Najlepsze gadżety dla każdego miłośnika komputerów

Nadchodzą Święta. Chyba każdy z nas lubi dawać innym prezenty, a jeszcze bardziej dostawać je od innych. Jak jednak uniknąć banalnych podarunków gwiazdkowych, takich jak ciepłe szaliki, rękawice czy nudne książki? Wystarczy podsunąć Mikołajowi naszą listę gadżetów dla miłośników komputerów.

Nadchodzą Święta. Chyba każdy z nas lubi dawać innym prezenty, a jeszcze bardziej dostawać je od innych. Jak jednak uniknąć banalnych podarunków gwiazdkowych, takich jak ciepłe szaliki, rękawice czy nudne książki? Wystarczy podsunąć Mikołajowi naszą listę gadżetów dla miłośników komputerów.

Głośnik na wynos

Kliknij, aby powiększyćTelefon komórkowy stał się codziennością w życiu każdego z nas. Zastanawiać jedynie może, dlaczego tylko niektóre modele komórek są wyposażone w głośnik? A jeżeli nawet jest on dostępny, dlaczego zapewnia niską jakość dźwięku?

Zobacz również:

Rozwiązaniem tych problemów może być Jabra SP500 - ten przenośny głośnik Bluetooth zapewnia wysoką jakość dźwięku, czas rozmowy do 20 godzin i czas oczekiwania do 480 godzin. Obrotowy mikrofon sprawia, że również rozmówca dobrze nas słyszy, a wbudowany układ DSP dostosowuje głośność w celu zredukowania zewnętrznych zakłóceń. Głośnik można nawet zamontować w samochodzie.

Cena: około 400 zł

Kontakt: http://www.jabra.com

Podłącz wszystko

Kliknij, aby powiększyćJednym z największych problemów związanych z użyciem laptopa jako jedynego komputera jest brak wystarczającej liczby portów. Jeżeli do komputera przenośnego chcemy podłączyć wiele urządzeń, możemy użyć niewielkiego pudełka firmy Kensington o nazwie PocketHub Media Center. Urządzenie to zostało wyposażone w złącza umożliwiające odczyt 15 różnych kart pamięci, a trzy porty USB 2.0 pozwolą podłączyć klawiaturę, mysz lub aparat fotograficzny. Wszystkie porty zmieściły się w małej, przenośnej obudowie o metalicznym połysku.

Cena: 50 USD

Kontakt: http://www.kensington.com

Szybka kopia zapasowa

Kliknij, aby powiększyćCzęsto podróżujące osoby wymagają urządzenia, które umożliwia przenoszenie plików między komputerami i tworzenie kopii ważnych danych. Do tego celu można wykorzystać przenośny dysk twardy firmy Targus o pojemności 40 GB. Dzięki niewielkim wymiarom (7,5 cm szerokości i długości oraz 1,7 cm grubości) dysk zmieści się w każdej torbie podróżnej. Dzięki portowi USB 2.0 możliwe jest podłączenie go do prawie każdego komputera, dzięki czemu nigdy nie trzeba już będzie obawiać się utraty cennych informacji.

Cena: 250 USD

Kontakt: http://www.targus.com

Włącz zbliżenie

Kliknij, aby powiększyćMogłoby się wydawać, że kolejny gadżet jest przeznaczony tylko dla starszych dzieci, ale z pewnością skorzystają z niego także dorośli. Jest to cyfrowy mikroskop QX5, który można podłączyć do komputera. Aby zobaczyć powiększoną kroplę wody, nie trzeba wpatrywać się w okular, ale wyświetlić obraz na monitorze komputerowym. Mikroskop zapewnia powiększenie 10x, 60x i 200x, możliwość nagrywania filmów oraz podstawowe narzędzia do manipulacji obrazem, dzięki czemu będzie doskonałą zabawką na długie zimowe dni.

