Trak VDP-510VM

Niewielki, tani i efektowny odtwarzacz dvd, Niestety o nie najlepszych parametrach obrazu.

Niewielki, tani i efektowny odtwarzacz dvd, Niestety o nie najlepszych parametrach obrazu.

Kliknij, aby powiększyćTrak to kolejna marka elektroniki użytkowej, kojarzona głównie z przenośnymi odtwarzaczami MP3, którą na nasz rynek wprowadza Yamada. Do redakcyjnych testów trafił Trak VDP-510VM - tani, niewielki odtwarzacz DVD. Urządzenie stylistycznie jest interesujące - ma zgrabną i dobrze wykonaną obudowę. Przednia ścianka jest zaokrąglona przy górnej krawędzi, a dolny pas zajmuje lustrzany pasek tworzywa kryjący wyświetlacz. Niestety, po uruchomieniu odtwarzania rozbłyska on wieloma kolorami, co nie wszystkim przypadnie do gustu. Urządzenie ma tylko 22cm szerokości i 23cm głębokości i jak na tak tani model jest nieęle wyposażone. Ma m.in. wyjścia wideo komponentowe z progresywnym skanowaniem i Euroscart z RGB oraz dwa wyjścia cyfrowe audio (koncentryczne i optyczne). Trak VDP-510VM potrafi także odczytywać pliki JPEG i MP3, lecz nie oferuje odtwarzania DivX-ów.

Pilot niedopracowany, nieczytelny, wykonany z materiałów niskiej jakości.Kliknij, aby powiększyćPilot niedopracowany, nieczytelny, wykonany z materiałów niskiej jakości.Menu ekranowe urządzenia zostało w pełni przetłumaczone na język polski. Zainstalowany w odtwarzaczu układ wideo nie jest wysokiej jakości. Podobnie jak w przypadku modelu Easytouch, którego test publikujemy na poprzedniej stronie, przy jednoczesnym podłączeniu do wyjść wideo okablowania różnych standardów pojawiają się przebicia i wzajemne zakłócenia. Przy korzystaniu tylko z jednego rodzaju połączeń jest lepiej. Jakość obrazu jest przeciętna (słaby kontrast i dynamika kolorów) jednak ma dobrą ostrość, a barwy nie są przejaskrawione. Parametry obrazu można regulować (kontrast, barwa, nasycenie, jasność). Jakość dźwięku oferowanego przez urządzenie również jest na poprawnym poziomie.

Zobacz również:

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 169 zł

Dystrybutor Umax Polska http://www.umax-polska.pl

Wymiary 22 x 4,8 x 23 cm

Waga 2,5 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, progresywne skanowanie, regulacje obrazu i dźwięku

Złącza kompozyt, S-Video, komponentowe, Euroscart (z RGB), wyjścia cyfrowe optyczne i elektryczne

Główni rywale

Wiwa HD238 229 zł

Dobra obsługa plików DivX (ale bez kodowania QPEL i GMC) i napisów .txt. Dobry zestaw funkcji. Obraz i dźwięk na poprawnym poziomie.

Manta 002 Basic 179 zł

Zadowalająca jakość obrazu na wyjściu Euroscart, słabe progresywne skanowanie.

Dlaczego

Atrakcyjny wygląd i małe wymiary. Przeciętna jakość obrazu, poprawna dźwięku.