Samsung Electronics SCX-4300

Jedną z mniej znanych cech naszej procedury testu jest używanie tych samych kartek do tych kilku prób, w których oceniamy szybkość drukowania. W ten sposób badamy zachowanie się transportu papieru na gorących i zwykle nieco zwiniętych kartkach a nie tylko na ciepłych i prostych.

Jedną z mniej znanych cech naszej procedury testu jest używanie tych samych kartek do tych kilku prób, w których oceniamy szybkość drukowania. W ten sposób badamy zachowanie się transportu papieru na gorących i zwykle nieco zwiniętych kartkach a nie tylko na ciepłych i prostych.

Informacje: http://www.samsung.pl

Dwukrotne drukowanie z ręcznym obracaniem kartki jest często składnikiem procedury tzw. „programowego dupleksu”. Wpierw drukują się strony nieparzyste, następnie zadrukowany stos wraca do podajnika i na rewersach uzupełniana jest reszta. Jeśli w trakcie tej operacji zatnie się papier, cała skomplikowana synchronizacja stron ulega rozregulowaniu i co najmniej część pracy ląduje w koszu. Jak się łatwo domyślić piszemy o tym ponieważ podajnik w SCX-4300 z używanymi kartkami nie radził sobie najlepiej. Pięć, sześć stron bez zacięcia to były najlepsze wyniki. Za to z nowymi kartkami radził sobie bezbłędnie. Jednym słowem podajnik papieru solidny ma tylko wygląd.

Zobacz również:

Poza tą jedną innych wpadek nie udało nam się zarejestrować. Jakość druku jest na przyzwoitym poziomie, bardzo dobrze odwzorowane są czarne szczegóły, gorzej z szarościami. Z większymi obiektami nie jest tak źle, a z tekstem i makroskopową grafiką – wręcz bardzo dobrze. W sumie pod względem jakości bardzo tani SCX utrzymał miejsce w czołówce. Tempo druku także nie jest najgorsze, 15 stron na minutę wobec deklarowanych 18 to niezły wynik. Gorzej z ekonomią. W efekcie odchudzenia części dolnej zmniejszyły się pojemniki na toner i przez to koszt strony przeciwnie - wzrósł do 9,5 grosza. Jedną z najlepszych ocen za opłacalność kombajn zawdzięcza raczej niskiej cenie aniżeli taniemu drukowaniu.

Do bardzo przyzwoitej drukarki dołączono wyjątkowo marny skaner. Szumi, przekłamuje kolory i pomimo sterownika wyposażonego z wiele funkcji w zasadzie nadaje się tylko do skanowania tekstu, który bardzo sprawnie rozpoznaje wbudowany ReadIRIS. O biurowym przeznaczeniu świadczy także wbudowany automatyczny podajnik kartek.

parametry:

Druk tekstu 14,3str./min.

Druk mieszany 14,6str./min.

Jakość druku tekstowego 9

Jakość cieniowania 6,2

Jakość szczegółów 8,8

Skanowanie w 300 dpi 2,7str./min.

Jakość skanowania 1,3

Technologia druku: Laser

Rozdzielczość 600x600 dpi

Porty: USB 2.0

Skaner: CIS, 600x2400 dpi

oceny:

Możliwości 5,2

Ergonomia 6

Wynik testu 6,5

Opłacalność 8,9

Ocena końcowa 6

Zalety

  • najniższa cena
  • dobra jakość druku
  • przyzwoite tempo

Wady

  • słaby skaner
  • niedopracowany podajnik
  • niewielkie pojemniki na toner