AOpen CRW-5224

Gdy nie ma szans na większe iksy, zawsze można postawić na bajery.

Gdy nie ma szans na większe iksy, zawsze można postawić na bajery.

Kliknij, aby powiększyćW czasach, gdy nagrywarki CD-RW osiągnęły praktycznie maksimum wydajności, producenci starają się przyciągnąć klientów unikatowymi cechami urządzeń. AOpen w wypadku napędu CRW-5224 52/24/52 uznał, że takim magnesem może być... wymienny panel przedni. W pakiecie dołączono dwa dodatkowe panele w kolorze czarnym i srebrnym, które mają upiększyć beżowe kaczątko.

AOpen wyróżnia się także systemem wygłuszającym napęd, jednak przy maksymalnych prędkościach CRW-5224 i tak daje się uszom we znaki. Warto dodać, że domyślnie nagrywarka pozwala na odczyt maksymalnie 40x, co ma chronić mechanikę przed skutkami wysokich obrotów źle wyważonych płyt - dopiero wciśnięcie i przytrzymanie przycisku wysunięcia tacy włącza szybkość 52x.

Zobacz również:

Niestety, o ile testy średniej szybkości odczytu w Nero CD Speed i CD Tach wypadły doskonale, o tyle kopiowanie plików z CD-ROM trwało dwukrotnie dłużej niż w innych napędach (najwolniej w całym rankingu nagrywarek CD-RW). Okazało się także, iż zapis CD-RW 24x uzyskiwany jest metodą CAV - AOpen rozpędza się płynnie od 11x, by uzyskać maksimum dopiero na końcu nośnika. Takie podejście zaważyło na dłuższych niż u rywali czasach kopiowania pakietowego na RW. Na szczęście nagrywarka wypadła lepiej w nadpisywaniu RW, zaś w średniej szybkości zapisu na CD-R, czasie wypalania z pliku obrazu i zrzucania audio uzyskała rekordowe rezultaty.

Informacje Pronox, tel. (32) 2075600

http://www.pronox.com.pl

Cena 205 zł