Windows 7 - programy, które warto zainstalować od razu po starcie systemu

Windows 7 wolny jest od wielu wad swojego poprzednika. Nadal jednak warto po pobraniu wszelkich aktualizacji rozejrzeć się za dodatkowymi programami, które ułatwią i usprawnią korzystanie z systemu. Wciąż sam "goły" system nie pozwoli nam na wygodne wykonanie wielu zadań takich jak, nagrywanie płyt, sprawna obsługa multimediów czy bezpieczne surfowanie w Internecie. Przygotowaliśmy zestaw aplikacji, które wystarczą do wszystkich typowych zadań i na pewno będą działać poprawnie z siódemką.

Podobnie, jak wielu użytkowników, także my borykamy się czasem z problemem "czystego" systemu. Zainstalowałeś Windows 7 i dosłownie nie wiesz, w co włożyć ręce. Przyzwyczajony do starego, znanego jeszcze z Windows XP zestawu aplikacji zastanawiasz się, czy wszystkie ulubione programy będą działać w nowym systemie? Niestety, wciąż wiele z nich działa poprawnie jedynie w starszych edycjach okienek.

Przedstawiamy zestaw programów, które naszym zdaniem powinieneś zainstalować tuż po uruchomieniu komputera z nową instalacją systemu operacyjnego. Wszystkie przygotowane zostały także z myślą o Windows 7, bez problemu działają więc w tym systemie. Łączy je także jeszcze jedna cecha - możesz z nich korzystać za darmo. Co prawda producenci części programów udostępniają jedynie ograniczoną czasowo wersję testową. W takim wypadku zaproponujemy darmową alternatywę.

Zobacz również:

Bezpieczeństwo

Norton IS to świetny pakiet, w wersji 2010 pozbawioy nimal wszystkich wad swoich poprzednikówKliknij, aby powiększyćNorton IS to świetny pakiet, w wersji 2010 pozbawioy nimal wszystkich wad swoich poprzednikówWindows 7 posiada wbudowanego firewalla, Microsoft udostępnia także darmowe oprogramowanie do zwalczania szkodliwych aplikacji jednak w dobie panoszących się w Internecie zagrożeń takie zabezpieczenie może okazać się niewystarczające. Zamiast ufać domyślnym ustawieniem warto pobrać dodatkowe oprogramowanie tuż nowej instalacji systemu. Świetnie sprawdzi się tu na przykład pakiet stworzony przez Symantec.

Norton Internet Security 2010 zawiera m. in. jeden z najlepszych na rynku programów antywirusowych i solidny firewall. Edycja 2010 nie sprawia też takich problemów w zakresie szybkości działania i obciążenia zasobów komputera, jak poprzednie wersje pakietu. Dodatkowo chroni także przed spyware'm, posiada wbudowaną ochronę antyphishingową i mechanizm oceniania bezpieczeństwa odwiedzanych stron internetowych. W najnowszej wersji zastosowano także nową technologię Quorum, opartą o analizę reputacji plików, co znacznie przyspiesza proces skanowania i, przynajmniej teoretycznie, zmniejsza liczbę tzw. false positives.

Norton IS 2010 możesz testować za darmo przez 30 dni. Jako darmową alternatywę wykorzystać możesz np. AVG Anti-Virus Free Edition, który nie posiada tylu opcji, ale całkiem porządnie chroni komputer.

Przeglądarka

PCWorld w FirefoksieKliknij, aby powiększyćPCWorld w Firefoksie Choć dołączony do systemu Internet Explorer może ci wystarczyć do przeglądania stron - warto rozejrzeć się za alternatywną przeglądarką. My polecamy Firefoksa, szybką i bezpieczną aplikację bez problemu działającą w Windows 7, którą na dodatek bez problemu rozbudujesz dzięki setkom wtyczek dostępnych na stronie producenta. Ostatnia stabilna wersja to Firefox 3.5.5, do pobrania dostępna jest też testowa edycja 3.6 oferująca lepsze wsparcie technologii CSS, DOM, HTML5 czy JavaScript.
Inne darmowe przeglądarki które można polecić z czystym sumieniem to Opera czy Safari, również nie sprawiające żadnych problemów w najnowszym systemie Microsoftu.

Multimedia

Choć Windows Media Player 11 powinien obsłużyć większość posiadanych przez ciebie plików - w tym te zakodowane za pomocą kodeków DivX i Xvid, dla pewności zainstaluj jeden z dostępnych pakietów kodeków - np. Win7Codecs stworzony przez twórcę popularnego pakietu Windows Vista Codec Pack, czy zestaw K-Lite, również zawierający wszelkie kodeki i pozwalający na odtworzenie praktycznie każdego filmu czy pliku audio.

AllPlayer - na zrzucie kadr z serialu MetalocalypseKliknij, aby powiększyćAllPlayer - na zrzucie kadr z serialu Metalocalypse Jeśli oglądasz dużo filmów pobierz także doskonały polski odtwarzacz AllPlayer, znacznie wygodniejszy i szybszy, niż WMP 11. W AllPlayerze uruchomisz każdy film, także z DVD czy podłączonej kamery internetowej lub DV. Łatwo wyświetlisz napisy, które zostaną automatycznie zsynchronizowane z filmem. Program pozwala też na dołączenie napisów do pliku AVI oraz oferuje funkcje ich inteligentnego wyświetlania, analizując długość napisu i dostosowując czas jego wyświetlania.

Do obsługi plików audio wygodniej, niż w WMP 11, polecamy AIMP - darmową alternatywę dla popularnego WinAmpa. Aplikacja posiada podstawowe funkcje związane z komponowaniem i edycją list odtwarzania, edytowania metadanych oraz kopiowania płyt CD-Audio na dysk komputera. Fani efektów wizualnych mogą zamieniać wyświetlacz alfanumeryczny na inne wizualizacje dźwięków, które mają charakter wyłącznie ozdobny. Program pozwala słuchać także stacji radiowych oraz zapisywać audycje w formacie MP3 lub WAV. Wygodne skróty klawiaturowe, polski interfejs, biblioteka multimediów sprawiają, że jest to całkiem wydajny kombajn muzyczny. Dodatkowo możesz skorzystać z ripera lub konwertera muzyki.

GIMP - uniwersalny program do obróbki grafiki rastrowejKliknij, aby powiększyćGIMP - uniwersalny program do obróbki grafiki rastrowej Wśród darmowych programów graficznych także mamy dwóch murowanych kandydatów. Jeśli potrzebujesz potężnego narzędzia do edycji zdjęć - świetnie sprawdzi się nowy GIMP, pozwalający skorzystać z wielu funkcji znanych z dużych, płatnych programów takich jak Adobe Photoshop. Mniej potężnym narzędziem, wystarczającym jednak do wielu prostych zadań, oferującym pracę na warstwach (czego nie potrafi dołączany do systemu Paint) jest darmowy Paint.NET, działający poprawnie w Windows 7 i dostępny również z polskim interfejsem.

