Acer zamierza być liderem na rynku netbooków

Przedstawiciele firmy Acer, trzeciego największego dostawcy komputerów personalnych na świecie, zapowiedzieli na konferencji w Tajwanie, że mają zamiar ciężko pracować, aby ich spółka zajęła pozycję czołowego producenta netbooków.
Według informacji podanych przez J.T. Wanga z Acera wynika, że firma sprzedała w 2008 roku około 5 milionów netbooków. Spółka dalej zamierza konsekwentnie dążyć do wzrostu sprzedaży. Władze Acer liczą, że miano największego dostawcy mini-komputerów przypadnie tej spółce już w 2011 roku - szybciej, niż przewidywano wcześniej.

Warto dodać, że firma ma w ofercie urządzenia wysokiej jakości i - co ważne - w konkurencyjnej cenie. Właśnie ten fakt może doprowadzić Acera do celu. Firma zaprezentowała ostatnio całkiem udany mały komputer - Acer Aspire One, który zebrał już bardzo pozytywne opinie.

Zobacz Ranking produktów PC World.pl - netbooki
Oryginalny tekst został opublikowany na www.idg.pl
Ocena:
Twoja ocena:

Komentarze (5)

~Gość

09-02-2009 22:44

do Acera nie mam nic, poza tym ze jedyny serwis w europie to Brno. gdyby serwis znajdowal się nawet w bieszczadach, każdemu klientowi polecałbym acera. rewelacyjna konfiguracja w dobrej cenie. nie ma co się czepiać, bo dopiero przy awarii jest problem - ale od czego jest rękojmia :)

ss

08-02-2009 16:04

Lepszy touchpad, otwierany slot na pamiec, 3G, Express Card, E-Sata, cena do gory o 50 % z mozliwoscia instalacji kazdego systemu Win/Lin/Mac w trzech wersjach Eco, Basic, Trainer w 4 kolorach. Widze potencjal. Asus sorry klawisze sa za małe Europa i Ameryka to nie Azja tamtejszy rynek ma male raczki.

Foxas

08-02-2009 10:26

"zapowiedzie na konferencji w Tajwanie" co to znaczy ? Największy nie znaczy najlepszy.

nordus

07-02-2009 16:48

Czy Szanowny Redaktor aby na pewno wie jakim kompterem jest wspomniany przez siebie mini-komputer?

przos

07-02-2009 16:14

Niewątpliwie Acer bardzo się wypromował w ostatnich latach. Ciągle jednak jest z tyłu za Asustekiem. Nie bardzo wyczuwa trędy rynkowe ? Wprowadził 8,9" netbooki jak już było wiadomo, że to niewypał.

Polecane

PC World z prezentem!

Tak, zamawiam 12 wydań PC World po 14,09 zł każde (zamiast 19,90 zł) od numeru 6/2012.
Dodatkowo program Panda Antyvirus Pro 2012,
chroniący aż 3 komputery, dostanę za darmo.

PC World 6/2012
Nowy numer PC World 6/2011
Razem: 169


  • Z darmową wysyłką
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

Pobierz bezpłatnego e-booka

20 lat polskiej sieci
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Jeśli chcesz otrzymać darmowego e-booka, wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci go natychmiast!
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »