Jak odtworzyć film DVD zapisany w postaci obrazu płyty?

Masz film DVD zapisany w postaci obrazu płyty (np. *.ISO). Zastanawiasz się, jak go odtworzyć za pomocą stacjonarnego odtwarzacza płyt DVD lub za pomocą komputera bez konieczności kupowania dodatkowego oprogramowania.

Jest wiele sposobów odtworzenia filmu DVD dostępnego w postaci pojedynczego pliku obrazu. Jeśli chciałbyś odtworzyć film za pomocą stacjonarnego odtwarzacza płyt, musisz najpierw nagrać go na krążek DVD. Zrobisz to np. za pomocą bezpłatnego programu CDBurnerXP Pro lub ImgBurn.

W pierwszym z wymienionych programów należy wskazać opcję Nagraj obraz ISO w oknie powitalnym Wybór działania, wybrać plik obrazu po kliknięciu przycisku z trzema kropkami, zaznaczyć opcję Disc at Once w rubryce Metoda zapisu i potwierdzić przyciskiem Nagraj płytę. Jeżeli masz obraz w innym formacie, musisz go uprzednio przekształcić na format ISO - kliknij w tym celu przycisk Konwertuj do ISO. Natomiast w programie ImgBurn należy skorzystać Write image file to disc.

Zobacz również:

Alternatywnie możesz odtworzyć film za pomocą komputera. Wówczas nie musisz wcale nagrywać go na nośnik DVD. Najwygodniej zrobisz to za pomocą bezpłatnego programu VLC Media Player. Dysponując nim, nie musisz wcale podpinać pliku obrazu jako wirtualny dysk, a dopiero potem inicjować odtwarzanie takiej wirtualnej płyty. Wystarczy wskazać menu Plik | Otwórz płytę lub nacisnąć klawisze [Ctrl D]. Następnie przeskocz na kartę Plik i kliknij przycisk Dodaj. Teraz przejdź do katalogu, w którym znajduje się plik obrazu z żądanym filmem, zaznacz go i potwierdź przyciskiem Otwórz. Aby zainicjować projekcję filmu, wystarczy nacisnąć przycisk Odtwarzaj. VLC Media Player radzi sobie m.in. z obrazami w popularnych formatach ISO i NRG.

4 komentarze

Dodaj komentarz

~jaro

28-05-2015 22:50

Mój VLC Media Plaer nie ma takich możliwości ;-(

nick123

31-10-2012 13:35

Jeżeli chodi o windows, o ile zrozumiałem, bo w linuxie wystarczy otworzyć obraz iso za pomocą smplayera, totema lub podać ścieżkę dla mpllayera. W windows media player można także otworzyć obraz iso lecz nie potrafię wybrać ścieżek. Wszystko lecie po angielsku.

~yessoos

21-05-2010 12:49

Jeśli natomiast nie chcesz instalować dodatkowego odtwarzacza video w swoim systemie, doskonałym narzędziem może okazać się PowerISO. Program nie tylko umożliwia "zamontowanie" dodatkowego napędu optycznego w systemie, dzięki czemu można odtwarzać filmy korzystając z dotychczasowego odtwarzacza, ale również posiada takie opcje jak "wypalenie" obrazu płyty na nośnik optyczny czy zwyczajne nagrywanie plików na CD lub DVD. Przy tym nieznacznie tylko obciąża system. Jeden zamiast dwóch.

~AV

21-05-2010 06:36

Nie wiedziałem, że VLC Media Player ma takie możliwości :)