Need for Speed Underground

Poślizgiem do mety

Do Bayview trafiłeś za namową swojej siostry Samanthy. Kilka miesięcy temu miałeś przykry wypadek, który zakończył twoją dobrze rozwijającą się streetraceingową karierę. Za tym wszystkim stał jakiś koleś z tatuażem na ręku. Samantha wysłała cię do Bayview, abyś mógł się ponownie rozkręcić. Nowe miasto, nowi ludzie. Znów musisz udowodnić, że jesteś najlepszy. A kiedy to się stanie, pojawią się sponsorzy, którzy chętnie podpiszą z tobą stały kontrakt, abyś wychwalał ich produkty wśród streetraceingowej braci.

Przejazd przez tunel to duża dawka emocji. Jest wąsko, a z przeciwka potrafią wyskoczyć szaleńcyKliknij, aby powiększyćPrzejazd przez tunel to duża dawka emocji. Jest wąsko, a z przeciwka potrafią wyskoczyć szaleńcyJeżdżąc po mieście, masz na mapie zaznaczone punkty, gdzie odbywają się kolejne wyścigi. Niekiedy możesz znaleźć miejsca nieoznaczone, a wtedy wygrana jest wyżej premiowana.

Zobacz również:

Nowy Underground, oprócz dobrze znanych trybów, tj. Circuit, Sprint, Drift i Drag, został rozbudowany o trzy konkurencje. Street X jest brutalną walką o zwycięstwo na torze do driftingu. Tutaj nie liczą się efektowne poślizgi, tylko jak najszybsze zostawienie przeciwników z tyłu. U.R.L., czyli Ultimate Racing League, to zawody na zamkniętych torach przeznaczone tylko dla najlepszych zawodników. Trzecim, najciekawszym trybem, jest Outrun, czyli wyzwanie rzucone innemu kierowcy bezpośrednio na ulicy miasta. Najpierw musisz dogonić uciekającego oponenta, wyprzedzić go, a później jak najszybciej zgubić. Takie wyścigi po całej metropolii są bardzo emocjonujące i niekiedy trwają wiele minut. Duża ilość ulic i dróg zaowocowała bardzo urozmaiconymi trasami. Tego brakowało w jedynce, gdzie po przejechaniu kilkunastu odcinków było widać, że wciąż kręcisz się po tych samych fragmentach miasta.

Zrezygnowano z dobrego pomysłu z pierwszej części, gdzie przed wyścigiem wybierałeś poziom trudności.

To o tyle zła wiadomość, że generalnie gra jest łatwiejsza i nawet na najwyższym stopniu utrudnień nieraz zdarza mi się zostawiać wszystkich przeciwników daleko za sobą. Chłopaki tylko wąchają spaliny z mojej bryki. Zwycięstwo zbyt łatwo zdobyte nie cieszy.

Wyraźnie szybciej

Panienki dające sygnał do startu nie zawsze są ideałem urodyKliknij, aby powiększyćPanienki dające sygnał do startu nie zawsze są ideałem urodyGraficznie twórcy dopieścili najnowszą odsłonę Undergrounda, ale nie wprowadzili jakichś rewolucyjnych zmian. Auta, którymi się poruszasz, nadal wywołują szybsze bicie serca, a miasto z różnorodnością architektoniczną i rozbudowaną siecią dróg samo zaprasza na przejażdżkę.

Realizm niszczy jednak wspomniany wcześniej, tragiczny ruch uliczny, a także brak modelu zniszczeń. Auta mają tytanowe karoserie, ponieważ niestraszne im bliskie spotkania ze ścianami i barierami. Szkoda, bo wchodząc w zakręt, w ogóle nie przejmujesz się, ile masz na budziku. W najgorszym wypadku wyhamujesz na barierce.

Co ciekawe w nowym Undergroundzie udało się znaleźć złoty środek pomiędzy efektem rozmycia świateł przy dużych prędkościach, a czytelnością obrazu. Obraz jest wyraźniejszy i łatwiej się połapać co się dzieje na drodze. Podkręcono też wrażenie prędkości. Teraz jeszcze sugestywniej czuć, kiedy auto przekracza 200 km/h. W tle przygrywa plejada gwiazd: Snoop Doggy Dog, Helmet czy Mudvaine.

Ostra jazda aż do rana

Need for Speed: Underground 2 to godny następca poprzednika. Rozległe miasto, dużo samochodów do wyboru, jeszcze więcej elementów modyfikacyjnych... długo by wymieniać. Pewnie niedoróbki z jedynki pozostały, ale tak czy inaczej jazda jest przednia. Noc w pełni, a ty myślisz: jeszcze tylko jeden wyścig, jeszcze jeden rywal. Trzeba udowodnić, kto rządzi podziemiem.

Z ulicy na okładkę

Kiedy już wypasiesz swoją brykę, będziesz mógł ją zaprezentować na okładkach pism i filmów DVD. Jednak aby tego dokonać, należy wykonać karkołomny rajd przez całe miasto. Obok okładek auto eksponujesz na skomponowanych zdjęciach.

Tuning precyzyjny

NFS: Underground 2 umożliwia precyzyjne ustawianie parametrów przerobionych części. Na szczęście nie jest to zabawa obowiązkowa i bez pracochłonnego grzebania też będziesz w stanie wygrywać.