113 komentarze

Dodaj swój

~unohQDqKw

15-10-2012 06:43

Herobrine istniaĹ? ale zostaĹ? usuniÄ?ty a to Ĺźe nie byĹ?o go w tartsukech to nie znaczy Ĺźr go nie ma bo jego tekstura pochodziĹ?a od tekstury gracza tylko byĹ? dodany plik ktf3ry dodawaĹ? biaĹ?e plamy teksturze gracza w odpowiednich miejscach a jego Ĺ?lady typu rozwalone drzewa itp. pochodziĹ? od pliku dziÄ?ki ktf3remu kopiowaĹ? kilka zachowaĹ? gracza a nastÄ?pnie je odtwarzaĹ?.

~kWscKzKWMNjK

15-10-2012 06:31

Podzielam Twoje argumenty i poraepim apel.Powtarzam to, co napisaĹ?am u Kataryny - jedynÄ? osoba, ktf3ra odbierze gĹ?osy PO jest "Lady Torpeda", tj. prof. Zyta Gilowska.Owszem w sondaĹźu dla "Rz" zajÄ?Ĺ?a dopiero 3 miejsce po JarosĹ?awie KaczyĹ?skim i Zbigniewie Ziobro, ale nie wiemy, ile procent stanowili tzw. NIEZDECYDOWANI.Tak, jak napisaĹ? "flameco" - my Pisowcy poprzemy kandydata wskazanego przez JarosĹ?awa, ale to za maĹ?o, by wygraÄ? wybory.Walka bÄ?dzie toczyĹ?a siÄ? o odebranie gĹ?osf3w kandydatowi PO i pozyskanie gĹ?osf3w tych NIEZDECYDOWANYCH, a to moĹźe zrobiÄ? TYLKO - "Lady Torpeda"Ton kampanii nadadzÄ? media i zapomnijmy, Ĺźe bÄ?dzie to sentymentalna polityka historyczna, to bÄ?dÄ? waĹźne problemy gospodarcze, ktf3re dziĹ? stojÄ? przed PolskÄ? i tu jest pole do popisu prof. Gilowskiej

~JgNlhxxV

13-10-2012 14:22

Ja wierze Ĺźe hero isjniete bo sam go widzialem!GraĹ?em w tedy na singlu,miaĹ?em wielkÄ? wille ale brakowaĹ?o mi troche piasku do jednego z pokoij.PoszedĹ?em go poszukaÄ?,zaszedĹ?em na pustynie gdzie znalazĹ?em go mnf3stwo.PrzystanoĹ?em i popatrzyĹ?em daleko do przodu zobaczyĹ?em duĹźe miasteczko pomyĹ?laĹ?em Ĺźe musze to zbadaÄ?.W koĹ?cu doszedĹ?em do owego miasta,zabraĹ?em tyle surowcf3w ile mogĹ?em(Ĺ?Ä?cznie z piaskiem)i popÄ?dziĹ?em do mojej willi.jednak gdy dotarĹ?em na miejsce zobaczyĹ?em czarny Ĺ?lad i troche TNT ktf3rego w moim domu nie byĹ?o.Z poczÄ?tku myĹ?laĹ?em Ĺźe to tylko creeper ale gdy popatrzylem na TNT zaczÄ?Ĺ?em wÄ?tpiÄ? czy to byĹ? creeper.PomyĹ?laĹ?em Ĺźe skoro jest tu TNT to musiaĹ? tu byÄ? ktoĹ? jeszcze.ZobaczyĹ?em czarnÄ? sylwetke endermana niosÄ?cego kamienie z mojej willi dorwaĹ?em go i zabiĹ?em.Jednak gdy popatrzyĹ?em w dal zobaczyĹ?em sylwetke uciekajÄ?cego herobraina i juĹź wiedziaĹ?em z kÄ?d te TNT.

~JgNlhxxV

13-10-2012 14:21

Ja wierze Ĺźe hero isjniete bo sam go widzialem!GraĹ?em w tedy na singlu,miaĹ?em wielkÄ? wille ale brakowaĹ?o mi troche piasku do jednego z pokoij.PoszedĹ?em go poszukaÄ?,zaszedĹ?em na pustynie gdzie znalazĹ?em go mnf3stwo.PrzystanoĹ?em i popatrzyĹ?em daleko do przodu zobaczyĹ?em duĹźe miasteczko pomyĹ?laĹ?em Ĺźe musze to zbadaÄ?.W koĹ?cu doszedĹ?em do owego miasta,zabraĹ?em tyle surowcf3w ile mogĹ?em(Ĺ?Ä?cznie z piaskiem)i popÄ?dziĹ?em do mojej willi.jednak gdy dotarĹ?em na miejsce zobaczyĹ?em czarny Ĺ?lad i troche TNT ktf3rego w moim domu nie byĹ?o.Z poczÄ?tku myĹ?laĹ?em Ĺźe to tylko creeper ale gdy popatrzylem na TNT zaczÄ?Ĺ?em wÄ?tpiÄ? czy to byĹ? creeper.PomyĹ?laĹ?em Ĺźe skoro jest tu TNT to musiaĹ? tu byÄ? ktoĹ? jeszcze.ZobaczyĹ?em czarnÄ? sylwetke endermana niosÄ?cego kamienie z mojej willi dorwaĹ?em go i zabiĹ?em.Jednak gdy popatrzyĹ?em w dal zobaczyĹ?em sylwetke uciekajÄ?cego herobraina i juĹź wiedziaĹ?em z kÄ?d te TNT.

~RTWeDigVSfUHfE

13-10-2012 06:06

A wonderful job. Super helpful informaiotn.

~KDHSzaPFWYMtwkoBNJ

20-05-2012 04:57

That show was like crack for me I couldn''t get eoungh of it. I need to get it on DVD or something, because my 16 year old son has my exact sense of humor, and we could cry together while watching it. I''m gonna put that on my to do list.

