Maxtor MaXLine Plus II 7Y250P

Bardzo duża pojemność twardego dysku Maxtora jest kusząca, a ponadto idzie w parze z równie dużą wydajnością.

Bardzo duża pojemność twardego dysku Maxtora jest kusząca, a ponadto idzie w parze z równie dużą wydajnością.

Olbrzymią pojemność 250 GB uzyskano dzięki zastosowaniu 3 talerzy o standardowej pojemności 80 GB. Warto zauważyć, że w ramach redukcji kosztów producenci zazwyczaj starają się ograniczyć do minimum liczbę talerzy w urządzeniu. Ogólną tendencją jest stałe zwiększanie pojemności samych talerzy, a nie zwiększanie ich liczby - dlatego właśnie najczęściej spotyka się dyski o 1-2 talerzach. MaXLine Plus II jest więc wyjątkowym okazem, aczkolwiek dość drogim: przy cenie 1250 zł koszt 1 GB wynosi 5,35 zł. Tymczasem w przeliczeniu na jednostkę pojemności dyski 160 i 200 GB są jednak tańsze. Na szczęście oprócz imponującej, choć drogiej, pojemności Maxtor ma także do zaoferowania całkiem dobrą wydajność.

Zobacz również:

Duży średniak

Maxtor MaXLine  Plus II 7Y250PKliknij, aby powiększyćMaxtor MaXLine Plus II 7Y250PCzas dostępu zmierzony programem HDTach 2.61 okazał się przeciętny - z wynikiem 15,6 ms Max-torowi daleko do rekordzisty WD Raptora, jednak jest to wartość tylko nieznacznie poniżej standardu dla napędów 7200 obr./min. Pod względem średniego transferu podczas odczytu i zapisu MaXLine wypadł już znacznie lepiej, podobnie jak w testach programami Disk-Speed32 i PerformanceTest 4.0. Operację wykonywania makra w Photoshopie 7.0 ukończył z wysokim wynikiem zbliżonym do innych Maxtorów, zaś w teście PCMark2002 uzyskał rezultat najlepszy w historii.

MaXLine sprawował się trochę gorzej podczas testu wyszukiwania pliku, podobnie jak w kopiowaniu folderów między partycjami. Mimo to uzyskał ogólną ocenę wydajności tylko minimalnie niższą od Barracudy 7200.7 Plus 120 GB. Ocena końcowa plasuje Maxtora na 4. miejscu naszego rankingu.

Informacje:

ABC Data, tel. (22) 6760900

http://www.abcdata.pl

Cena 1250 zł