The Sims: Gwiazda

Z kim, gdzie i po co warto się pokazywać, aby przyćmić samego Harrisona Forda.

Z kim, gdzie i po co warto się pokazywać, aby przyćmić samego Harrisona Forda.

Każdy Sim chciałby choć raz w życiu zabłysnąć i sprawić, aby inne Simsy zazdrościły mu i darzyły podziwem. Jeśli kupiłeś dodatek The Sims: Gwiazda, zrobiłeś pierwszy krok, aby swoim podopiecznym zapewnić błyskotliwą karierę i efektowny sukces. Lektura tego poradnika sprawi, że twój Sim będzie piął się w górę szybciej niż inni. Przedstawiamy kilka kruczków, które będą przydatne na wyboistej drodze do sławy i pozwolą uniknąć sytuacji, w której Sim zasypie cię pretensjami, obarczając niezasłużoną winą za swoje potknięcia.

Poradnik

Dom i rodzina

Gdy próbujesz swoich sił, pozując jako fotomodel, zdjęcia robi sam Andy Warhol. Pamiętaj, że to wymagający artysta.Kliknij, aby powiększyćGdy próbujesz swoich sił, pozując jako fotomodel, zdjęcia robi sam Andy Warhol. Pamiętaj, że to wymagający artysta.PODPOWIEDŹ 1. Kariera sceniczna nie należy do zajęć opłacalnych, zwłaszcza na początku drogi do sławy. A przecież trzeba coś jeść, płacić rachunki za mieszkanie i taksówki. Są dwie metody rozwiązania kwestii finansowej. Pierwszą z nich jest zapewnienie przyszłemu idolowi współmałżonka, który będzie robił bardziej opłacalną karierę, na przykład w wojskowości. Druga metoda polega na zaopatrzeniu się w gotówkę przed rozpoczęciem kariery gwiazdorskiej. Pamiętaj jednak, że podpisanie kontraktu scenicznego zawsze wiąże się z utratą dotychczasowej pracy.

Zobacz również:

PODPOWIEDŹ 2. Dla zminimalizowania kosztów kup początkowo najtańszą działkę i wybuduj mały dom wyposażony tanio. Zwracaj uwagę na parametry przedmiotów, aby były funkcjonalne, a najlepiej - wielofunkcyjne. Unikaj telewizorów i sprzętu audio. Simsy nie mają w zwyczaju ich wyłączać przed pójściem spać, a potem narzekają... Gwiazda musi być wyspana! Dbaj o to, aby Sim jeździł do Centrum w dobrej formie i z wysokim poziomem energii. Jeśli jego potrzeby nie będą zaspokojone przynajmniej w połowie - nie zechce występować.

Kiedy ty śpisz, kamerdyner sprowadza pokojówkę i oboje pucują twój dom do blasku. Dzięki temu Sim ma więcej czasu na rozwijanie talentów.Kliknij, aby powiększyćKiedy ty śpisz, kamerdyner sprowadza pokojówkę i oboje pucują twój dom do blasku. Dzięki temu Sim ma więcej czasu na rozwijanie talentów.PODPOWIEDŹ 3. Aby występujący Sim znalazł uznanie w oczach fanów i awansował na kolejne szczeble kariery, powinien doskonalić umiejętności, szczególnie charyzmę, inwencję i kondycję. W oknie pracy zaznaczone są zdolności, których podniesienie po najbliższym występie spowoduje awans. Do podnoszenia charyzmy służy lustro i popiersie Shakespeare'a. Ma ono tę zaletę, że w jego biblioteczce są książki podnoszące zdolności techniczne i umiejętność gotowania. Kondycję można ćwiczyć na zestawie gimnastycznym - tańszym lub droższym i bardziej eleganckim. Poziom inwencji rośnie dzięki grze na fortepianie, pianinie lub malowaniu. Kupno sztalug jest opłacalne, gdyż można sprzedać każdy obraz.

PODPOWIEDŹ 4. Dla bogatych Simsów jest nowa superoferta, a mianowicie zatrudnienie kamerdynera. Wystarczy w telefonie wybrać "usługi" i "kamerdyner". Wytworny Alfred będzie przychodził codziennie, aby myć toalety, wycierać rozlaną wodę, zbierać i wyrzucać śmieci oraz stare gazety. Będzie przynosił świeżą prasę, gotował, a poproszony - przyrządzał dodatkowe posiłki. Jego zadaniem jest też dzwonienie po pokojówkę do sprzątania i po fachowca w razie awarii. Uwaga: kamerdyner nie zajmuje się rachunkami! Usługi Alfreda kosztują 500 simoleanów dziennie. Za pokojówkę i hydraulika płaci się dodatkowo. W sam raz coś dla utracjuszy!

Poziomy gwiazdorstwa i przywilejeKliknij, aby powiększyćPoziomy gwiazdorstwa i przywileje