~BRefEDRaltkQGwKiR

18-05-2012 14:31

RafaĹ? mf3wi:Wczoraj miaĹ?em okazjÄ? wybraÄ? siÄ? na pizze do InVito i muszÄ? przyznaÄ?, Ĺźe reutasracja wywarĹ?a na mnie bardzo pozytywne wraĹźenie. Lokal poĹ?oĹźony jest w Ĺ?cisĹ?ym centrum, wewnÄ?trz jest przestronnie, czysto, miĹ?o. Zamf3wiĹ?em jednÄ? duĹźÄ? pizze (poĹ? Vegetariana, pf3Ĺ? Salame). Ciasto cienkie, zarumienione, typowo wĹ?oskie. Bardzo dobre salami, ser lekko ciÄ?gnÄ?cy siÄ? (trochÄ? maĹ?o). SkĹ?adniki wegetariaĹ?skie i przyprawy bardzo dobrze skomponowane. Ogf3lnie, w skali 1-5 gdzie 5 to najlepsza daĹ?bym 4 z plusem. ObsĹ?uga bardzo miĹ?a. MyĹ?lÄ?, Ĺźe z pewnoĹ?ciÄ? bÄ?dÄ? czÄ?Ĺ?ciej odwiedzaĹ? te restauracjÄ?. Bardzo korzystna relacja ceny do jakoĹ?ci.

~BRefEDRaltkQGwKiR

18-05-2012 14:30

RafaĹ? mf3wi:Wczoraj miaĹ?em okazjÄ? wybraÄ? siÄ? na pizze do InVito i muszÄ? przyznaÄ?, Ĺźe reutasracja wywarĹ?a na mnie bardzo pozytywne wraĹźenie. Lokal poĹ?oĹźony jest w Ĺ?cisĹ?ym centrum, wewnÄ?trz jest przestronnie, czysto, miĹ?o. Zamf3wiĹ?em jednÄ? duĹźÄ? pizze (poĹ? Vegetariana, pf3Ĺ? Salame). Ciasto cienkie, zarumienione, typowo wĹ?oskie. Bardzo dobre salami, ser lekko ciÄ?gnÄ?cy siÄ? (trochÄ? maĹ?o). SkĹ?adniki wegetariaĹ?skie i przyprawy bardzo dobrze skomponowane. Ogf3lnie, w skali 1-5 gdzie 5 to najlepsza daĹ?bym 4 z plusem. ObsĹ?uga bardzo miĹ?a. MyĹ?lÄ?, Ĺźe z pewnoĹ?ciÄ? bÄ?dÄ? czÄ?Ĺ?ciej odwiedzaĹ? te restauracjÄ?. Bardzo korzystna relacja ceny do jakoĹ?ci.

~BRefEDRaltkQGwKiR

18-05-2012 14:30

RafaĹ? mf3wi:Wczoraj miaĹ?em okazjÄ? wybraÄ? siÄ? na pizze do InVito i muszÄ? przyznaÄ?, Ĺźe reutasracja wywarĹ?a na mnie bardzo pozytywne wraĹźenie. Lokal poĹ?oĹźony jest w Ĺ?cisĹ?ym centrum, wewnÄ?trz jest przestronnie, czysto, miĹ?o. Zamf3wiĹ?em jednÄ? duĹźÄ? pizze (poĹ? Vegetariana, pf3Ĺ? Salame). Ciasto cienkie, zarumienione, typowo wĹ?oskie. Bardzo dobre salami, ser lekko ciÄ?gnÄ?cy siÄ? (trochÄ? maĹ?o). SkĹ?adniki wegetariaĹ?skie i przyprawy bardzo dobrze skomponowane. Ogf3lnie, w skali 1-5 gdzie 5 to najlepsza daĹ?bym 4 z plusem. ObsĹ?uga bardzo miĹ?a. MyĹ?lÄ?, Ĺźe z pewnoĹ?ciÄ? bÄ?dÄ? czÄ?Ĺ?ciej odwiedzaĹ? te restauracjÄ?. Bardzo korzystna relacja ceny do jakoĹ?ci.

~GixCTqWatfnJcsGxM

16-12-2011 05:45

Time to face the music armed with this great infomartoin.

~GixCTqWatfnJcsGxM

16-12-2011 05:43

Time to face the music armed with this great infomartoin.

~XFTdZGAAlftkst

16-12-2011 05:40

All of these articles have saved me a lot of heaadhces.

~XFTdZGAAlftkst

16-12-2011 05:39

All of these articles have saved me a lot of heaadhces.

~XFTdZGAAlftkst

16-12-2011 05:39

All of these articles have saved me a lot of heaadhces.

~XFTdZGAAlftkst

16-12-2011 05:39

All of these articles have saved me a lot of heaadhces.

~wpxzVLtlzixZIQSAhv

16-12-2011 04:34

That''s way more celevr than I was expecting. Thanks!

~wpxzVLtlzixZIQSAhv

16-12-2011 04:33

That''s way more celevr than I was expecting. Thanks!

~YbaCiZarw

16-12-2011 03:07

It''s always a pleasure to hear from someone with expretise.

~YbaCiZarw

16-12-2011 03:06

It''s always a pleasure to hear from someone with expretise.

~nRvwrOjxexRAdlOE

15-12-2011 01:16

We''ve arrievd at the end of the line and I have what I need!

~jGnZVPpYZwTTKfsYx

14-12-2011 21:50

I really appreciate free, succinct, reilalbe data like this.

~jGnZVPpYZwTTKfsYx

14-12-2011 21:49

I really appreciate free, succinct, reilalbe data like this.

~ooVXoqJe

14-12-2011 18:54

Wow, that''s a really clever way of thniknig about it!

~ooVXoqJe

14-12-2011 18:52

Wow, that''s a really clever way of thniknig about it!

~ACjHGAASGXLkpHTsWb

14-12-2011 15:33

Now I''m like, well duh! Truly thnakful for your help.

~oTVrGUlVNaWZO

14-12-2011 06:03

A wonderful job. Super hfelpul information.

~oTVrGUlVNaWZO

14-12-2011 06:02

A wonderful job. Super hfelpul information.

~kamcio

18-08-2011 08:56

Jako, ze artykuł łatwo znaleźć wyszukiwarce to wspomnę, ze teraz swietną alternatywa dla programu GG jest WTW, jestem zachwycony prostotą, prędkością obsługi. Ma wszystko to co potrzeba i obsługuje inne protokoły. Polecam

~biba

18-06-2011 15:24

tak nie do końca gościu jest w temacie albo reklamuje coś tam

~k1

02-06-2011 15:42

artykuł tendencyjny, większość prezentowanych programów albo jest napakowana reklamami albo zabija komputer o skuteczności nawet nie będę wspominał

~eloelo

20-04-2011 09:35

Ludzie! jedziecie po nortonie a nawet nie sprawdziliście jego działania, bazujecie na starych już nieaktualnych danych sprzed kilku lat i piszecie głupoty! Kupiłem w zeszłym roku Nortona IS i faktycznie szybko działa, nic nie zamula, skanuje sobie w tle tylko kiedy nie używasz kompa i szybko reaguje. Fachowcy k... sie znaleźli...

~Robertooo

16-02-2010 16:59

Polecam zainstalowac gg 10 na windows 7 64bit, wiecej bedzie sie widzialo niebieskich ekranow niz ludzi z ktormi mozna sie komunikowac.

~Harry54

29-01-2010 08:39

Mam Winka 7 Professionala x 32 i używam TuneUp2010PL do optymalizacji i czyszczenia , jak również Nortona Security2010PL do ochrony i jestem zadowolony z tych k o m b j n ó w...

andruszka2009

17-01-2010 15:31

Redaktor zahaczył swoje za rekalamy badziewia a nas za darmo wpuszcza w maliny. Merytoryczna dyskusja jest tu bez sensu jak Gadu-Gadu i jego pożerające RAM radio. 7-zip, Foxit PDF Reader oraz wiele darmowych programów dla redaktora nie istnieją a polecanie Safari to już czysta głupota. Śmieszny a może i nie śmieszny bo w złej wierze wysmażony bzdet potrafi początkującym zrobić krzywdę. A to już świństwo!

~Pawcik

10-01-2010 21:36

Misiek Tak działa marketing Microsoft na ludzi, mając Linuksa masz podobne zamienniki co na Windowsie dziwię się co robi tam jeszcze Gimp skoro to jest zamiennik na Linuksa, coś redakcja się pomyliła bo z tego co wiem na Windows jest Photoshop a nie Gimp, po za tym do oglądania filmów też są zamienniki takie jak Totem,Vlc czy Mplayer, które doskonale radzą sobie z oglądaniem filmów online jak i te tradycyjne. Dziwi mnie też fakt dlaczego wszyscy tak ściągacie te filmy skoro stają się nielegalnym żródłem zamiast marnować czas na sciąganie bzdur można je oglądać bez problemowo na Linuxie w sieci online i możecie wejśc tam gdzie Windows nie daje rady np tu: [[http://www.watch-movies-online.tv/]], ktoś kiedyś napisał złośliwie że na Linuxie nie obejrze filmów ciekawe jak Wy poradzicie sobie z tą stroną, zamiast sciągania filmów można poszukać napisy do filmów wystarczy pomyśleć a wydawać kase na coraz dziwniejszego Windowsa po mału mija się z celem .

~Misiek

10-01-2010 17:05

Wiatm na poczatku tez sie musze przyczepic do kolegi "proton"-a. Widac ze ten czlowiek albo nie mial do czynienia wogole z windows 7. Ja mam tez W7 x64 Profesional i nie zmienil bym go na starego zamulonego xp... tak tak na nowym kompie xp zamula po pol roku tak samo jak na starym a w7 mam odkad wyszedl i smiga az milo... Co do programow to ja polecam: -winamp -office 2007 -kaspersky antyvirus 2010 -sun virtualbox -nero 8 -GG (ale 9 nie 10!) -firefox -google chrome(gdy zalezy nam na czasie) -MPC Home Cinema -Allplayer (ale ostatnio zszedl na psy...) PZDR

~Pisarz

10-01-2010 10:09

Zauważyliście, że screen z Gimpa pochodzi z Linuksa? Niezła wpadka :P

~Pawcik

09-01-2010 14:11

Ja się zastanawiam dlaczego w Windows 7 istnieje możliwość zainstalowania Gimpa, przecież to jest Linuxowy odpowiednik więc co on robi tu na Windows,to pytanie dla znawców tematu .

~Gość

09-01-2010 13:52

Bezpieczeństwo: - Norton 360 platny ale radzi sobie swietnie Przeglondarka: - Chrome Multimedia - kodeki K-Lite - odtwarzacz BESTplayer - AIMP - Google Picasa Komunikatory - Skype - Tlen , GG Lite Kompresja danych i zarządzanie plikami - 7zip Nagrywanie i obsługa obrazów płyt i DVD - PowerISO chociaż WinMount lepszy - Power2GO - Ashampoo Burning Studio Pakiet Biurowy - OpenOffice.org

~mmm

09-01-2010 13:51

Nudne te reklamy i trzeba czytać nastepnym razem daj reklame we fleszu najlepiej żeby wyskoczylo jak to okienko w gadu gadu

~Gość

08-01-2010 21:54

Mamy w d... licencję Gadu-Gadu i używamy wszystkiego tylko nie ten ich nowy kombajn. Tak trzymać!

~Maciek

07-01-2010 19:20

>do PROTONA poproszę o info jakie to mnóstwo problemów pojawiło się w Win7 - może wymienić co najmniej 3...

~webface

07-01-2010 16:08

w PCWK i CW zawsze tylko i wyłącznie Norton ;( przecież na kilometr pachnie układem.

~M$

07-01-2010 15:31

Słaby artykuł. Poza tym do Windows 7 dołączony jest WMP w wersji 12 a nie 11.

~dare_sobolewski

07-01-2010 12:01

Panowie akurat używam Norton Internet Sec . 2010 i jestem bardzo zadowolony - dodam że noobem nie jestem i wiem co piszę

~Lio

07-01-2010 11:02

@superzenon - Nie proponuj badziewia? Do muzyki - Spider Player Do pakowania - WinRar Znakomicie pracują na Windows 7

~Kaleb

06-01-2010 22:33

dobry artykul..przynajmniej obnaza ze sam windows to za malo - i chocby Norton, czy inny pakiet bezpieczenstwa jest po prostu niezbedny do zwyczajnej pracy z windows7.. zreszta za kadza winda :)

~Qzaj

06-01-2010 21:58

Co u mnie śmiga na W7 x64: OpenOffice 3.1 Opera 10.10 FastStone Image Viewer CDBurnerXP Format Factory Audacity Media Player Classic - Home Cinema x64 Miranda GG Foobar2000 7zip Foxit Reader GIMP kED. Wszystko free i bardzo dobre

~Qzaj

06-01-2010 21:48

Nowe GG... śmiech na sali jest gromki. Polecam "Mirandę GG". Można sobie poszukać na guglah. Jest to Miranda IM skonfigurowana pod GG. Aktualnie bierze mi 3,6MB ramu. Jest różnica? Odrobina zabawy z konfigurają i śmiga aż miło. GG może się schować głęboko...

~A

06-01-2010 21:39

Podaliście link do starej wersji Open Office, ale co tam ;p

~pulpecik

06-01-2010 20:04

ja juz dawno poczułem się wolny i nie potrzebuje tego systemu i tych programów polecam poszerzenie horyzontów w tym temacie

~Gość

06-01-2010 15:46

A tak właściwie to po co wam antywirus ? Przecież Microsoft pisze że Windows jest bezpieczny.

~Gość

06-01-2010 15:01

jumbo z tym avastem to żeś wyskoczył jak filip z konopii....akurat tu już wyżej stawiam marnego nortona...ale i tak jadę na darmowym avg i nie mam problemów ani z muleniem ani z działaniem ani z wirusami

~Gość

06-01-2010 14:57

w.p. - tak kodeki a nie żaden media player classic - wystarczy swietny vosta codecs od shark007 i nie dośc ze masz wspomaganie karty grafcznej do czego tylko zechcesz to i wszystko działa idealniei to pod media playerem.....a ty piszesz tylko o filmach

~Gość

06-01-2010 14:19

@Michał A wiesz co to oznacza? Że wcale jednak na codzień nie używają Win7, za to innym ten system proponują i zachwalają.

~Michał

06-01-2010 12:56

A wydawać by się mogło, że Redakcja PC World''a wie, że w Windows 7 jest już Windows Media Player 12 a nie 11. Pisząc takie wypociny kompromitujecie się.

~Qpers

06-01-2010 12:43

Ale te artykuły żałosne na IDG - od kilku miesięcy... Pora zostawić ten portal kobietom i dzieciakom z podstawówki. Poziom informatyczny = 0.

~Bobik

06-01-2010 11:20

No bez przesady. Akurat Norton jest świetnym produktem. Sam używam z Windowsem 7 i działa super!

~AGO

06-01-2010 11:18

ExtrpessBurn do nagrywania/ripowania plyt, Total Commander to wszystkiego (takze rar, zip i inne), Avira Antivir (free), comodo firewall (free), picasa 3 lub adobe lightroom 3 (beta dziala do konca marca), - pozdrawiam Albert

~jumbo

06-01-2010 09:08

Norton!? przecież to jest badziewie nie z tej ziemii, które obciąża system wcale nie dając skutecznej ochrony. A gdzie AVAST!?

~fffatman

06-01-2010 01:20

@w.p.: "kodeki w systemie? Jeśli nie używa się narzędzi typu VirtualDub to kodeki nie są potrzebne - jest Media Player Home Cinema - ma wbudowane kodeki" - No to są potrzebne czy nie? MPC nie ma "wbudowanych" kodeków, raczej sam jest wbudowany w pakiet kodeków (K-Lite). "Poza tym jest mplayer (smplayer), vlc. Po co zaśmiecać system kodekami. Jezu! No dobra - Bestplayer jeszcze jest. Prosty, lekki. Działa. Także polecam." - MPlayer i VLC właśnie "zaśmiecają" system swoimi kodekami. Jak wielu tutaj nie odróżniasz playerów od nakładek. Wielu, widzę, z was ma problemy ze zrozumieniem czym jest kodek, czym plejer a czym nakładka. Wielu też, widzę, ma problemy ze zrozumieniem jaka jest natura problemów z MS-owymi kodekami i systemem mediów. @felek: Allplayer jest playerem a subedit nakładką @merge: "Total Commander i WinRAR są oprogramowaniem na licencji shareware i po okresie testowym trzeba za nie zapłacić lub je odinstalować (mimo że program działają)" - Udowodnij przed sądem. Syf "kalite" jest po to aby nie instalować 10000 "playerów" od Real, DivXa czy Apple. @Giaco: "A BESTplayer, który zajmuje 1 mega i jest tak lekki, że nie czujesz, że odpalony" - Nie istnieją jednomegowe playery, istnieją jednomegowe programy do odpalania już odpalonego w systemie WMP. Przy odpalonym WMP odpaleniac BP już nie czujesz. @niepodam283: "do grafiki polecam photoshopa mimo wszystko" - Jeżeli masz zamówienia na Demi Moore... @J: ""My polecamy Firefoksa, szybką i bezpieczną aplikację..." A od kiedy Firefoks jest bezpieczny !!!" - A od kiedy nie? @sloniopp: "Co wy pitolicie, win 7 do odtwarzania np. H264 i tak używa własnego kodeka, trzeba się trochę namęczyć co by go zmusić do używania innego." - I właśnie po to instaluje się "kalajt" VLC czy MPlayer, które, podobnie jak Skype, mają w de, co MS w systemie wymyślił po swojemu. Funkcjonalność kosztem bajzlu. @emzol: MS może sobie pozwolić na dodawanie "wszystkiego" do systemu, bo jest systemem płatnym. To nie instalowanie "wszystkiego" a monopolistyczne udawanie, że nie idzie zainstalować modułów firm trzecich jest żródłem prawno-administracyjnych problemów MS. Poza tym Windows, jak na płatny system, jest ubogi w funkcje. "Windows 7 radzi sobie z nagrywaniem płyt znacznie lepiej i szybciej, niż jego poprzednik. Nadal jednak możesz potrzebować narzędzia o tworzenia obrazów płyt i kopii bezpieczeństwa. Niezastąpiony jest tu ImgBurn. " - No to se radzi czy nie? Widzę, że kilku komentatorów, w odróżnieniu od autora, zwróciło uwagę na prawdziwe problemy pod Win. Do napędu wirtualnego, drukarki wirtualnej(ach, te PDF-y - na pewno nie dodałbym krowy od Adobe), rippera i poważnego FTP jeszcze bym co dodał.

~noElllo

06-01-2010 01:07

To najgorsza firma w Krakowie jaką znam Elllo. Trzymał bym się od nich z daleka.

~Elllo

05-01-2010 23:57

Do tego jeszcze warto zgłosić się do dobrej agencji interaktywnej, która zrobi nam stronę, dzięki której pokażemy się w sieci i wykorzystamy zainstalowane programy. Słyszałem o agencji justCreate z Krakowa. Czy ktoś z was wie, czy jest o.k.?

~oppan

05-01-2010 22:45

akurat z tego calego towarzystwa polecanych programow Nortona uzywam i jest spoko. Nic nie muli

~tobot

05-01-2010 22:34

7... nie ma nad czym piać z zachwytu niestety. Dodam, co by nie rozciągać: foobar - czka Aimp - czka, Winamp - też czka. Masakra. Na moim starym XPeq... ale się działo. Fajnie było. A może ktoś pomoże? (Obecnie Asus N61Vn, P8700 x64, 4GB ram i takie tam... W7 Ultimate x64).

