Sony DVP-NS930V

Odtwarzacz DVD, ze świetną sekcją wideo, nadający sią do współpracy z wysokiej jakoąci telewizorami i projektorami.

Odtwarzacz DVD, ze świetną sekcją wideo, nadający sią do współpracy z wysokiej jakoąci telewizorami i projektorami.

Kliknij, aby powiększyćDVP-NS930V to topowy model Sony z oferty urządzeń QS, czyli jeszcze nie najwyższej, ale już średniej półki. Urządzenie jest wykonane bardzo starannie. Przód obudowy wykonano ze szczotkowanego aluminium, a stylistykę dopasowano do nowoczesnych wnętrz. Odtwarzacz wyposażono w niebywałą liczbę procesorów poprawiających jakość obrazu. I dlatego właśnie sekcja wideo jest najmocniejszą stroną tego modelu Sony.

Zobacz również:

Dobra jakość użytych materiałów. Wygodna obsługa. Brakuje tylko podświetlanych klawiszy.Kliknij, aby powiększyćDobra jakość użytych materiałów. Wygodna obsługa. Brakuje tylko podświetlanych klawiszy.Układ progresywnego skanowania działa zarówno z sygnałem PAL, jak i NTSC. 12-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy dysponuje bardzo dobrymi parametrami 12-bit./108 MHz. W obróbce obrazu wspiera go procesor Analog Devices odpowiadający za redukcję szumów i wygładzanie krawędzi. Ewentualne objawy kompresji zniwelujemy, uruchamiając filtr blokowy. To jednak nie koniec możliwości poprawiania obrazu, bowiem w menu ekranowym znajdziemy kilka predefiniowanych charakterystyk obrazu oraz całą gamę funkcji pozwalających na precyzyjne, samodzielne ustawienie jego parametrów. Obraz jest doskonały, o charakterze wybitnie kinowym. Przejścia tonalne są płynne i miękkie, zaskakuje duża głębia obrazu. Warto także zwrócić uwagę na doskonałą czerń i plastyczne barwy. Sekcja dźwiękowa w stosunku do tańszych modeli została wzbogacona w możliwość odtwarzania płyt SACD (dwu- i wielokanałowych). Podczas ich słuchania można odłączyć obwody wideo, co ma wpłynąć na poprawę brzmienia. Jednak po rezygnacji z wizji w trakcie odsłuchów istotnych różnic nie zarejestrowaliśmy. Brzmienie jest wyrównane i rzetelne, chociaż przy słuchaniu krążków CD wypada nieco technicznie i mało intrygująco. Dźwięk jest przekazywany bez większych emocji, starannie, lecz bez polotu. Umieszczenie w napędzie płyty SACD powoduje istotną zmianę. Przekaz staje się żywszy, scena lepiej wypełniona, a bas bardziej konturowy i dynamiczny. Najlepiej odtwarzacz Sony sprawdzi się jednak w wielokanałowych realizacjach kinowych, gdzie pozwala precyzyjnie lokalizować dźwięki w przestrzeni i tworzy spójną, szeroką scenę wciągającą widza w wir akcji.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 1999 zł

Dystrybutor Sony Poland http://www.sony.pl

Wymiary 43 x 7,7 x 25,7 cm

Waga 2,8 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, rozbudowana sekcja regulacji parametrów obrazu i dźwięku, zoom, progresywne skanowanie, SACD

Złącza kompozyt, S-Video, 2 Euroscart, wyjście cyfrowe elektryczne i optyczne, komponent, stereo RCA, analogowe 5.1

Dlaczego

Bardzo dobra jakość obrazu. Doskonale pracujące progresywne skanowanie, dobry partner do projektora. Brzmieniowo najlepiej wypada w kinie domowym.