Stwórz własną rodzinkę

Pokazujemy, jak wykorzystać możliwości programu Warsztat

Pokazujemy, jak wykorzystać możliwości programu Warsztat

Program Warsztat instaluje się wraz z grą i jest dostępny w menu Okolicy. Służy on do tworzenia własnych simów pojedynczo lub w grupach rodzinnych. By wprowadzić do gry swoje postacie, wybierz w menu Okolicy opcję Stwórz nową rodzinę. Kolejne etapy odbywają się w punktach i pozwalają na precyzyjny dobór wszystkich szczegółów wyglądu i osobowości nowego bohatera, jego rodzeństwa, współmałżonka i dzieci.

Etap 1

To tu rodzą się simy. Lustro bez przesady zasługuje na miano zaczarowanegoKliknij, aby powiększyćTo tu rodzą się simy. Lustro bez przesady zasługuje na miano zaczarowanegoPrzede wszystkim nadaj rodzinie nazwisko. Następnie kliknij na ikonę Stwórz sima. Dodaj dorosłą postać, ponieważ dzieci mogą pojawiać się jedynie wtedy, gdy w rodzinie są już osoby dorosłe zdolne się nimi zaopiekować. Jeśli wolisz, możesz stworzyć tylko jednego sima, by w trakcie gry dobrać mu partnera spośród istniejących już postaci, a potem sprawić, by w sposób naturalny urodziło im się potomstwo.

Zobacz również:

Nadaj simowi imię, wybierz jego płeć, określ dokładnie wiek i odcień skóry. Zdecyduj, czy sim będzie szczupły, czy tęgi. W ciągu życia typ sylwetki będzie się zmieniał: jeśli sim nie je zbyt dużo, a za to sporo ćwiczy - pozostanie chudy. W przeciwnym wypadku zacznie tyć.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, zdaj się na opcję losowego doboru cech lub wybierz jednego z simów oferowanych przez twórców gry.

Na koniec tego etapu możesz skorzystać z możliwości napisania biografii sima.

Etap 2

Niejeden oddałby wiele za możliwość zmiany sylwetki jednym kliknięciem. To dieta cudKliknij, aby powiększyćNiejeden oddałby wiele za możliwość zmiany sylwetki jednym kliknięciem. To dieta cudTu wybierasz tylko wygląd głowy, ale nie jest to decyzja wiążąca, bo i tak za chwilę będziesz mógł ją zmienić.

Etap 3

Na tym etapie szczegółowo dobierasz wygląd. Zaczynasz od koloru włosów i typu fryzury lub nakrycia głowy.

Jeżeli nie w pełni satysfakcjonuje cię wybrany wcześniej wzór głowy, możesz teraz zmienić grubość rysów, a następnie za pomocą suwaka zmienić poszczególne elementy twarzy. Chcesz mieć sima z długim nosem? Proszę bardzo! Wybierz opcję zmiany nosa i przesuń odpowiedni suwak do oporu. To samo dotyczy podbródka, czoła czy wielkości, kształtu i koloru oczu.

Etap 4

Wybrany wygląd głowy będziesz mógł zmodyfikowaćKliknij, aby powiększyćWybrany wygląd głowy będziesz mógł zmodyfikowaćTen etap obejmuje wybór dodatkowych elementów twarzy. Jeśli sim jest kobietą, dobierz makijaż, korzystając z pudru, eyelinera, cienia do powiek i szminki. Jeżeli to mężczyzna, zdecyduj, czy będzie nosił zarost i baki. Możesz także ozdobić swego sima karnawałowym makijażem, albo włożyć mu na nos wybrane okulary. Jest tu także opcja doboru brwi.

Etap 5

Czas na ubranka. Wybierasz pełny strój na co dzień, albo osobno dolną i górną część ubrania. Dostępne są rozmaite style i kolory. Zdecyduj także, wybierając kolejne opcje, co sim włoży na uroczystą okazję, jaką będzie nosił piżamę, bieliznę, kostium kąpielowy i dres do ćwiczeń. Jeśli pominiesz te drobiazgi, program losowo wyposaży postać w komplet ubrań.