~j709

05-01-2010 22:25

Dzięki za rady i downloady. Zwłaszcza za Office-a po... chińsku!

~~~

05-01-2010 21:44

"Windows 7 - programy, które warto zainstalować od razu po starcie systemu" - a screen z GIMPem zrobiony na UBUNTU :-) Bezwzględnie słuszny wybór ;-)

~Wesoły

05-01-2010 21:35

A do grafiki 3D niezastąpiony w każdym domu 3DMax albo Cinema 4D :-D Tak. @Robert, Linux jest otwarty i nie należy do nikogo więc każdy robi z nim co chce. I nikt nie może się przyczepić. Zwłaszcza że by program był zakwalifikowany jako Open Source - za jeden z wymogów ma to by nie dyskryminować nikogo w skrócie rzecz nazywając. Więc wszelakiej maści dystrybucje Linuksa mają niemal wszystko a Windows nie może mieć nic. Ale bierz pod uwagę to że distra Linuksa są modułowe aż do bólu. Nie ma takiej rzeczy której z systemu nie wykroisz i nie zastąpisz. Możesz nawet wziąć dystrybucję, przerobić i wypuścić własną. Jak tu zarzucić praktyki monopolistyczne ? Zresztą ja też sporo rzeczy instaluje w systemie. Ale nie bawię się w latanie po stronach, szukanie najnowszych wersji itp itd etc. Otwieram konsolę i piszę "instaluj nazwa_prograu nazwa_innego jeszcze_cos i_cala_litania...". Daje ENTER i idę wypić kawę. Potem przychodzę zobaczyć informacje że wszystko zainstalowane i siadam do pracy.

~emzol

05-01-2010 21:19

@Robert MS nie może sobie przecież pozwolić na dodawanie "wszystkiego" do systemu, bo na karku będzie miał wszelkiej maści komisje itp. Ale co ja ci będę tłumaczył. Jak MS coś wmontuje w system, to będzie krytyka, że monopol itd. ale jak MS nie da tego czegoś do systemu, to będzie krytyka, jaki ten Windows jest ubogi w funkcje. A przykładów nie trzeba długo szukać - m.in. sprawa przeglądarki internetowej. Jestem linuksiarzem, ale potrafię też pomyśleć i wiem, za co nie lubię Windows, a nie wieszam na nim psy, bo taka jest moda. @Wesoły niepodam283 z pewnością zapomniał wspomnieć o tak absolutnie niezbędnym programie, jak AutoCAD :D

~Robert

05-01-2010 21:08

W Linuksie te wszystkie programy (oprócz MSOffice) są już w systemie po jego zainstalowaniu - nic więcej nie trzeba robić :))) - widać, każdy "biedny" system trzeba po instalacji dozbrajać w programy - ale nie ma jak to winda :)

~Wesoły

05-01-2010 21:01

@J, nie ma to jak opinia "eksperta". FF dziurawy ? Pokaż mi chociaż jedną aktywną i niezałataną lukę w Firefox. Bo ja Ci w Internet Explorer 8 mogę na dzień dzisiejszy wskazać 3. Może i artykuł nie jest najlepszy ale Twoja wypowiedź jest śmieszna. @niepodam283, photoshopa polecasz ? to mówisz że robiąc coś w grafice w domu trzeba program za kilka setek (licencja studencka niekomercyjna) czy paru tysięcy (licencja komercyjna chyba 3000zł) tak ? To więcej niż cała reszta Twojego softu który wymieniłeś wraz z Windowsem razem wzięte.

~sloniopp

05-01-2010 20:50

Co wy pitolicie, win 7 do odtwarzania np. H264 i tak używa własnego kodeka, trzeba się trochę namęczyć co by go zmusić do używania innego. I niech nikt nie pisze, że jest inaczej. Właściwie to Win 7 używa do wszystkiego własnych kodeków, wiem bo przetestowałem i jeszcze żaden zewnętrzny nie dekodował materiału. Mam u siebie Win 7 Ultimate BOX (bolało po kieszeni), ale osobiście uważam, że jest o niebo lepszy o XP. Wersja 64 bit nawet na 2 Gb Ram działa całkiem sprawnie. A co do FireFoxa do Gierki Falshowe śmigają a opera czy IE, to jest po prostu makabra. Żona na faceBooku nagina cały czas, i tylko FF wchodzi rachubę. (szlak mnie normalnie trafia)

~marek

05-01-2010 19:51

GG to największe dziadostwo jakie istnieje na rynku...to nawet nie program to tylko narzędzie do wyświetlania reklam

~J

05-01-2010 19:23

"My polecamy Firefoksa, szybką i bezpieczną aplikację..." A od kiedy Firefoks jest bezpieczny !!! To obecnie chyba najbardziej dziurawa przeglądarka !!! Już lepiej będzie, jeżeli początkujący użytkownik pozostanie przy MS Explorerze 8.0 wchodzacy w skład Windows 7.0. Ten artykuł - co za dno !!!

~salek

05-01-2010 19:15

Czy win7 nie ma przypadkiem WMP w wersji 12?

~niepodam283

05-01-2010 19:07

To ja wam dam lepszy spis programów: - zamiast chłamu GG -> AQQ lub Google Talk - z anty-wirów AVG może być - z firewalli comodo IS lub pc tools, albo inny - odtwarzacze, tu sporo dobrych np. KM Player + dodatkowe pliki na RMVB - do mp3 to foobar2000 - do przeglądania plików itd Free Commander lub inny lepszy - do grafiki polecam photoshopa mimo wszystko - do nagrywania może być cokolwiek np. program od ashampoo - do obrazów (wirtualne napędy) - virtual clone drive, czy coś innego, bardziej zaawansowanego - z przeglądarek, prawie każda dobra, może być firefox + wtyczki ADBlock Plus - do ściągania plików jdownloader, a do torrentów uTorrent - do wywalania programów revouninstaller - do nagrywania pulpitu camtasia studio - do wypakowywania 7zip - do szyfrowania truecrypt no i chyba tyle, pozostałe wedle potrzeby :D (choć photoshop, truecrypt i kilka innych ww. nie przydadzą się nikomu)

~pokl

05-01-2010 18:51

@felek: zasadniczo masz rację, z wyjątkiem dwóch spraw: Norton Antivirus to ścisła czołówka antywirusów jeśli chodzi o jakość, szybkość i pewność. Akurat Nortona polecam. Podobnie jak NOD-a. Druga sprawa: co się pieklisz o linuksa, skoro w założeniu to jest art o windowsie??

~Adam

05-01-2010 18:47

cyt.: "Doskonałym zamiennikiem może być też doskonały polski program FreeCommander" - autorze, sam jesteś równie "doskonały" :)

