Ghost Master

Ghost Master jest łatwy w obsłudze, co nie znaczy, że łatwy w ogóle.

Ghost Master jest łatwy w obsłudze, co nie znaczy, że łatwy w ogóle.

Porady ogólne

Bez pośpiechu też da się coś osiągnąć, ale wyniki zależą od szybkości i skuteczności działania. Tylko dzięki temu można zdobyć większe ilości złotej plazmy, niezbędnej do rozwijania umiejętności duchów.

Tutorial

Scenariusz "Haunting 101' pełni funkcję tutoriala. Warto poświęcić mu więcej czasu i opanować poruszanie się po lokacjach, przenoszenie między postaciami i duchami, uruchamianie mocy. Nie warto tracić cennych sekund na zastanawianie się nad drobiazgami. Warto zwrócić uwagę na zarządzanie plazmą i sposób przydzielania duchów miejscom zależnie od ich przymiotów.

Zobacz również:

Zwróć uwagę, że twoje działania przekładają się na otoczenie. Te same cele możesz niekiedy zrealizować na różne sposoby, ale warto zawsze szukać jednej, najbardziej efektywnej metody. Pamiętaj, że każdy scenariusz możesz przechodzić dowolną liczbę razy. Jesteś więc w stanie wypracować najlepszy sposób działania metodą prób i błędów.

Dobór zespołu

Czerwony alarm: poziom plazmy został przekroczony. Musisz szybko zmniejszyć wydatki.Kliknij, aby powiększyćCzerwony alarm: poziom plazmy został przekroczony. Musisz szybko zmniejszyć wydatki.Przed każdym scenariuszem wybierasz drużynę duchów, które będą w nim brać udział. Najprostszym sposobem na sensowny dobór jest wciśnięcie przycisku Recommend - wtedy Komitet wybierze za ciebie najlepszy jego zdaniem zespół do danego zadania. Pamiętaj jednak, że nie musi to być najlepszy zestaw akurat dla ciebie - traktuj go raczej jako wskazówkę niż dogmat. Bywa i tak, że opłaca się wymienić nawet połowę ekipy, gdyż inne zjawy lepiej sprawdzają się w działaniu albo są ci po prostu lepiej znane. Dobieraj duchy na potrzeby scenariusza. Nie ma uniwersalnego klucza do składu i istota niezbędna w jednym scenariuszu może się okazać bezużyteczna w innym.

Zapoznaj się z działaniem mocy podwładnych. Działaj z wyobraźnią i pamiętaj, że można je stosować rozmaicie. Obserwując reakcje ludzi, staraj się zapamiętywać, które moce wzbudzają głównie lęk (czerwone kółka wokół osoby), a które potęgują wiarę w zjawiska nadnaturalne (niebieskie kółka). Zwracając się przeciw niedowiarkom, będziesz musiał przekonać ich o istnieniu niewytłumaczalnych spraw - inaczej będzie ci bardzo trudno ich skutecznie straszyć.

Staraj się uwalniać spętane duchy. Nie zapominaj, że im też możesz wydawać polecenia i w ograniczonym zakresie nawet przed wyzwoleniem mogą przyjść ci z pomocą. Nie zostawiaj nikogo za sobą - uwolnione duchy znacznie ułatwią ci wykonywanie późniejszych zadań.

Ucząc personel nowych mocy, nie kupuj wszystkiego, co popadnie. Staraj się wybierać moce, które dają ci największe możliwości i jak tylko się da różnorodne, abyś był przygotowany na wszelkie okoliczności.

Sposoby straszenia

Jest kilka podstawowych zasad ułatwiających efektywne i szybkie straszenie.

PODPOWIEDŹ 1. Staraj się skupiać najwięcej duchów na małych przestrzeniach - w sąsiadujących pomieszczeniach. Chodzi o to, żeby ludzie byli wystawieni na dużą liczbę bodźców.

Miejsca, gdzie przecinają się drogi, są bardzo dobre do straszenia. W ten sposób trudno ominąć twoje duchy.Kliknij, aby powiększyćMiejsca, gdzie przecinają się drogi, są bardzo dobre do straszenia. W ten sposób trudno ominąć twoje duchy.PODPOWIEDŹ 2. Dobrymi punktami do straszenia są korytarze, salony, z których prowadzą wyjścia do innych pomieszczeń.

PODPOWIEDŹ 3. Staraj się poznawać ukryte lęki poszczególnych ludzi i wykorzystywać je przeciwko nim - wtedy osiągniesz większe efekty, niż strasząc "na oślep''.

PODPOWIEDŹ 4. Gdy upatrzysz sobie jakąś osobę, nie dawaj jej wytchnienia - stawiaj duchy na jej drodze, zaganiaj w ślepe zaułki.

PODPOWIEDŹ 5. Jeśli w pobliżu są osoby potrafiące odpędzać duchy, staraj się początkowo ich unikać i osłabiać ich wolę, a dopiero później, gdy wytrącisz je z równowagi i zbierzesz większą ilość plazmy, atakuj bardziej bezpośrednio. Szczególnie w ich przypadku warto znać słabe punkty. W miarę możliwości odcinaj takie osoby od ich źródeł mocy.

PODPOWIEDŹ 6. Unikaj chaotycznego działania. Chociaż strasząc, wprowadzasz chaos w otoczeniu, twoje akcje mogą być sprawne i systematycznie realizowane. To ludzie mają się w tym wszystkim pogubić, a nie ty - Mistrz duchów.