Etap 6

Krótka wizyta u fryzjeraKliknij, aby powiększyćKrótka wizyta u fryzjeraTeraz decydujesz, czego sim będzie się obawiał i czego pragnął. Wybierasz jedną z pięciu dostępnych aspiracji życiowych. Stawiając na Pogoń za bogactwem sprawisz, że będzie marzył o wysokich zarobkach i bogatym ożenku. Pragnienie zdobywania wiedzy pociągnie go ku tak niecodziennym zjawiskom, jak UFO czy duchy; będzie też dążył do rozwijania umiejętności. Sim, dla którego najważniejsze jest Pragnienie stworzenia rodziny będzie najszczęśliwszy, zawierając małżeństwo i wychowując dzieci. Z kolei Pragnienie romansowania pociągnie sima ku przelotnym miłostkom, a Pragnienie popularności do zawierania licznych przyjaźni.

Zastanów się, jaki styl życia sima najbardziej ci odpowiada i którą aspirację chcesz pomóc mu osiągnąć. Sim, który realizuje swoje pragnienia, żyje długo i otrzymuje do wyboru wiele specjalnych nagród.

Aspirację dla nieletniego sima wybiera się dopiero wtedy, gdy osiągnie on wiek nastolatka.

Równie krótka wizyta u chirurga plastycznegoKliknij, aby powiększyćRównie krótka wizyta u chirurga plastycznegoCzas na osobowość. Masz wybór: albo zdecydować się na gotowy znak zodiaku, albo modyfikować wartość poszczególnych cech, odejmując i dodając niebieskie punkty. Wysoki poziom Schludności sprawi, że sim będzie bez upominania sprzątał po sobie. Otwartość i uprzejmość pomagają w kontaktach z innymi simami. Powaga daje konsekwencję i niechęć do psikusów. Bardzo ważna jest Aktywność; im wyższa, tym dłużej sim będzie mógł obywać się bez snu i więcej zdąży zdziałać w ciągu dnia.

Gdy nowa osoba nie wymaga już zmian i poprawek, kliknij na ikonę Akceptuj sima. Dopóki tego nie zrobisz, możesz cofać się do poprzednich etapów i ulepszać tworzoną postać do woli.

Etap końcowy

Cienie, szminki, błyszczki - mężczyźni poczują się tu trochę zagubieniKliknij, aby powiększyćCienie, szminki, błyszczki - mężczyźni poczują się tu trochę zagubieniZaakceptowany sim czeka na dołączenie pozostałych członków rodziny, bądź na wysłanie w świat, jeśli na starcie ma być samotny. Powyżej miniatury stworzonego sima widzisz puste okienko. Czeka ono na stworzenie kolejnego członka rodziny lub nawet kilku, jeśli taka twoja wola. Warto przy tym pamiętać, że simy mieszkające pod jednym dachem najlepiej dogadają się ze sobą, jeśli będą miały podobne poziomy cech, a w przypadku małżeństwa - te same aspiracje. Najwygodniej jest stworzyć parę, którą łączy Pragnienie stworzenia rodziny, bo zaręczyny, ślub i narodziny potomka usatysfakcjonują oboje.

Wybór kolorowej aspiracjiKliknij, aby powiększyćWybór kolorowej aspiracjiJeżeli zignorujesz ikonę Drzewa genealogicznego, dorośli simowie będą dla siebie tylko współlokatorami (w trakcie gry mogą zawrzeć związek małżeński). By od razu stali się małżeństwem lub rodzeństwem, wybierz Drzewo genealogiczne, a następnie przeciągnij portret wybranego sima na inny i określ łączącą simy relację.

Teraz pozostaje już tylko zatwierdzić stworzoną rodzinę. W menu Okolicy znajdziesz ją w koszu rodzin. By zaistniała w świecie simów, przeciągnij ją na wybraną parcelę: pustą (by po chwili wznieść dla niej dom) lub z gotowym budynkiem. Gdy rodzina się dorobi, można przenieść ją do lepszego domu, wykorzystując do tego celu gazetę lub komputer.

Jeśli w trakcie rozgrywki wygląd danego sima przestanie ci odpowiadać, możesz powrócić do programu Warsztat, stawiając sima przed lustrem i wybierając opcję Zmień wygląd. Dzięki temu sim zrobi sobie specjalny makijaż, czy zafunduje ekstrastrój na jedno przyjęcie, by potem powrócić do wcześniejszego wyglądu.

Na koniec pozostaje nam jedynie życzyć ci licznej gromadki pięknych i milutkich simów.