~ja

05-01-2010 17:45

Far [[http://www.farmanager.com/screenshots.php?l=en]] nic lepszego nie ma ! darmowy szybki

~Gość

05-01-2010 17:40

Wiekszość z proponowanych tu programów to zwykłe szarlataństwo... Np. GG - pożeracz RAMu. Norton Antyvirus - zpowalniacz komputerów, o upierdliwości tego programu juz nie wspomnę... Artykuł denny i nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Pierwszą rzecza jaką należy zainstalować jest Acrobat Reader lub zamiennik bo Windows nie obsługuje PDF''ów - co w dziesiejszym swiecie jest nieco ważniejsze niż zestaw kodeków do oglądania pirackich filmów... No ale jaki autor, takie potrzeby...

~Commander

05-01-2010 17:28

@~X Xx Norton Commander - świetna "nakładka" na DOS''a ;)

~Polo

05-01-2010 17:22

A ja nie widziałem jeszcze nowego GG :D I z Waszych komentarzy jasno wynika, że nowe GG to zło.. Więc zostanę jednak przy Kadu i Konnekt :)

~blocha

05-01-2010 16:31

haha nowe gadu gadu?!?! przeciez to gowno jest, wiecej smieci chyba juz nie mozna dac hahahahaha dajcie spokoj.. juz lepszy tlen ^^

~Giaco

05-01-2010 15:24

A BESTplayer, który zajmuje 1 mega i jest tak lekki, że nie czujesz, że odpalony? A Avast!, który jest darmowy, a jego 5 wersja została odchudzona, poprawiona graficznie i zyskała na skuteczności? A Chrome, który przegonił Safari i w chwili obecnej jest trzecią przeglądarką na rynku? [[http://chromepl.blogspot.com]]

~Dz.

05-01-2010 15:07

"...Windows Media Player 11..." Chyba artykuł dotyczy windowsa 7, ktory ma wbudowanego WMP w wersji 12!! Tak można po krótce podsumować wartość merytoryczną tego "artykułu".

~Gość

05-01-2010 14:38

ie dośc że większośc programów to smiecie to jeszcze autor nie ma zielonego pojecia o czym pisze !!!!!!!!!!!!!!! W KTÓRYM WINDOWSIE 7 JEST WINDOWS MEDIA PLAYER 11 ZACOFAŃCU !?!?!!?!?!!?!?!?!!? ps.nowe gg każdy mądry już dawno wywalił - nic tak nie wiesza kompa i nie zamula systemu od czasów badziewia na windows 98

~merge

05-01-2010 14:04

Total Commander i WinRAR są oprogramowaniem na licencji shareware i po okresie testowym trzeba za nie zapłacić lub je odinstalować (mimo że program działają). Zamiast tego można zainstalować FreeCommandera i 7Zipa lub IZarca. Uważał bym z instalacją syfu rodzaju "kalite", bo w systemie x64 może skończyć się to niemiłym rozczarowaniem. Jeśli ktoś ma zamiar otwierać filmy w kontenerach RM, RMVB niech lepiej zainstaluje program RealPlayer SP dostępny na stronie producenta. Windows Defender zmienił swoje działanie od czasów Visty i obecnie skanuje także pliki w czasie rzeczywistym (i nie tylko pliki), jeśli ktoś chciałby dodatkowy antywirus to można zainstalować np. Avast''a.

~idgiota

05-01-2010 13:48

...ba idg.pl musi z czegoś żyć więc lobbing jest na miejscu.żenada!!!

reii

05-01-2010 12:25

Jak dlugo jeszcze beznadziejny Firefox bedzie promowany? To byla dobra przegladarka jakies 1,5/2 lata temu. Teraz konkurencja po prostu wyprzedzila projekt Mozilli.

~rt

05-01-2010 12:24

Nie ma większego i bardziej wkurzającego badziewia od FreeCommandera.

~qwerty

05-01-2010 12:23

Gadu Gadu, to żart? Dziękuję, dobranoc.

~phi

05-01-2010 12:21

Mogę Wam nieodpłatnie zaproponować temat na nowy artykuł - "programy, które zostaną zainstalowane zaraz po uruchomieniu Windows 7". Listę proponuję rozpocząć od bardzo istotnych pozycji w katalogu oprogramowania zgodnego z Windows 7: Zeus, Limbo, Conficker, Kido oraz Sinowal.

~w...

05-01-2010 12:16

Artykuł totalna porażka. Moje alternatywy to: - Google Chrome (FF denny jest) - Nod32 jako antywirus - IrfanView do wszelkich obrazków - CDBurnerXP od wypalania - Miranda jako komunikator A do protona: Vista nie byla zła i pracowałem na niej przez 3 lata bez problemu, a na Win7 od paru miesięcy i też nic temu systemowi nie dolega i jest o wiele lepszy (wydajniejszy) niż vista

~zzz

05-01-2010 12:13

Tak kiepskiego doboru programow dawno nie widzialem.

~phi

05-01-2010 12:11

Dno. 100% reklamy. Promowanie Windows, beznadziejnego komunikatora oraz takiego sobie pakietu antywirusowego. Nie ma innych bardzo ważnych programów, takich jak czytnik PDF (Foxit, Sumatra). Szkoda, że polski PCWorld nurkuje. To kiedyś było dobre pismo, nawet w firmie prenumerowaliśmy razem z innymi czasopismami IDG. Teraz już tego nie kupujemy, bo i po co.

~Vista & Ubntu

05-01-2010 12:05

Nie ma to jak skuteczny marketing, skierowany pod W7!. Ja posiadam Vistę oraz 7 na tym samym komputerze oraz obok Ubuntu ( u mnie system nr.1 ). Cytat red. "Windows 7 wolny jest od wielu wad swojego poprzednika" a to ciekawe, bo na moim komputerze przy Viście nie miałem żadnych i nie mam żadnych problemów z czymkolwiek, a z 7 non stop jakaś "niespodzianka", przykładowo: vista instaluje od razu sterowniki do mojej drukarki i bardzo ładnie chodzi, a w 7 pomimo że musiałem zainstalować sam ściągnięte ze strony producenta ( bo samoczynnie nie wykryła drukarki) to w dalszym ciągu 7 drukarki nie widzi! drukarka ma nie całe 3 miesiące firma HP a w Ubuntu oczywiście chodzi jak reszta . Następnie, Vistę mam dokładnie 2 lata i nie miałem ani razu bluescreen, a w 7 co najmniej raz na tydzień ( w serwisie gość wyśmiał po co kupować 2 razy ten sam system, - bo to jest ten sam system, sam Microsoft wytoczył te słowa ). A artykuł przestałem czytać jak co poniektórzy w miejscu o gg!

~asceta

05-01-2010 11:51

