Kody i sztuczki

Simsy kryją w sobie wiele tajemnic, które potrafią odmienić całą rozgrywkę.

Simsy kryją w sobie wiele tajemnic, które potrafią odmienić całą rozgrywkę

Na pewno wielu z was zadaje sobie pytanie, czemu każdy sim startuje z takiego samego pułapu finansowego, czy też dlaczego nie może od początku wyglądać jak zombie w stroju królika. Wszak któryś z simów mógłby już na początku swojej kariery odziedziczyć spadek po wujku z sim-Ameryki, czy też od urodzenia mieć nieco ziemistą cerę. Są to oczywiste niedociągnięcia, które na szczęście daje się szybko naprawić, używając magicznych kodów i zmyślnych sztuczek.

Nowe funkcje aktywowane kodem mają w większości angielskie nazwy. Tłumacze się do nich nie dobraliKliknij, aby powiększyćNowe funkcje aktywowane kodem mają w większości angielskie nazwy. Tłumacze się do nich nie dobrali

Okno konsoli ukazuje się u góry ekranu. To w nim wpisujesz tajne kodyKliknij, aby powiększyćOkno konsoli ukazuje się u góry ekranu. To w nim wpisujesz tajne kody

Są doręczyciele uparci i tacy, którzy odchodzą już po drugim dzwonku. Każdego jednak da się wziąć na przetrzymanieKliknij, aby powiększyćSą doręczyciele uparci i tacy, którzy odchodzą już po drugim dzwonku. Każdego jednak da się wziąć na przetrzymanie

Kosmici są genialni, ale Ziemianin w Hełmie Mądrości wcinający mleko Homo Geniusz będzie mądrzejszy od zielonego ludzikaKliknij, aby powiększyćKosmici są genialni, ale Ziemianin w Hełmie Mądrości wcinający mleko Homo Geniusz będzie mądrzejszy od zielonego ludzika

Kod usuwający cenzurę ukazuje na ekranie nagą prawdę o simachKliknij, aby powiększyćKod usuwający cenzurę ukazuje na ekranie nagą prawdę o simach

Pokojówka zombie - w sam raz do snobistycznej rezydencjiKliknij, aby powiększyćPokojówka zombie - w sam raz do snobistycznej rezydencji

Przyjazny królik wygląda na zmęcznego. Chyba zdrowo daje w żyłęKliknij, aby powiększyćPrzyjazny królik wygląda na zmęcznego. Chyba zdrowo daje w żyłę

Śmierć na tronieKliknij, aby powiększyćŚmierć na tronie

Na kodach simy rosną szybkoKliknij, aby powiększyćNa kodach simy rosną szybko

Ten królik jest pijany!Kliknij, aby powiększyćTen królik jest pijany!

Większe oszustwa

W tabelce poniżej podajemy kilka najbardziej przydatnych kodów. Aby zyskać dostęp do jeszcze potężniejszych formuł, trzeba najpierw uaktywnić tzw. Tryb testowania oszustw. Aby to zrobić, przywołaj okno konsoli, wciskając klawisze [Ctrl]+ [Shift] + C i wpisz w nim hasło boolProp TestingCheatsEnabled true. Teraz zyskujesz dostęp do opcji, o których wcześniej można było co najwyżej pomarzyć. Przede wszystkim po wejściu do menu tworzenia sima wciśnij [Shift] + N, zanim zaczniesz go tworzyć. Dzięki temu uzyskasz dostęp do kilku nietypowych karnacji skóry (Obcy, Zombie czy Manekin), a także do wielu nowych ubrań.

Zobacz również:

Tryb testowania oszustw otwiera także wiele nowych opcji. By z nich skorzystać w trakcie zabawy, kliknij na simie lewym przyciskiem myszy, trzymając wciśnięty klawisz [Shift].

Nowe funkcje to np. zmiana ubrania, ustawienie poziomu aspiracji czy ustalanie urodzin.

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ THE SIMS 3 W ARTYKULE: MEGA ZAPOWIEDŹ THE SIMS 3!

Jeżeli sim pójdzie do innej rodziny, w prawym górnym rogu powinien wyświetlić się dziwny kod. Można wtedy w menu potrzeb dowolnie je podwyższać bądź obniżać. Aby to zrobić, należy kliknąć na odpowiednim pasku potrzeb i przesuwać go według upodobań. Podobnie można podwyższyć punkty umiejętności sima, choć na to jest jeszcze inna metoda. Aby ją zastosować, należy zapauzować grę, ale nie poprzez wejście do menu kupowania lub budowania. Po zapauzowaniu wybierz ikonę umiejętności, i pociągnij cechę na żądany poziom.

