Antec Aria

Niewielka obudowa z mocnym zasilaczem idealnie nadaje się do cichego biurkowca.

Niewielka obudowa z mocnym zasilaczem idealnie nadaje się do cichego biurkowca.

Szkielet obudowy wykonano z aluminium, dzięki czemu zachowuje odpowiednią sztywność i lekkość. Przedni panel, wykonany z plastiku o wysokim połysku, dodatkowo wyposażono w czytnik kart pamięci (osiem formatów) i dwa wyprowadzone złącza USB, FireWire i audio.

Liczy się wnętrze

Kliknij, aby powiększyćChcąc się dostać do środka obudowy, wystarczy odkręcić jedną śrubkę i zdjąć górny panel (boczne się wysuwają). W środku znajdziesz akurat tyle miejsca, aby umieścić płytę główną w standardzie MicroATX. Przed włożeniem płyty głównej trzeba wyciągnąć ruszt mocujący napęd optyczny i twarde dyski (dla większej wygody możesz również wyciągnąć zasilacz, choć nie jest to konieczne). Niestety, z uwagi na niski profil obudowy nie można zastosować zbyt wysokiego zestawu chłodzącego procesor, bo uniemożliwiłoby to prawidłowe przymocowanie zasilacza.

Zobacz również:

Dzięki dołączanemu do obudowy zasilaczowi (300 W) nie musisz się martwić niedostatkiem mocy, nawet stosując najwydajniejszy procesor. Niestety, mogą być problemy z odpowiednim chłodzeniem, jeżeli zechcesz zastosować dodatkową wydajną kartę graficzną (niewiele pomaga dołączany do obudowy dodatkowy wentylator, montowany na tylnym śledziu). Z pewnością rozwiązaniem byłoby zamontowanie w panelu bocznym dodatkowego wentylatora i otworów wentylacyjnych, niestety producent nie przewiduje takiej możliwości. Przyznać należy jednak, że nie jest to obudowa opracowana do wydajnego komputera do gier, ale raczej wydajnej i cichej maszyny do pracy.

Informacje Tech 4U

tel. (22) 8235898

http://www.tech4u.pl

Cena 646 zł