Leadtek WinFast A350 Ultra TDH

W najcięższej kategorii wagowej trwa zażarty pojedynek o zaszczytne miano najszybszej karty graficznej świata.

W najcięższej kategorii wagowej trwa zażarty pojedynek o zaszczytne miano najszybszej karty graficznej świata.

Najnowsza karta firmy Leadtek, która trafiła do naszych testów, wyposażona jest w najmocniejszy obecnie układ graficzny znajdujący się w ofercie NVIDII - GeForce FX 5900. Słowo "Ultra" w nazwie oznacza, że pamięci (256 MB) pracują z bardzo wysokim taktowaniem 850 MHz.

Zobacz również:

Szczelne opakowanie

Cechą, która na pierwszy rzut oka wyróżnia tę kartę spośród innych, jest obudowa. Tak trzeba nazwać system chłodzenia, który opracował Leadtek. Cała karta jest zamknięta w metalowym pudełku, z którego wystają dwa wentylatory, ustawione pod przeciwnymi kątami. W środku zastosowano system wymuszonego obiegu powietrza i odprowadzania ciepła, tzw. heat pipe. Rozwiązanie dobrze sprawdza się w praktyce, cieszy zaś przede wszystkim umiarkowany poziom hałasu.

Prawie rekord

Leadtek WinFast A350 Ultra TDHKliknij, aby powiększyćLeadtek WinFast A350 Ultra TDHW testach wydajności karta zajęła drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji naszego laboratorium, ustępując jedynie karcie Creative Blaster 5 GeForce FX5900 Ultra, którą opisywaliśmy miesiąc temu. Różnica wynosi jednak zaledwie 0,1 punktu, czyli mieści się w granicach błędu statystycznego. W praktyce, wybierając ten model, masz pewność, że w twoim komputerze pracuje najszybsza z dostępnych na świecie kart graficznych. Karta wyposażona jest również w zintegrowane wejście/wyjście wideo, do którego można podłączyć specjalną przejściówkę, zgodną ze standardem S-Video lub kompozytowym. Komplet uzupełniają dwie gry - "GunMetal" i "Big Mutha Truckers". Jedynym problemem jest - jak zwykle w takich przypadkach - cena.

Informacje

Pronox Technology, tel. (32) 2075600

http://www.pronox.com.pl

Cena 2249 zł