Nabywaj umiejętności bez tracenia pieniędzy!

Zamiast używać kodu umiejętności, szkolić możesz też za pomocą prostej sztuczki. Kup urządzenie, które umożliwia zdobywanie umiejętności, ćwicz na nim aż jej poziom wzrośnie, poczym sprzedaj sprzęt przed upływem 24 godzin od momentu kupna. W ten sposób otrzymasz pełen zwrot kosztów. Trening jest gratis!

Żonglowanie grafiką

Podane obok sztuczki pozwalają modyfikować opcje wyświetlania poszczególnych elementów. Można w ten sposób uzyskać ciekawe efekty. By uaktywnić kod, wciśnij klawisze [Ctrl] + [Shift] + C i w pojawiającym się oknie konsoli wpisz wybrany kod.

Szybka forsa

Zaprzyjaźnij się z bogatym simem (najlepiej kobietą), poczym poproś go, aby się wprowadził. Sim przyniesie ze sobą co najmniej 20 000 simoleonów, które zostaną dodane do twojego konta. Krótko po tym możesz wyprowadzić przybysza z domu. Forsa zostaje, a ty szukasz nowej ofiary.

Pomocnik budowlańca

Jeśli lubisz budować i konstruować, zapewne uznasz za przydatne kilka podanych obok kodów. By uaktywnić kod, wciśnij klawisze [Ctrl] + [Shift] + C i w oknie konsoli wpisz wybrany kod.

Nigdy nie płać rachunków!

Wpisz w oknie konsoli moveObjects on. Teraz za pomocą narzędzia dłoni podnieść, a następnie skasuj skrzynkę pocztową. Listonosz nie będzie miał gdzie zostawić rachunków, więc zabierze je ze sobą, a beztroski sim nie będzie musiał ich płacić.

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ THE SIMS 3 W ARTYKULE: MEGA ZAPOWIEDŹ THE SIMS 3!

Darmowe jedzenie

Zamów jedzenie i poczekaj na dostarczyciela. Kiedy przyjdzie, nie witaj go. Zajmij czymś simy, by nie mogły odebrać dostawy. Dostarczyciel zadzwoni kilkakrotnie, aż wreszcie zostawi zamówiony towar i odejdzie. Teraz zgarniasz jedzenie. Za darmo!

Niewidzialny sim

Wpisz w oknie konsoli kod StretchSkeleton i wpisz następującą liczbę: 100000000000000000000000000000000000.0. Sprawi to, że sim stanie się tak wysoki, że nie będzie go można dostrzec. Wyjście z gry deaktywuje kod.

Genialne dziecko

Jeżeli dziecko będzie nosiło Hełm Mądrości i jadło Pasteryzowane Mleko Mądrości Homo Geniusz, jego umiejętności będą rozwijały się czterokrotnie szybciej!

Drapacz chmur

Aby zlikwidować istniejący limit pięter i wybudować prawdziwy drapacz chmur, (możliwość wybudowania aż 225 pięter!) należy wpisać w oknie konsoli sethighestallowedlevel 255. Trzeba jednak uważać, ponieważ co wolniejsze komputery nie są wstanie wytrzymać zbyt dużej ilości pięter i potrafią się zawiesić.

Potrzeby niemowlaka

Aby mieć wgląd w potrzeby, pragnienia i obawy wybranego niemowlaka, wejdź do trybu kupowania i w oknie konsoli wpisz moveObjects on.

Następnie zaznacz interesujące cię dziecko poprzez kliknięcie na nim narzędziem dłoni. Bez odznaczania go wpisz w oknie konsoli moveObjects off i wejdź do trybu życia, naciskając klawisz F1. Teraz masz wgląd w potrzeby niemowlęcia, jego osobowość oraz związki z innymi simami. Pozostałe menu będą puste.

Nietypowe ujęcia

Dla tych, którzy lubią pobawić się opcjami graficznymi kilka efektów.

Aby ich użyć, należy najpierw w oknie konsoli napisać boolProp enablePostProcessing true, a potem wpisać jeden z podanych wyżej kodów.

