Soltek SL-PT880E-RL

Wydajna płyta w przystępnej cenie - czy to wystarcza, żeby podbić serca klientów?

Wydajna płyta w przystępnej cenie - czy to wystarcza, żeby podbić serca klientów?

Kliknij, aby powiększyćNa pierwszy rzut oka widać, że fajerwerków nie będzie. Nie ma szumnych nazw ani wielkich pudełek. Co zatem jest?

Płyta wykorzystuje stosunkowo nowy i bardzo przyzwoity chipset VIA PT880. Oznacza to, że zalicza się do linii produktów alternatywnych - główny nurt został w ostatnim roku zdominowany przez chipsety intelowskie. Znając wyniki innych płyt z chipsetem VIA, mogliśmy spodziewać się dość dobrych wyników w testach wydajności. Praktyka potwierdziła nasze przypuszczenia - płyta osiągnęła dobre rezultaty porównywalne do płyt z i865P. Zdobyła ocenę wydajności 8,8/10, identyczną jak np. testowana niedawno płyta AOpen ze wspomnianym chipsetem Intela. Żaden z testów nie wykazał wyraźnych słabości - dobrze spisuje się kontroler pamięci i kontroler dysków.

Zobacz również:

Nie wystarczyło na wszystko

Jakość wykonania odpowiada cenie płyty. Podstawka pod radiator procesora i mocujące ją zatrzaski są zrobione z plastiku przeciętnej jakości, zaś sama płyta jest delikatnie wybrzuszona pośrodku.

Wyposażenie płyty jest absolutnie typowe. Do dyspozycji mamy, oprócz interfejsu UltraATA/133, dwa gniazda Serial ATA. Jest też interfejs sieciowy i cztery złącza USB. Do zbudowania podstawowego komputera to wystarczy, ale np. cztery USB mogą nie wystarczyć przy rozbudowanej konfiguracji (przykładowo, modem ADSL, mysz, klawiatura i drukarka wyczerpują liczbę gniazd - a gdzie skaner, aparat cyfrowy lub czytnik kart pamięci itd.).

Powracając do pytania ze wstępu - czy taka kombinacja może okazać się zwycięska? Naszym zdaniem - raczej nie. Nie porywa wydajnością, wyposażeniem, a podobnej klasy model ECS jest o 150 zł tańszy.

Informacje Logos, tel. (91) 4330381

http://www.logos.pl

Cena 345 zł