Cena: 80 USD

Kontakt: http://www.playdigitalblue.com

Hybrydowe zasilanie

Kliknij, aby powiększyćOsoby korzystające z komputera przenośnego w miejscach, w których trudno znaleźć właściwe gniazdo elektryczne (na przykład w samolocie lub pociągu) z pewnością docenią zasilacz firny Kensington Thin & Light o mocy 70 W. Zastępuje on zasilacz PowerBooka i pozwala na podłączenie zasilania z dowolnego typu źródła prądu w samochodzie lub samolocie. Oczywiście możliwe jest także użycie zwykłego ściennego gniazda elektronicznego. Zasilacz Kensingtona jest cieńszy i lżejszy (choć trochę dłuższy) niż oryginalne urządzenie Apple'a, dzięki czemu łatwiej mieści się w torbie. W zestawie są dostępne końcówki umożliwiające podłączenie dowolnego PowerBooka, iBooka lub iPoda. Można dokupić również końcówki do innych typów komputerów przenośnych, a także specjalną przystawkę umożliwiającą jednoczesne ładowanie laptopa i telefonu komórkowego.

Cena: 120 USD

Kontakt: http://www.kensington.com

Oszczędzaj dłonie

Kliknij, aby powiększyćDla osób, które zwracają uwagę na ergonomię, jest przeznaczone urządzenie RollerMouse firmy Contour Designs. Jest to specjalna podkładka pod klawiaturę, wyposażona we wbudowaną rolkę zastępującą mysz. Przekręcenie rolki powoduje ruch kursora w górę i w dół. Przesunięcie rolki w wybraną stronę przesuwa kursor w lewo i w prawo. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba stale przekładać rąk z klawiatury na mysz i odwrotnie. Urządzenie to jest jednocześnie łatwiejsze w użyciu niż trackpad w komputerach przenośnych.

Cena: 200 USD

Kontakt: http://www.contourdesigns.com

Zwiększ siłę rażenia

Kliknij, aby powiększyćKarty wideo stosowane w komputerach Macintosh stają się coraz potężniejsze, ale jeśli jest jeszcze potrzebna lepsza obsługa grafiki trójwymiarowej (szczególnie w nowych grach), należy poszukać innego rozwiązania. Karta ATI Radeon X800 XT Mac Edition została zaprojektowana specjalnie dla Power Maca G5 i wyposażono ją w podwójne złącze DVI i złącze ADV, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne użycie 30-calowego monitora Apple Cinema HD Display i starszego monitora Cinema HD Display o przekątnej 23 cali.

Cena: 400 USD

Kontakt: http://www.ati.com

Powiew świeżego powietrza

Kliknij, aby powiększyćJedną z największych wad pracy w nowoczesnych biurach nie jest wcale sztuczne oświetlenie lub lurowata kawa. Znacznie gorsze jest zatęchłe powietrze, które nie porusza się. Na szczęście użycie specjalnego wentylatora MiniMax Tower Fan przyniesie ulgę naszym płucom. Urządzenie jest wystarczająco małe, aby zmieściło się na biurku, ale ma wystarczającą moc, by poruszyć nieruchome powietrze.

Niestety, brakuje tylko funkcji odświeżacza. Jest to z nawiązką rekompensowane przez jego wygląd w czasie pracy.

Cena: 50 USD

Kontakt: http://www.brookstone.com

Ośmiornica pod napięciem

Kliknij, aby powiększyćKażdego dnia korzystamy z coraz to nowych urządzeń elektronicznych - komputerów, monitorów, skanerów, drukarek itd. Co jednak zrobić, jeśli w pobliżu biurka mamy tylko dwa gniazda elektryczne? Użycie zwykłego rozgałęziacza nie jest sportowym rozwiązaniem dla każdego prawdziwego miłośnika komputerów. Na szczęście na rynku pojawił się rozgałęziacz Outlet Multiplier firmy PowerSquid, który umożliwia podłączenie pięciu zasilaczy do pojedynczego gniazda. Możliwe jest nawet przymocowanie go do biurka, dzięki czemu każda wtyczka będzie zawsze pod ręką.

Cena: 15 USD

Kontakt: http://www.thinkgeek.com

Dodaj gazu

Kliknij, aby powiększyćJeszcze do niedawna posiadacze Macintoshy nie mogli grać w żadne porządne wyścigi samochodowe. Na szczęście sytuacja zmieniła się wraz z pojawieniem się popularnej gry Colin McRae Rally 2005. Możliwe jest wzięcie udziału w ponad 300 etapach wyścigów w dziewięciu krajach. Do dyspozycji mamy więcej niż 30 samochodów z napędem na 2 i 4 koła - od Mitsubishi, poprzez Toyotę, po Volkswagena i Peugeota.

Cena: 22 USD

Kontakt: http://www.feralinteractive.com