Smutne. Nie ma nic naprawdę przydatnego. Po co szaremu człowiekowi Gimp? Jest masa prostych programików do podstawowej obróbki zdjęć i ich przeglądania (fastone image, picassa itp). Dodatkowo autor nie korzysta wcale z żadnego edytora tekstu - może notatnik mu wystarczy... Żadnego podglądu PDF, żadnego klienta poczty... Autorze! Czy Ty tylko siedzisz na gadulcu czy co?

~Gość

05-01-2010 11:19

Zastanawia mnie tylko dlaczego Redakcja poleca beznadziejnego allplayera. O wilel lepszym programem jest KMPlayer, gdzie przy dobrej konfiguracji materiał HD odtwarzany jest bez najmniejszych problemów na komputerach z nawet jednordzeniowym procesorem (Warunek - karta nVidia z serii 6600 bądź lepsza)

~gore.

05-01-2010 10:56

Ja zaraz po zainstalowaniu antywirusa w systemie, instaluje Directory Opusa wraz z moją, sprawdzoną w bojach konfiguracją - wtedy nie ważne czy to XP, Vista czy Windows 7 - komfort pracy w systemie jest idealny.

~Piotrek

05-01-2010 10:55

Subiektywność jest fundamentem całego artykułu, który w ogóle nie powinien zostać opublikowany przez szanujące się wydawnictwo. Takie rzeczy ludzie na swoich blogach piszą. Możecie nie dodawać tego komentarza, ale weźcie sobie do serca, że ludzie potrzebują czegoś innego niż kolejnych offtopów...

~felek

05-01-2010 10:48

tendencyjny artykuł - niczego nie wnosi - po co all player jak jest subedit? po co gg 10 jak mozna wytrzaskac jeszcze mniej wiecej dobre gg 7 z sieci, po co NORTON?!?!?! jak mozna zainstalowac ZA + Antivir Aviry?! i lepiej sie na tym wyjdzie, co to znaczy albo skype albo gg ?!?!?! a kadu na linuxa ? a w ogóle to ludzie tylko windozy instalują ?!?!?! artykuł napisany widocznie tylko temu żeby miec jakis temat dnia... czyli dno

~Gość

05-01-2010 10:37

Tia, ciągłe nawalanie gg i allplayera jest juz nudne. POza tym do pakowania 7zip ktory wciaz jest najwydajniejszy i w przeciwienstwie do winrara darmowy.

~Gość

05-01-2010 10:03

Zapomniano o programie do plików PDF np.szybki, darmowy, mały programik Foxit Reader

Emdzin

05-01-2010 09:52

Do XXX I Protona... Używałem Nortona IS zarówno w wersji 9, jak i 10 po zrezygnowaniu z Kasperskiego i nie zauważyłem, aby mi mulił komputer :-) Bardziej mulił mi właśnie Kasperski, a wersja 2010 to już kompletna kobyła :-( NIS używałem przez 90 dni, poczem zainstalowałem jeszcze ważny KIS... przeskanowałem dokładnie nim komputer po odinstalowaniu Nortona i kompletnie nic mi nie znalazł, żadnego świństwa :-) Teraz używam co prawda Eset po namowach znajomych, ale nie oznacza to, że kiedyś do Nortona nie wrócę - to szybki i dokładny AV, który nie obciąża tak systemu przy dokładnym skanowaniu jak KIS... No i druga kwestia - jakież to problemy ma Windows 7, bo ja właśnie mam zainstalowany WIN 7 Professional x64 i jak dotąd nie mam najmniejszych problemów, śmiga mi, aż miło :-) Pozdrawiam :-)

~superzenon

05-01-2010 09:48

+ foobar (do sluchania muzyki) + 7zip do pakowania :) mało tego softu tak w ogóle

~klaus

05-01-2010 09:47

"Komunikatory Tu wybór jest prosty - Skype i nowe Gadu-Gadu. " dalej nie czytałem ...

~jajanek

05-01-2010 09:43

"... po zainstalowaniiu tego wszystkiego, Twój now system powinien wreszcie zacząć działać tak, jak nieodżałowana Vista".

~w.p.

05-01-2010 09:39

Polecane nowe GG? Uuuu... Na tym etapie powinienem skonczyć czytać ten artykuł... koedki w systemie? Jeśli nie używa się narzędzi typu VirtualDub to kodeki nie są potrzebne - jest Media Player Home Cinema - ma wbudowane kodeki i częściowo udaje mu się wspieranie sprzętowe odtwarzania wideo (sprawdzone pod Vistą gdzie nawet mplayer potrafił się zamulić). Poza tym jest mplayer (smplater), vlc. Po co zaśmiecać system kodekami. Jezu! No dobra - Bestplayer jeszcze jest. Prosty, lekki. Działa. Także polecam. Poza tym można by zamiast Gg użyć Tlena albo jak ktoś nie lubi reklam i nie potrzebuje 100 funkcji to ma WTW2. TC? Fajny. Ale jak ktoś już ma płacić za tego typu program to niech sprawdzi jeszcze Altap Salamander - ja kupiłem zamiast TC i baaaaaaardzo polecam :) Odtwarzacz audio? Foobar2000. Bo ma lepsze brzemienie? A skąd! :) Po prostu jest wygopdniejszy niz programy winampowate. Oj długo jeszcze można by wymieniać. Poza tym skoro to witryna PCWorld warto wspomnieć że do tego miesięcznika często załączone są wersje testowe antywirusów i to nie 30dniowe a 90 albo i 180 dniowe! I wtedy można sprawdzić czy program X czy Y faktycznie się sprawdza. Oj Autorze - popraw się. A to nachalne zachwalanie GG i Allplayera robi się już nudne...

~proton

05-01-2010 09:34

"Windows 7 wolny od wad swojego poprzednika"? Pierwsze słyszę, przecież ten system ma mnóstwo nowych problemów.

~freq

05-01-2010 09:22

nowe GG?? panie redaktorze-kto uzywa takiego kombajna, ktory zzera tyle RAM-u? nie lepiej zainstalowac jakiegos klienta typu:Tlen,AQQ, Spik-a ??

~Arden

05-01-2010 09:19

@X Xx: Z tego, że kiedyś niektóre produkty firmy Symantec z "Norton" w nazwie potrafiły zamulać komputer nie wynika jeszcze, że będzie tak zawsze. Opinie użytkowników (podkreślam: użytkowników, a nie bezmyślnych powtarzaczy zasłyszanych opinii) najnowszego antywirusa tej firmy wskazują, że jest to dobry, lekki, nie zamulający systemu program.

~iDAREK

05-01-2010 09:05

Denny artykuł, promowany przez Symanteca i Microsoft :P

~X Xx

05-01-2010 08:58

Jeszcze nie widziałem, aby coś, co nazywa się Norton .... coś tam, było najlepsze. Ktoś chyba zapomniał dodać czegoś do tego artykułu.