Należy jednak pamiętać, by nie używać kodów modyfikujących wygląd ekranu, jeżeli twoja karta graficzna nie obsługuje pikselowych shaderów.

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ THE SIMS 3 W ARTYKULE: MEGA ZAPOWIEDŹ THE SIMS 3!

Własna muzyka w radiu

Skopiuj swoje własne pliki MP3 do katalogu Moje dokumenty\eagames\ thesims2\music\ [nazwa radiostacji]. Uruchom grę, wejdź do menu opcji i wybierz ustawienia dźwięku, a następnie opcje radia. Tam można wybierać, jakich piosenek chce się słuchać.

Własne programy telewizyjne

Skopiuj własny plik AVI do folderu Moje dokumenty\eagames\thesims2 \music\ [nazwa stacji telewizyjnej]. Film umieszczony w pliku AVI powinien mieć przy tym odpowiednie parametry. Jego rozdzielczość ma wynosić 128 x 128, a prędkość odświerzania nie więcej niż 15 fps.

Jak słuchać muzyki z gry

Można odtwarzać dużą część muzyki z gry jako pliki MP3. W tym celu należy wejść do katalogu tsdata\res\sound i skopiować pliki z rozszerzeniem .package do innego katalogu. Następnie trzeba zmienić ich nazwę, tak by miały rozszerzenie .MP3. Plik taki można odtwarzać jak zwykłe MP3.

Autołatka

Jeśli jesteś podłączony do Internetu, za pomocą kodu możesz uruchomić automatycznie sprawdzanie i w razie potrzeby pobieranie aktualizacji gry.

By uaktywnić funkcję wciśnij [Ctrl] + [Shift] + C i w oknie konsoli wpisz autoPatch on - by aktywować automatyczne pobieranie aktualizacji gry, lub autoPatch off - by funkcję tę dezaktywować.

Jak zmienić imię Simsa

Zmiana imienia nadanego Simowi nie jest możliwa bez użycia specjalnych kodów. Podane rozwiązanie przydaje się, jeśli popełnimy literówkę w imieniu, które chcieliśmy posiadać od samego początku.

Po pierwsze używamy kombinacji klawiszy Ctrl+Shift+B i wpisujemy kod boolProp tesTingCheatsenabled true. Następnie przytrzymujemy klawisz Shift i klikamy na dowolnego Sima, a z menu wybieramy opcję "Spawn" i "Tombstone of L and D". Pojawi się nagrobek. Zaznaczamy postać, której imię chcemy zmienić, klikamy na nagrobku i z menu wybieramy opcję "Rename Sim". Zostanie wyświetlony komunikat, że na świat przyszło nowe dziecko, jednak okaże się to kłamstwem. W wyświetlonym oknie wpisujemy jednak nowe imię naszego Sima, a po zatwierdzeniu zostanie ono zmienione.

Czas umyć okna

Okna w domu Twoich Simów stają się brudne? A może czas, aby Simowie zajęli się przyziemną czynnością mycia szyb? Żaden problem!

Jednocześnie naciśnij Ctrl+Shift+C, aby wyświetlić konsolę, a następnie wpisz boolProp tesTingCheatsenabled true. Po zaakceptowaniu klawiszem Enter, przytrzymaj Shift i kliknij na okno, które chcesz umyć. Z menu wybierz opcję "Wash". W ten prosty sposób okna w domu Twoich Simów już nigdy nie będą brudne.

Ubrania dla Simów

Brakuje czasu na zakupy? Nowe ubrania z pewnością uatrakcyjniają wygląd Simów i warto zwiększyć ich ilość, którą Simy mają do dyspozycji. Jak to zrobić?

Jednocześnie naciśnij Ctrl+Shift+C, aby wyświetlić konsolę, a następnie wpisz boolProp tesTingCheatsenabled true i zaakceptuj klawiszem Enter. Teraz przytrzymaj klawisz Shift i kliknij na Sima. Z wyświetlonego menu wybierz opcję "Plan Outfit". W ten sposób uzyskasz dostęp do domowego sklepu z ubraniami, gdzie każde ubranie kupisz za jedyne 94 simleony. W ten sposób nie musisz się nawet ruszać z domu, aby poszerzyć kolekcję odzieży - właśnie otrzymałeś domowy butik.

