosztuje ok 6,5 tys. zł (zależy to od kursu dolara). Producent chce chyba zniszczyć konkurencję, bo w tej cenie oferuje model doskonale wykonany i rewelacyjny w działaniu. Dell zastosował najnowszy przetwornik DLP. Nowości w tym układzie to zastosowanie pamięci DDR, a także zwiększenie możliwości ruchu mikrolusterek z 10 do 12. Dodatkowo powierzchnię, na której umieszczono lustra, pokryto czarnym lakierem. Te zmiany zaowocowały gigantyczną poprawą jakości obrazu.

Zobacz również:

Dell  MP2100Kliknij, aby powiększyćDell MP2100Warto dodać, że podobny chip (lecz o wyższej rozdzielczości) znalazł się np. w projektorze NEC HT1000, który opisujemy na następnej stronie. Lepsza jakość to przede wszystkim bardzo dobry kontrast i świetna głębia czerni. Kolory są soczyste i naturalne. Projektor jest przy tym bardzo cichy, akceptuje sygnał w standardzie komponent i ma wbudowany układ progresywnego skanowania. Jedna uwaga - osoby wrażliwe na tzw. efekt tęczy powinny się poważnie zastanowić nad zakupem.

informacje

Typ projektor DLP 4:3

Cena 6630 zł

Dystrybutor Dell Computer, http://www.dell.com.pl

Wymiary 26,7 x 8,4 x 21,3 cm

Waga 1,8 kg

Funkcje zoom, projekcja tylna, odwrócona, wybór proporcji ekranu, korekta geometrii w pionie, progresywne skanowanie

Złącza wideo - S-Video, kompozytowe, komponentowe, wejście i wyjście VGA, USB

Trwałość lampy 2000 godzin

Kontrast 1800:1

Głośność 32 dB