3M H10

Pierwszy projektor 3M z panoramicznymi panelami LCD, którego obudowę zaprojektowali styliści Pininfarina.

Pierwszy projektor 3M z panoramicznymi panelami LCD, którego obudowę zaprojektowali styliści Pininfarina.

Kliknij, aby powiększyć3M miało w swojej ofercie projektory, które stosunkowo dobrze nadawały się do stosowania w kinie domowym. Pracowały cicho i zapewniały dobry jakościowo obraz. Nie były to jednak produkty przeznaczone dla wymagających kinomanów, którzy poszukują urządzeń wyświetlających obraz w kinowych proporcjach 16:9. H10 to pierwszy projektor 3M wyposażony w panoramiczne przetworniki obrazu. Panele te pozwalają także na uzyskanie współczynnika kontrastu o wiele wyższego niż oferują projektory biurowe. W przypadku omawianego projektora jest to 800:1, czyli wynik może nie oszałamiający, lecz w tej grupie cenowej całkiem przyzwoity. Stylistycznie projektor prezentuje się niezwykle ciekawie. Przypomina olbrzymią lornetkę. Można ulec złudzeniu, że wyposażono go w dwa obiektywy. W rzeczywistości optyka jest pojedyncza, a drugi "okular" zawiera układ chłodzący panele LCD pracujące z rozdzielczością WVGA.

Zobacz również:

Pilot - Mało atrakcyjny wygląd, ale umożliwia wygodne sterowanie projektorem. Brak podświetlania klawiszy.Kliknij, aby powiększyćPilot - Mało atrakcyjny wygląd, ale umożliwia wygodne sterowanie projektorem. Brak podświetlania klawiszy.Jeśli chodzi o głośność pracy, to 3M wywiązało się z zadania wyciszenia jednostki na medal. Szum wentylatorów jest bardzo cichy. Lampa projekcyjna, w zależności od trybu pracy, wytrzymuje 2000-3000 godz. Ta ostatnia wartość możliwa jest do uzyskania w trybie pracy ekonomicznej ze zmniejszoną jasnością do 560 ANSI lumenów. Ukłonem w stronę polskiego użytkownika jest całkowite spolszczenie bogatego w opcje menu. W nim znajdziemy m.in. możliwość uruchamiania progresywnego skanowania (wyraźnie poprawia stabilność, spójność i detaliczność obrazu), zaawansowaną regulację gamma oraz barw (temperatura, proporcje kolorów podstawowych), a także kilka trybów proporcji ekranu (w tym bardzo interesujące dla obrazu z komputera - 15:9 i 32:15). Panel gniazd przyłączeniowych obejmuje gniazdo komponentowe, VGA oraz S-Video i kompozyt. Taki zestaw powinien wystarczyć w prostszych systemach kina domowego. Kolory proponowane przez H10 są bardzo naturalne. Radzimy poświęcić jednak trochę czasu i precyzyjnie dostroić balans bieli. Fabryczne ustawienia dają biel przesuniętą w stronę zielonej barwy. Korzystając z dostępnych regulatorów, uzyskamy biel o neutralnym odcieniu.

Informacje

Typ projektor LCD 16:9

Cena 7300 zł

Dystrybutor 3M

http://www.3m.pl

Wymiary 32,9 x 10,7 x 24,3 cm

Waga 3,1 kg

Funkcje stopklatka, zoom, projekcja tylna, odwrócona, profile kolorów, wybór proporcji ekranu, korekta geometrii w pionie, progresywne skanowanie, tryb pracy ekonomicznej

Złącza S-Video, kompozytowe, VGA, komponent, control

Trwałość lampy do 3000 godz.

Kontrast 800:1

Głośność 28 dB

Główni rywale

Epson EMP-TW10 - 5999 zł

Solidnie wykonany projektor LCD, który może stanowić podstawę niedrogiego kina domowego.

Mitsubishi HC3 9760 zł

Dobra jakość obrazu, umiarkowana cena. Ubogi zestaw gniazd przyłączeniowych, nieco za głośna praca.