Diagnostyka płyt głównych

Narzędzia diagnostyczne pozwalające sprawdzić wydajność komputera.

Narzędzia diagnostyczne pozwalające sprawdzić wydajność komputera.

EVEREST Home Edition v1.51

Kliknij, aby powiększyćDzięki EVEREST Home Edition bez zaglądania do wnętrza komputera można zidentyfikować poszczególne podzespoły komputera czy uzyskać dokładne informacje na temat używanego systemu i jego konfiguracji. Zidentyfikowany sprzęt podzielony jest na czytelne grupy, dlatego poruszanie się po programie i odnalezienie potrzebnych informacji jest stosunkowo proste. Generator raportów pozwala na szybkie zapisanie potrzebnych informacji.

Informacje http://www.lavalys.com

PCMark 2004

Kliknij, aby powiększyćKompletne środowisko diagnostyczne pozwalające sprawdzić wydajność komputera, a po zarejestrowaniu - również najważniejszych jego podzespołów (procesor, pamięć, karta graficzna i twardy dysk). Po zakończonym teście mamy możliwość szczegółowego przejrzenia wyników, wyeksportowania ich do Worda czy Excela albo porównania po połączeniu się z internetową bazą danych (wersja zarejestrowana).

Zobacz również:

Informacje http://www.futuremark.com

SiSoftware Sandra Standard 2004.SP2b (9.133)

Kliknij, aby powiększyćKombajn diagnostyczny, będący połączeniem programu identyfikującego i testującego sprzęt oraz system operacyjny. Składa się z 58 modułów, podzielonych na kilka kategorii: informacyjne, testujące, listingi, diagnostyczne. Dodatkowo programy testujące za pomocą specjalnego kreatora (Burn-in Wizard) można wykorzystać do sprawdzenia stabilności pracy komputera.

Informacje http://www.sisoftware.net

Motherboard Monitor 5.3.7.0

Kliknij, aby powiększyćBezpłatny program, za pomocą którego możemy sprawdzić temperaturę newralgicznych podzespołów komputera. Śledzi również prędkość obrotową wentylatorów, napięcie i obciążenie procesora. Wszystkie informacje możemy zapisać w pliku (określając, w jakich odstępach czasu ma być dokonywany zapis), a informacje na przykład o temperaturze procesora - oglądać bezpośrednio w systemowym zasobniku.

Informacje http://mbm.livewiredev.com/