Onkyo TX-SR803E

Nieźle wyposażony amplituner 7.1 stworzony z myślą o użytkownikach chcących nagłośnić spore pomieszczenie.

Nieźle wyposażony amplituner 7.1 stworzony z myślą o użytkownikach chcących nagłośnić spore pomieszczenie.

Onkyo TX-SR803EKliknij, aby powiększyćOnkyo TX-SR803EGdy w KD 2/2006 publikowaliśmy testy amplitunerów przeznaczonych dla użytkowników szukających dobrze wyposażonego sprzętu oferującego potężne brzmienie, nie było wśród nich Onkyo TX-SR803E. A to dlatego, że model ten nie był jeszcze w Polsce dostępny. Teraz możemy to uzupełnić. Nowe urządzenie Onkyo ma 7 końcówek o mocy 140 W na każdy kanał (przy 6 omach), co pozwala nagłośnić nawet pomieszczenia o powierzchni 40-50 m<sup>2</sup>. Amplituner dysponuje pełną gamą dekoderów dźwięku przestrzennego z najnowszym DPL IIx włącznie. Posiada także logo THX Select2, ponieważ zainstalowano w nim układ THX Surround EX, pozwalający na uruchamianie trybów zgodnych z założeniami inżynierów dźwięku z laboratoriów Lucasfilm. Solidnie wyglądający TX-SR803E został wyposażony w 3-cyfrowe złącza HDMI standardu 1.1 (można nimi przesyłać zarówno obraz, jak i wielokanałowy sygnał audio), ale nie ma skalera rozdzielczości obrazu - tak więc nie można go wykorzystać do poprawienia detaliczności obrazów wyświetlanych np. ze standardowego odtwarzacza DVD.

Zobacz również:

Bardzo dobra konstrukcja. Pozwala sterować także innymi urządzeniami.Kliknij, aby powiększyćBardzo dobra konstrukcja. Pozwala sterować także innymi urządzeniami.Możliwa jest za to konwersja i poprawienie jakości sygnału doprowadzonego złączem kompozyt lub S-Video na wyjściu komponentowym. Aby w procesie tym nie dochodziło do rozsynchronizowania obrazu z dźwiękiem, w modelu Onkyo zastosowano dobrze działający układ Time Base Corrector. Amplituner posiada również automatyczny system kalibracji kolumn, który niestety podczas testów nie pracował poprawnie. Część kolumn nie była w ogóle wykrywana i w efekcie musieliśmy przejść do manualnej konfiguracji. TX-SR803E oferuje specyficzne brzmienie, potężne i dojrzałe, ale miękkie. Ma ono doskonałą równowagę tonalną - z silną podstawą basową i czystymi górnymi zakresami. W nagraniach wielokanałowych urządzenie kreuje obszerną i uporządkowaną scenę dźwiękową.

Dlaczego

Dobre brzmienie i jakość wykonania. Brakuje skalera wideo.

Potencjalni rywale

Denon AVR-3806 4995 zł

Potężna moc, nowoczesne procesory audio i wideo (ale bez skalera rozdzielczości), wygodny system autokalibracji.

Pioneer VSX-AX4AVi 5800 zł

Dobre wyposażenie, wysoka jakość wykonania i efektowne, czyste brzmienie. Brak skalera wideo.

Informacje

Typ amplituner 7.1

Cena 5599 zł

Dystrybutor EIC http://www.eic.pl

Wymiary 43,5 x 17,5 x 43 cm

Waga: 13,5 kg

Funkcje DPL IIx, DD EX, DTS ES, DTS NEO:6, DTS 24/96, 32-bitowy procesor DSP z kilkunastoma programami, kompresja dynamiki, tuner radiowy z RDS, Cinema-Filter, timer, przyciemnianie wyświetlacza, multiroom, automatyczna kalibracja, konwersja sygnału wideo kompozyt/S-Video do komponentowego, tryby THX Select2.

Złącza wejście audio 7.1, 7 wejść cyfrowych audio (5 optycznych i 2 koncentryczne), 7 wejść i 3 wyjścia liniowe audio, 5 wejść i 3 wyjścia S-Video i kompozyt, 3 wejścia i wyjście komponentowe, 2 wejścia i 1 wyjście HDMI (1.1), 8-kanałowe wejście pre-out do podłączenia dodatkowych końcówek mocy, RS232, wyjście liniowe drugiej strefy, wejście i wyjście czujnika podczerwieni, 12V trigger.