Poczuj się jak duch

Skorzystanie z tej porady wymaga posiadania urny lub grobu po zmarłym Simie. Ale dzięki temu uzyskamy możliwość latania. Koniec z nudnym i męczącym chodzeniem.

Jednocześnie naciśnij Ctrl+Shift+C, aby wyświetlić konsolę, a następnie wpisz boolProp tesTingCheatsenabled true. Po zaakceptowaniu klawiszem Enter, przytrzymaj przycisk Shift i kliknij na urnę lub grób. Z otwartego menu wybierz opcję "Debug", a później "Walk Like a Ghost". Po wykonaniu tej czynności Sim będzie latać jak duch. Jednak gdy unoszenie się nad ziemią stanie się nudny, wystarczy ponownie przytrzymać klawisz Shift, kliknąć na urnę lub grób i wybrać opcję "Mourn Debug".

Kody modyfikujące wygląd otoczenia

deleteAllCharacters usuwasz wszystkich simów! (użyj w widoku sąsiedztwa).

Vsync on zwiększasz efekty świetlne

Vsync off zmniejszasz efekty świetlne

temperate zmieniasz otoczenie z pustynnego na umiarkowane (użyj w widoku sąsiedztwa).

boolprop displayNeighborhoodRoads false pozbywasz się skał i wież

boolprop displayNeighborhoodRoads false pozbywasz się dróg

boolprop displayNeighborhoodFlora false usuwasz wszelką roślinność z sąsiedztwa

boolprop displayNeigborhoodWater false usuwasz wodę z sąsiedztwa

boolprop allObjectLightsOn true przedmioty będą teraz ciągle podświetlone

boolprop displayLookAtBoxes true widzisz, na co patrzy wybrany sim

Garść kodów

Poniżej podajemy najbardziej przydatne kody. Aby magiczne formuły zadziałały, w trakcie gry wciskasz na raz klawisze [Ctrl] + [Shift] + C. U góry ekranu wyświetla się okno konsoli, w którym wpisujesz wybrany kod i zatwierdzasz go, wciskając [Enter].

Przydatne kody

kaching dostajesz 1000 simoleonów

motherlode zdobywasz fortunę w postaci 50 000 simoleonów

help wyświetlasz listę większości kodów

aging off twój sim nie będzie się starzał

aging on twój sim ponownie zaczyna się starzeć

intprop censorgridsize 0 pozbywasz się cenzury w grze

intprop censorgridsize 8 przywracasz cenzurę w grze

twinzr2cute gwarantuje urodzenie się bliźniąt

expand powiększasz okno konsoli

exit zamykasz okno konsoli

changelotzoning dorm zmieniasz istniejącą już posesję w działkę pod akademik

stretchSkeleton X zmniejszasz lub powiększasz swojego sima. Zamiast X wstaw liczbę wskazującą skalę. Normalną wielkość ma sim przy X=1.0.

slowMotion X spowalniasz upływ czasu, przy czym X=0 to normalny upływ czasu, a X=8 maksymalne spowolnienie

intProp maxNumOfVisitingSims X zapraszasz na przyjęcie wskazaną liczbę gości (zamiast X wstaw liczbę gości jaka ma przyjść na twoją imprezę).

Uwaga!

Jeśli okno konsoli nie pojawia się, wciśnij najpierw [Ctrl][Shift][B], a dopiero później [Ctrl][Shift][C].

Kody ułatwiające budowanie

moveObjects w trybie budowania i kupowania swobodnie rozmieszczasz przedmioty, a za pomocą ikony ręki poruszasz dowolne przedmioty

boolprop lotInfoAdvencedMode true wyświetlasz informacje o działce

boolProp displayPaths true widzisz ścieżki, którymi poruszają się wybrani simowie

boolprop locktiles false możesz ustawiać płytki podłogowe poza posesją

boolprop constrainFloorElevation false możesz podnosić i opuszczać podłoże, nawet jeżeli znajdują się na nim przedmioty

boolprop showFloorGrid true włączasz siatkę w trybie budowy lub zakupów

boolprop showFloorGrid false wyłączasz siatkę w trybie budowy lub zakupów

boolprop ShowLotPackageFilename true widzisz nazwę pliku, w którym umieszczony jest dom

Kody zmieniające wygląd ekranu

FilmGrain [0.0-1.0] efekt ziarnistego obrazu

letterBox [0.0-0.4] efekt skrzynki pocztowej